Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Rodila jsem nakonec spontánně 42+2 ve vyškovské porodnici (50 let)

Pěkný den, milá paní Michaelo,

vánočně Vás zdravím po čase z Olomouce, (padesátiletá po sekci před 22 lety, spontánně těhotná s bezproblémovým těhotenstvím) absolvovala jsem v létě Váš kurz. Investice do on-line kurzu Jemné zrození a duly (Lenka Straková z Bělé pod Pradědem/Domašova) byly dva nejlepší kroky, které jsem v životě udělala!!!

Rodila jsem nakonec spontánně 42+2 ve vyškovské porodnici, kde jsem se pro klid svůj i muže nechala hospitalizovat 3 dny před porodem (tedy 14 dní po termínu dle ultrazvuku). Den před porodem jsem souhlasila s Hamiltonem, ale nic se nedělo, jen malé špinění, v poledne v den porodu mi udělali oxytocinový zátěžový test, který ukázal, že dítě je ve skvělé kondici a já mám, slovy jedné PA, línou dělohu. Tak jsem si užívala chvíle s miminkem v bříšku v parku, ve sprše, svačila, večeřela, lehce jsem cítila tlak v podbřišku, který se dal snadno prodýchat. V 21:30 jsem požádala o vyšetření, abych dala vědět dule (cesta do Vyškova jí trvá 2 hodiny) a – otevřená na 6 cm. Telefonát muži, dule a ve 22:00 šup na box, tam rotuji uvolněnou pánví, hlavou a rameny na balonu a vědomě dýchám do dělohy, přesně cítím, zní to blbě, ale “kudy vzduch jde”, stále mluvím s miminkem, cítím, kde je, co dělá. Jeden monitor, 3 minuty ve sprše a na 4 zatlačení syneček na mém břichu. Stále jsem čekala, kdy to začne bolet, protože tlak jsem cítila pouze ve spodní polovině dělohy. Nahoře na břiše, kam se dává sonda na snímání kontrakcí, nic během celého porodu.

Zdravý Toníček se narodil 23.července 2018 ve 23:38, vážil 2990 g a měřil 48 cm, tedy k mým 159 cm ideální velikost. Dula s mužem přijeli 5 minut poté, ale já byla v klidu, se sebou a Toníčkem.

Když sdílím s ženami svůj porodní příběh, nevěří, že mě nic nebolelo. Ani poporodní vnitřní kontrola jizvy po císaři, které jsem se trochu bála – ženy ji označují za velmi bolestivou. Mám pocit, že tělo vyplavilo tolik vlastních opiátů, že jsem byla naprosto v pohodě. Já vím své, ale nedokážu ženám říct, co konkrétně vedlo k takovému zážitku, protože jsem v těhotenství i pak intenzivněji po termínu pila maliník, cvičila jógu, dělala meditace a vizualizace, zpracovávala strach, chodila na dlouhé procházky, jedla datle, jedla a zaváděla pupalku, udělala si napářku, celé těhotenství se téměř denně milovala  s mužem, cvičila s aniballem, vypila 1 ricinový koktejl, atd., atd. – nevím. Ve sprše jsem si několikrát dělala Vaše EFT z netu a fungovalo skvěle! a v těle jsem cítila jeho účinek okamžitě!!

Nedokážu si vysvětlit, co se dělo první dva dny po porodu. Kdykoliv jsem si vzpomněla na průběh porodu, celé mé tělo pohltila totální hrůza, úzkost, strach, které zmizely, jakmile jsem odvedla myšlenky jinam. Jakoby se strach zpracovaný metodou EFT potřeboval někde/někdy projevit. Po dvou dnech vše přešlo a už to necítím. Můžete mi to prosím nějak krátce objasnit? V telefonické konzultaci dostávám odpověď, že se strach „zapouzdřil“ a/aby při porodu neobtěžoval a poté se ho tělo fyzickým projevem zbavilo.

V současnosti jsme oba zdraví, Toníčkovi běží 6. měsíc a je plně kojený, z čehož mám velikou radost:-).

Paní Michaelo, přeji Vám a celé Vaší rodině ještě krásné vánoční dny a mnoho spokojených, šťastných a zdravých miminek a rodičů nejen v roce 2019. Děkuji za Vaši záslužnou práci.

Zuzana Blahunková