Hypnoporod

U hypnoporodu jde rovným dílem o filosofii a techniky. Když žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi, dobrou oporou a potřebnými prostředky, potom může porod být pozitivní a obohacující zkušenost.

Naší filozofií je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. Hypnoporod vám pomůže ponořit se do stavu hluboké relaxace v průběhu porodu a porodit své dítě přirozeně, pokud možno bez léků a lékařských zásahů.

Náš program hypnoporodu je navržený speciálně pro těhotné ženy a jejich porodní doprovod. Jde o přirozený přístup k porodu! Kurzy hypnoporodu vám přinesou znalosti, sebedůvěru a prostředky, které ke klidnému porodu potřebujete. Porod může být – a měl by být – pozitivní zážitek, na který budete vždy ráda vzpomínat.

Náš program je navržen pro přirozený porod, medicínský i porod císařským řezem, a proto představuje revoluci v porodech. V zásadě prosazujeme POZITIVNÍ porod a jsme dobře připravení na všechno, co při něm může nastat. Je pravděpodobné, že porod proběhne přirozeně, ale během kurzu zdůrazňujeme, že naše techniky poslouží ve všech případech.

„Hypno“ ve slově „hypnoporod“ odkazuje na hypnoterapii, kterou v programu využíváme k uvolnění strachu a vyplavení endorfinů v některých chvílích během porodu. Za pomoci hypnoterapie může být porod vašeho miminka klidnější a pohodovější zážitek, který sama řídíte, nejste jen bezmocný pasažér. A to je jeden z faktorů, které snižují nutnost vnějších zásahů během porodu.

Kurzy Jemného Zrození podporují spojení mysli a těla a ukáží vám jak pracovat na uvolnění cyklu bolesti a strachu ještě před porodem. Na našich kurzech projdete relaxacemi, vizualizacemi a afirmacemi, které vám pomohou k pohodlnějšímu porodu vašeho miminka.

Hypnoporod Jemného Zrození je specializovaný předporodní vzdělávací program navržený pro skutečné ženy se skutečným životem 

Ať už je vaše rozhodnutí o způsobu a místě porodu jakékoli – podpoříme vás…naše kurzy jsou o podpoře žen, mužů a rodin v jejich individuálních přáních. Jde nám o vytvoření silných, sebevědomých matek, které si důvěřují a používají své instinkty, aby se mohly v jakékoli situaci správně rozhodnout.

V zásadě podporujeme POZITIVNÍ porod, abyste byly dobře připraveny na to, že porod může jít různými směry. Většina žen prožije přirozený a pohodový porod, ale v průběhu kurzu budeme mluvit také o tom, jak techniky Hypnoporodu mohou posloužit i v případě jiných scénářů. 

Hypnoporod využívá kombinace různých technik a filosofií, které existují už spoustu let. Starověká moudrost se mísí s moderní teorií – a to vám přináší výhodu při získávání vědomostí během přípravy na porod.

Jaké jsou kurzy Jemného Zrození?

Ne všechny programy hypnoporodu jsou si však rovny. Jemné Zrození vytvořilo program, který představuje moderní, ucelený a populární kurz hypnoporodu v České republice. Kurzy pořádáme již od roku 2012 a situaci v České republice máme dokonale zmapovanou. Náš kurz je tak přizpůsoben českému prostředí a českým ženám.

Jako první to byl Dr. Grantly Dick-Read, anglický porodník, který byl ve 20. letech 20. století jedním z prvních „moderních“ lékařů, kteří koncept přirozeného porodu rozvíjeli. Po něm následovalo mnoho významných zastánců přirozeného porodu, například francouzský porodník Michel Odent a přední porodní asistentka/spisovatelka Ina May Gaskin. Byly také vytvořeny populární kurzy, které ženy připravují na porod. Patří mezi ně například: metoda Lamaze, Bradleyova metoda, hypnoporod – metoda podle Leclaire, hypnoporod – metoda podle Mongan, Hypnobirthing International, GentleBirth, Calmbirth, Hypnobabies, Mindful Hypnobirthing, KG Hypnobirthing, Calm birth school, Wise Hippo Hypnobirthing a mnoho dalších.

Program Jemného Zrození kombinuje přístupy mnoha proslulých a uznávaných odborníků na porody současnosti i minulosti – a to je pro vás při přípravě na porod ohromná přednost. Zasloužíte si zvláštní péči na vaší radostné a jedinečné cestě plné pozitivních očekávání a sebedůvěry.

Během kurzu pochopíte, jak porodní svaly fungují v dokonalé harmonii a odvádí svou práci, když je tělo uvolněné a když důvěřujete schopnosti svého těla porodit.

