Kompletní předporodní příprava s Hypnoporodem

< Zpět na přehled kurzů

Pár
3 750 Kč ?(Tato cena je za pár tj. žena plus další osoba)
Jednotlivec
2 950 Kč ?(Tato cena je za jednu osobu)

Dvoudenní kurz Kompletní předporodní příprava s Hypnoporodem probíhá zpravidla o víkendech a je rozdělen do 2 dnů po 8 hodinách. Tento dvoudenní kurz je určený párům i jednotlivcům. Součástí kurzu jsou hypnoporodní techniky, které vám pomocí relaxací, vizualizací, afirmací a dýchacích technik pomůžou při porodu setrvat v klidu a uvolnění.

Skupinový kurz je určený pro maximálně 10 párů, ale je možné absolvovat jej i soukromě nebo online.

Příprava na porod je dlouhodobý proces, který kurzem v podstatě začíná. Techniky, se kterými se ženy na kurzu seznámí, vyžadují pravidelné procvičování.

Kdy mám(e) na kurz přijít?

Ideální čas na navštívení kurzu je mezi 16. a 34. týdnem těhotenství.

Nikdy není příliš pozdě přijít na náš kurz…..ale nenechávejte to na příliš pozdě!

Budete mít alespoň dost času si vše promyslet a praktikovat hypnoporodní techniky. Možná si budete chtít najít dulu nebo svou vlastní porodní asistentku…přijďte tedy co nejdříve.

Pokud se vám ale stane, že se o nás dozvíte až ke konci těhotenství…..zůstaňte v klidu. Nabízíme také jednodenní kurzy Hypnoporodu pro ženy a soukromé kurzy.

Co si z kurzu odnesu/odneseme?

 • Nezávislé informace o porodu a všem, co s ním souvisí,
 • přehledně zpracované tištěné materiály,
 • 12 exkluzivních MP3 nahrávek pro praktikování relaxačních a vizualizačních technik,
 • trvalou podporu na telefonu nebo e-mailu až do narození miminka,
 • osobní účet klienta na našich stránkách obsahující doplňkové informace a tipy,
 • speciální klientské slevy na produkty z eshopu a další vzdělávací webináře,
 • bonusový dárek.

S kým mám na kurz přijít?

Považujeme rodinu za ústřední prvek celého procesu porodu. Chceme vás povzbudit, abyste spolu s partnerem přišli na oba dny kurzu. Nejenže se naladíte na stejnou vlnu, ale získáte velmi cenné informace a také partner zjistí, jaké to je si pořádně zarelaxovat. Bude to i pro něj v průběhu porodu velmi přínosná zkušenost.

Přijďte v doprovodu svého partnera nebo partnerky.

V případě, že přijdete sama, bude s  vámi lektorka v průběhu kurzu spolupracovat a podporovat vás.

Jak se mám na kurz přihlásit?

Klikněte na záložku “termíny kurzů” a vyberte si místo a datum kurzu. Všimněte si také termínů v pravé části obrazovky. Po vyplnění přihlášky a registrace do našeho systému vám přijde potvrzovací email. Ve svém přihlášení naleznete další množství informací a bonusů. Po kurzu zde naleznete také nahrávky ke stažení.

Naše filozofie spočívá v tom, že “pozitivní porodní zážitek” je stav mysli a není definován jen tím, co se v průběhu porodu děje, ale také tím jak se žena po narození dítěte cítí. My chceme posílit všechny těhotné ženy a jejich partnery, aby věřili sami sobě a svému rozhodnutí, které je založeno na dostatečném množství informací. Taková rozhodnutí, která povedou k dosažení toho nejlepšího porodu pro vás i vaše miminko.

 

V textu používáme slovo partner, ale uvědomujeme si, že ne všichni naši klienti jsou heterosexuálními páry. Není naším úmyslem nikoho diskriminovat. Slovo partner jsme použili čistě z důvodu sjednocení textu. Těšíme se na vás na všechny. S láskou….

“Lektorka Maruška byla skvělá! I přes počáteční brblání manžela :-), že se jedná o kurz hypnoporodu, jsme odcházali nadšení oba dva. Kurz můžeme jen doporučit! Děkujeme. P+J”

Petra

“Kurz předčil naše očekávání. Byla probrána témata i mimo porod a za to jsme moc rádi. Na informace, které lektorky podávaly bylo nahlíženo ze všech úhlů, byly ověřené, podložené zdroji a statistikami. Líbí se mi množství materiálů, které máme i po kurzu k dispozici, takže si můžeme dané problematiky lépe projít i v klidu domova. S mužem jsme moc rádi, že jsme kurz absolvovali, doplnili si chybějící informace a zbavili se strachu z domácích porodů.”

Nikol

“Už když mi kamarádi o kurzu vyprávěli, tak jsem začala tušit, že tohle pro mě bude to pravé. A opravdu. Se sympatickou lektorkou Andreou Kapitánovou jsme se s manželem náramně trefili. Provedla nás skvělým obsahem kurzu tak, že jsme hltali každé její slovo. Sedělo mi, že nám nepředkládala žádná dogmata, ale spíš možnosti a vedla nás k tomu, abychom si uvědomili, co my sami chceme a nechceme. Kurz Kompletní předporodní příprava a hypnoporod vřele doporučuji každému, kdo má zájem prožít těhotenství i samotný porod ve větší harmonii a klidu. Informace a relaxační techniky samozřejmě nikomu nezaručí, že porod bude procházka růžovou zahradou. Mně to všechno už teď ale dodalo sebedůvěru a vnitřní klid. Jak přesně můj porod bude probíhat se nechám překvapit, ale mám teď arzenál tipů na to, jak si ho co nejvíce zpříjemnit a usnadnit. A za to z celého srdce děkuji jak přímo Andree, tak celému týmu Jemného zrození.”

Kristýna

“Vzhledem k tomu, že jsem ještě před otěhotněním hodně sledovala vaši fb stránku, myslela jsem si, že se moc nových informací nedozvím. Přesto byl pro mě kurz velice přínosný a ještě více asi pro partnera, který šel na kurz jakýmikoli informacemi naprosto nedotčený. Příprava na porod byla opravdu komplexní a doplnění o zážitky z praxe obou lektorek dodávalo informacím ještě větší váhu.”

Barbora

“Trochu jsem se obávala, jestli to nebude moc alternativní, ale byla jsem velmi mile překvapena, dostali jsme adekvátní informace a naučili se techniky sebeovládání, které se dají využít nejen k porodu. Cítím se po kurzu sebevědomě a připraveně na přirozený porod. Jsem velmi ráda, že jsme se s partnerem kurzu účastnili i jemu to dalo spoustu informací a ujištění, že je pro mě u porodu velmi důležitý. Děkuji skvělé lektorce Bibianě, která utvořila výbornou atmosféru a podala kurz velmi příjemně a přijatelně pro každého účastníka.”

Hana

“Kurz se nám s manželem velice líbil, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a přínosných informací. Lektorka byla vynikající, vše hezky vysvětlila a zodpověděla jakékoli dotazy. Po celou dobu panovala velice příjemná atmosféra. Moc se mi líbilo zapojení partnerů(mužů) v průběhu kurzu, kteří dostali jasné informace o tom, jak se mohou u porodu zapojit a jak správně partnerku podpořit. Tento kurz mohu všem rozhodně doporučit.”

Tereza

“Kurz hypnoporodu byl opravdu bezkonkurenční jak po stránce obsahové, praktické, lidské, emocionální… Koncepčně je kurz skvěle vymyšlený a postavený, nicméně to, že jsme se během víkendu cítili tak dobře, bylo především zásluhou lektorky Marie, která do někdy náročných témat vnesla lehkost, přiměřenou legraci, nadhled, ale především tam nechala kus sebe. Klobouk dolů!”

Eva

“Moc se mi líbilo zaměření zejména na psychiku v období porodu i kolem. Práce se strachy a očekáváním, relaxace. Praktické zkušenosti duly. Současně je třeba vzít v úvahu, její vzdělání (oproti lékařům, porodním asistentkám, kteří jsou vzděláním a systémem jinak obroušeni, včetně jejich strachů z komplikací), vítám však tendence k celkové spolupráci, pokoře, což je ku prospěchu přirozeného procesu. Zavzatí a edukace partnerů, kteří se u porodu už nemusí cítit jako páté kolo u vozu a pro mne uvědomění, jak mohou být u porodu opravdu nápomocní i např. komunikací s personálem, zajištění klidnějšího prostředí. Děkujeme, bylo to příjemné.”