Techniky, které se v kurzu naučíte, vám pomůžou dosáhnout hlubokého uvolnění, kdy se vaše tělo nebrání otevírání. V tomto stavu klidu stresové hormony (které mohou způsobit stažení dělohy, napětí a bolest) v těle nahradí přirozená relaxancia, endorfiny. Budete mít také prostředky, jak znovu dosáhnout klidu, pokud se váš porod bude ubírat neočekávaným směrem nebo budete mít potíže s pociťovanou intenzitou. Váš porodní partner se naučí, jak vám během těhotenství a porodu pomáhat. To je velmi užitečné pro matku a pro porodního partnera velmi obohacující. Mnoho žen po hypnoporodu říká, že to s porodním partnerem „dokázali spolu“.

Samozřejmě, že žena během porodu odvedla většinu fyzické a vnitřní práce, ale výhody podpory v podobě dobrého porodního partnera nesmíme podceňovat. Když rodíte pomocí technik hypnoporodu, nebudete v transu, ani ho neprospíte. Ve skutečnosti budete ve stavu intenzivnějšího vnímání – vzhůru, ale hluboce uvolněná a nebo naplno projevíte svou divokost. Chvílemi možná budete vypadat, jako byste spala, dění okolo sebe si však budete uvědomovat, když to bude potřeba. Budete naladěná na vlastní tělo a miminko a to pomůže posouvat porod kupředu. Budete se hýbat a mluvit nebo vydávat zvuky, kdykoli vám to bude připadat správné. Budete naslouchat svému tělu a řídit průběh vlastního porodu.

Nejbližší lekce Jemného Zrození najdete tady. Můžete si zdarma poslechnout relaxační nahrávku Relaxace světla a ochrany. Pokud nemůžete navštívit kurz osobně, můžete si přečíst informace o našem online kurzu hypnoporodu tady.

V našem eshopu najdete řadu nahrávek k zakoupení a také vybarvovací a afirmační knihu a karty. Pokud jste po císařském řezu a plánujete přirozený porod, doporučujeme nahrávku VBAC.

Podívejte se také na vědecké studie, které zkoumají pozitivní účinky hypnózy během porodu. Hypnoporod funguje!

Lektorky kurzů

Vždy se ujistěte, že se zapisujete do kurzu s certifikovanou lektorkou Jemného Zrození, která je vyškolena podle našich vysokých standardů.

Mezi našimi lektorkami najdete zkušené duly, porodní asistentky a především ženy s velkým srdcem. Všechny lektorky prošly intenzivním lektorským kurzem a základním hypnoterapeutickým výcvikem se spoluzakladatelkou a hypnoterapeutkou Drahou. Lektorky se i nadále vzdělávají a my pro ně také pořádáme další vzdělávací programy. Předají vám informace, díky kterým se z narození dítěte stane nezapomenutelný zážitek naplněný klidem, porozuměním a láskou. 

Způsob, jakým rodíme naše děti, má na ně hluboký vliv. Miminka, která přijdou na svět v klidném a láskyplném prostředí, získávají základní pocit bezpečí. Cítí se vítána a milována po celý život.

V čem vám může Hypnoporod pomoci

 • kratší a pohodlnější porod,
 • snížená potřeba utišujících léků,
 • snížení nutnosti nástřihu a poranění hráze,
 • vytvoření pevnějšího pouta mezi matkou a miminkem,
 • usnadnění správného přisátí miminka k prsu,
 • miminka jsou klidnější, uvolněnější a vnímavější,
 • rychlejší poporodní rekonvalescence a snížení rizika poporodní deprese,
 • techniky hypnoporodu lze použít i při císařském řezu nebo vyvolávaném porodu,
 • techniky z kurzu lze použít kdekoli,
 • otec/doprovod se cítí uvolněně, klidně a rozumí své roli při porodu,
 • otec/doprovod se cítí sebejistě při komunikaci s porodními asistentkami nebo lékaři.

Přirozený porod není nový koncept! Naše matky a sestry kdysi rodily přirozeně bez použití anestezie nebo mnoha zásahů, které jsou dnes běžné. Program Jemného Zrození vám může pomoci připravit se na klidný a pozitivní přirozený porod a zároveň vám poskytne vědomosti a prostředky k účinnému řešení všech zvláštních okolností, pokud by nastaly.

Techniky hypnoporodu změní váš pohled na samotný porod i jeho průběh

 

Objevte svou vnitřní sílu a získejte sebevědomí k porodu na kurzech Jemného Zrození