Veronika

“Jsem ráda, že jsem mohla kurz absolvovat i s partnerem, ten byl nakonec také rád. Kurz se mi moc líbil, byl plný informací a technik, teď zbývá už jen trénovat. Donutil nás opět přemýšlet o volbě porodnice, původně jsme preferovali hlavně kvalitní péči a vybavení porodnice, teď se snažíme výběr posunout i k příjemnějšímu prostředí, kde bude větší šance využít techniky a celou filosofii hypnoporodu. Moc za kurz děkuji, doporučila bych ho povinně i zdravotnímu personálu. V rodině mám také lékařku – porodníka – již nepracuje v nemocnici, ale určitě by byla zajímavá interakce mezi lékařem a lektorem. Lékaři jsou často zajetí v rutinních postupech a to je škoda.
Relaxace rodící ženy je základ a věřím, že pak je porod úplně o něčem jiném.
Moc děkuji
Kristýna”

Kristýna Bea

“Bola som spokojná, získala som ucelené informácie a ujasnila si, čo chcem pri porode a naopak nechcem. Super som sa zrelaxovala a ten strach z porodu opadol. Lektorka veľmi milá a priateľská. Moc ďakujeme aj s manželom.”

Olívia

“Manžel díky kurzu lépe pochopil svou úlohu v průběhu porodu, utvrdili jsme se v tom, že mít vlastní porodní asistentku je opravdu dobrá volba. Kurz určitě doporučíme.”

Martina

“Anna Vršník vedla kurz Jemného zrození s naprostou profesionalitou. Všechna témata probrala dostatečně do hloubky a zodpověděla všechny dotazy. I přesto, že v publiku zaznívala kritika lékařů, tak si Anna držela tvář profesionála a nestranila ani lékařskému personálnu ani dulám. Mluvila o tom, jak vše záleží především na jednotlivcích. A že i určité zásahy při porodu nemusí vždy znamenat špatný zážitek. Tím nás připravila očekávat a být otevřený čemukoliv, co při porodu přijde, tak abychom mohli udělat informované rozhodnutí.”

Marina

“Kurz je velmi informačně přínosný, ukazuje širokou škálu možností porodu a skvěle psychicky připravý ženu i partnera. Velmi užitečné a hlavně praktické!”

Veronika

“Paní lektorka Petra Bendová byla velmi příjemná. Má hluboké znalosti o porodu. Kurz nebyl pojat jako alternativní metoda, ale jako pohled na porod jako na přirozený a krásný zážitek. S manželem nám byly zodpovězeny všechny otázky a tak se teď cítíme oba připraveni na tak významnou událost, kterou porod bezpochyby je.”

Karina

“Já i manžel jsme byli a jsme velmi spokojeni. Dodalo nám to jistotu, zamysleli jsme se co můžeme dělat lépe. Instruktorka úžasná, velmi přirozená. Skvělá práce!”

Lenka

“Perfektni kurz, z ktereho jsem v nedeli odchazela zrelaxovana a uvolnena, s klidnou mysli, ze vim, co me ceka (co se muze stat a jak na to reagovat). Zaroven jsem doufala, ze nekdo (za me :)) preda tyto informace i memu manzelovi, a i tak se stalo. Pochybuju totiz, ze by me doma manzel vydrzel celou sobotu a nedeli poslouchat, ale tady byla ta spravna atmosfera (mj. se mi libi prave to, ze jsme byli v parech; muzi tomu dodaji proste uplne jinou atmosferu, nez kdybychom tam byly jen zeny) a navic ma pani Marie velice prijemny hlas, coz jsme oba ocenili nejen pri relaxacich.”

Petra

“Kurz byl perfektně připravený – lektorka, prostory, občerstvení, materiály a především nás nadchla možnost vidět v Mělnické porodnici prostory, do kterých při porodu zavítáme. Nebude to naprosto neznáme prostředí a já toto za sebe hodnotím jako obrovské plus a velmi si vážím tohoto kroku od porodnice.
Kurz nám dal mnohé informace, které nám vymazaly otazníky v hlavě, strach, obavy. . .
Jsem přesvědčena, že náš porod bude krásný, přirozený a jemný a velmi se na něj těšíme 🙂
DĚKUJEME, Markét a Olda”

Markéta

“Chcela by som velmi podakovat za nadherny vikend straveny so Simonkou. Az mi je smutno, ze to uz skoncilo 😀 Manzel frflal, ze su to cele 2 dni, ze co tam budeme tolko preberat, ale ja by som nemala problem si ten kurz predlzit a este par veci si vypocut. Nikdy predtym som nepremyslala nad porodom, a ked mi kamaratka asi pred 2 rokmi spominala rozne polohy pri porode a ze v leze sa nedoporucuje, tak som sa na nu divala ako na blazna, ze to funguje x rokov a nikto s tym nema problem, tak preco nejake inovacie. A odkedy som otehotnela a zacala sa o porode zaujimat, zistila som take veci, ze az to budem vypravat mojej mamine, tak mi snad ani verit nebude 😀 Je zvlastne ako ma clovek niektore veci tak vzite, ze ho ani nenapadne sa zamysliet, ci to nejde aj inak a lahsie 🙂 Dakujem kurzu, velmi vela novych informacii som si odniesla domov, ale hlavne- pokoj v dusi. Dufam, ze mi to vydrzi az do porodu. Tento kurz by som doporucila naozaj kazdemu, dokonca aj moj manzel ktoremu sa tam moc nechcelo sa odtial vracal spokojny, plny informacii a ja mozem byt kludna, ze ak si ho vezmem sebou k porodu, tak je naozaj pripraveny a vie co ma robit :)”

Ivana

“Jsme vděčni za dechberoucí dva dny, které ještě více prohloubily naše spojení .. spojení rodiny..spojení lásky.. spojení maminky, tatínka a miminka.
Těšíme se na porod, na příchod našeho drobečka na svět v doprovodu s naší skvělou porodní vílou Sandruškou.
Ještě jednou ti Děkujeme 🙂 S láskou Kačka, Miša a mimísek”

Kateřina

“Byli jsme s mužem z kurzu doslova nadšení. Přicházeli jsme s tím, že kurz asi nebude náš styl, ale odneseme si cca 50% důležitých informací. Nakonec odcházíme skutečně obohaceni, s nádhernými vzpomínánkami, zbaveni většiny obav. Odnášíme si 100% a mnohem víc. Lektorka Simona byla skvělá po všech stránkách. Vytvořila na kurzu krásnou atmosféru, věřila jsem jí všechno. Byla nenásilná, nevtíravá, přirozená, vysvětlila vše, když něco nevěděla, řekla, že neví. Myslím, že 16 hodin kurzu může mít pro nás nedozírné pozitivní důsledky. I kdyby porod nedopadl podle mých představ, vím, že dopadne, jak nejlépe to půjde,a těším se na něj. Za to Simoně moc děkuji.”

Petra

“Velice přínosné, tímto kurzem by měl projít každý budoucí rodič. Jsem ráda, že jsme si vybrali právě G.Švadlenkovou a Havlíčkův Brod, protože i na podání velice záleží a ona to zvládla na jedničku. Za mě zatím nejlépe investované peníze za celé období těhotenství. Být informovaný se vyplatí.”

Aneta

“Moc přínosné pro mě i partnera. Mě kurz hlavně uklidnil a dal přehled co můžu očekávat, ale i požadovat v našich porodnicích, a jak se na porod co nejlépe připravit především psychicky. Partner si uvědomil o co vlastně jde a jaký je jeho úděl při porodu. Reálná videa mu přiblížila situaci a co žena v tom okamžiku prožívá.”

Štěpánka

“Perfektní, myslím si, že nás to se ženou zblížilo ještě víc i přesto, že jsem si mysle,l že už to víc nejde. 🙂
Kurz perfektní, člověku dodá sebevědomí a konečně mu někdo řekne jaká má práva, a že si porod (pokud je vše v pořádku) řídí sám.

Ještě jednou děkujeme Marii za vstřícnost ve všech odpovědích na dotazy a skvěle vytvořenou atmosféru!:))”

Aleš

“Perfektní! Dostali jsme informace,pro které jsme si šli plus neuvěřitelnou spoustu dalších zajímavých informaci,díky kterým víme,co a jak chceme nebo nechceme u porodu. Pro nás velmi přínosná zkušenost!”

Zuzana

“Děkuji Marii za krásný odpočinkový víkend.
Uvědomila jsem si až nyní na počátku 29.tt, že bych měla více odpočívat, obklopovat se krásnem a láskou, s miminkem víc komunikovat, poslouchat svoje tělo, zahnizďovat se a připravovat na porod. S partnerem a miminkem nás kurz velice sblížil a ujistili jsme se, že pro co jsme se rozhodli je správné a že to tak chceme. Otevřela se nová témata, která je nejvyšší čas zpracovat a jen si užívat těhotenství bytí a nabírat síly.
Kurz bych doporučila všem otevřeným párům, anebo ženám, které chtějí k porodu dulu, kamarádku, jinou podpůrnou osobu, dále všem, kteří berou rozhodnutí o sobě a tom nejdražším tvorečkovi, který k nim za pár měsíců přijde, do vlastních rukou. Všem, kteří nevěří na pověry, tomu, co se říká a hledají jiné možnosti jak si zpříjemnit život v každém okamžiku a tzv. “”těžké”” chvíle.
S láskou Alice”

Alice

Kurz předčil má očekávání. Již mám 2 porody za sebou, vždy jsem se připravovala a zajímala, takže jsem ani neočekávala tolik nových a praktických věcí. Techniky hypnoporodu mi krásně zapadly do mých znalostí a zkušeností s psychologií, jógou, osobním rozvojem. Na kurzu opravdu maximum informací, skvěle předané. Lektorka Gábina dokázala vytvořit otevřenou, přátelskou atmosféru. Její prezentační schopnosti naprosto profesionální, dokáže zaujmout, vše dobře vysvětlit, tak, že se dobře pamatuje. Oba dny rychle uběhly, kurz jsem si prožila a užila. Moje obavy z porodu a systému českého porodnictví, které se mění jen velmi pomalu a nedává moc možností jsou nyní minimální. Vidím cestu jak v klidu porodit, našla jsem si přátelskou porodnici, trénuji dle nahrávek z kurzu. …uvidíme jaký bude porod:-))
Moc děkuji za vše.

Markéta

Ahoj Simono, byli jsme u Tebe s mým přítelem Joskou na kurzu hypnoporodu v Radotíně. Ještě jednou moc díky, bylo to skvělé a nemám tomu vůbec co vytknout. Byla tam příjemná atmosféra a bylo to krásně uvolňující.

Jana

V Opavě jsme byli u lektorky Misi Sedláčkove nadmíru spokojeni s partnerem. Je úžasné, jak to vnímají muži a co vše jim to dá… Ať vizualizace, afirmace, meditace, osobní zkušenosti, videa a racionální informace. Jsem moc vděčná a přála bych zažít všem párům větší souzeni…🙏🏻

Petra

Název kurzu je trochu zavádějící, hypnoporod zní trochu “lesansky” ve smyslu, bůh ví, co se tam provádí 🙂  Jinak musím sem ještě vypsat pozitivní hodnocení kurzu. Lektorka Andrea je nej, nej nej. Taková krásná atmosféra na kurzu byla, Andrea je příjemná, strašně dokáže povzbudit, nabudit energií a pozitivní myslí, že pokud bych rodila už zítra, tak by mi to nevadilo, jak jsem nadopovaná tím pozitivním. Když jsem na kurz v sobotu přišla, bolelo mě břicho, při každém pohybu, zvedání jsem funěla, hekala těžkostí, že mě to miminko v břiše strašně tlačí, vše mě bolí. Včera jsem skoro lítala, nadnášela se lehkostí. Jak když bych po 1 dni odhodila pomocnou berli. Což značí, že jsem na kurzu zpracovala nějaký strach, zábranu a začala si těhotenství užívat. A to vše díky Andree. Být v každé porodnici alespoň 1 taková Andrea, tak by porody vypadaly jinak.  Teď už musím jen sepsat v hlavě i na papíře porodní přání a zasvětit partnera. Ale díky kurzu to půjde lépe, než když bych si sama měla hledat informace, jak by porod mohl probíhat. Bohužel partner se nemohl zúčastnit, ale ačkoli mi to před kurzem nevadilo, tak mi to poté bylo líto. Myslím, že skoro každý muž jde na kurz kvůli své ženě, ale po absolvování mi došlo, jak důležité informace to jsou i pro nastávající tatínky.

Radka

Kurz byl úplně úžasný. Moc jsme si ho s přítelem užili. Získali jsme spoustu informací a jenom mě to utvrdilo, že se musím mít z ničeho obavy. Anička byla skvělá. Ještě jednou moc děkuji.

Sandra

Dobrý den, chtěla bych poděkovat, že vedete takto úžasné kurzy. Celý kurz předčil mé očekávání a oba s partnerem jsme moc rádi, že jsme kurz absolvovali. Kurz nám oběma rozšířil obzory, dozvěděli jsme se informace o kterých jsme třeba ani netušili, ale především oceňuji, že vše bylo podáno takovou příjemnou pozitivní formou a v neutrální podobě, aby si každý mohl vytvořit vlastní názor. Dokonce mi i několikrát naskočila myšlenka, že se na porod docela i těším. Stanislava

Stanislava

Hezký večer Ilono, ještě jednou jsem ti chtěla poděkovat za celý kurz. Jak se mi to rozkládá v hlavě, byla tam celá řada momentů, které pro mě měly léčivý efekt. 2.5 roku se snažím zpracovat si minulý porod a přestat si vyčítat, že jsem to nedala, že jsem nevydržela déle. Teď vím, že to nebyla moje chyba a moje slabost. Informace na kurzu pro mě byly k nezaplacení a dokázaly víc, než půl roku sezení u psycholožky. Po 2.5 letech cítím, že mi spadl velký balvan ze srdce.

Věrka

V červenci jsme s manželem absolvovali dvoudenní kurz s Ilonou a podle mně to byla ta nejlepší investice v celém těhotenství. Z kurzu jsme odjížděli oba úplně nadšení a natěšení, až přijde den D! 😄Přestože můj porod nakonec nedopadl tak, jak jsem si jej ideálně představovala, mně i manželovi veškeré informace z kurzu moc pomohly – jak ke klidnému těhotenství bez jakýchkoliv obav a strachu, tak i během porodu, kdy jsem i v těžkých situacích dokázala “vypnout hlavu” a jen dýchat. Bohužel jsem už neměla šanci si pustit tu poslední afirmaci k porodu, na tu jsem se těšila ☺️ Ale narodila se nám krásná zdravá holčička. Všem kurz moc a moc doporučuji a děkuji za to, co děláte ❤️

Hana

Absolvovala jsem dvoudenní kurz s partnerem a za mě nejlepší investice! Čekáme první miminko, a už několikrát jsem slyšela příběhy žen i z mého okolí, jak je porod hrůza, a kdesi cosi a ten víkend jen potvrdil, že to jde samozřejmě i jinak. Opravdu bych ten kurz doporučovala všem, aby každý před porodem věděl, jaká jsou jeho práva a možnosti. Že to není o tom dojet do porodnice, napíchat se vším možným, lehnout na záda a hlavně odjet živá i s dítětem za 4 dny domů. Moc se mi líbilo vedení kurzu a styl. Mně se často stává, že když někde déle sedím, tak usínám, moc jsem se bála, abych si neudělala ostudu, ale věřte, ani jednou by mě usnout nenapadlo. To je snad poprvé v životě, co jsem nějaký takový kurz zažila. Především se mi moc líbil přístup, nikdo vám nic nenutí, ale informuje, aby každý věděl, na co má nárok a našel si to, co mu nejlépe vyhovuje. A velmi jsem ocenila část kurzu ohledně porodních přání, sama bych to sestavit nedokázala, teď mám v hlavě srovnáno, co přesně chci a nechci a nebýt kurzu, pořádně ani nevím, že vůbec se mnou někdo něco takového v porodnici může udělat . Vážně ještě jednou moc děkujeme za krásný víkend v Budějcích 

Valentýnka

V prosinci jsem absolvovala kurz v ČB s milou a šikovnou lektorkou Ilonou Pánkovou. 🌷 Kurz pro mě představoval skvěle strávený čas v příjemném prostředí. Potvrdila jsem si v něm většinu informací nabytých již z dřívějšího čtiva a samostudia, ale získala i mnohé nové, se zájmem jsem si poslechla zkušenosti a názory jiných. Užila jsem si relaxace a vuzualizace, ve kterých můžu díky MP3 nahrávkám pokračovat i doma. Pomáhají naladit se na miminko (vždycky začne živě reagovat, jen co se uvelebím v relaxační poloze), navodit si pocity klidu, sebedůvěry a bezpečí. Průběh kurzu i celá filozofie hypnoporodu je v naprostém souladu s mým osobním i profesním zaměřením v oblasti psychoterapie. Podle mě je kurz výborná finanční i časová investice pro všechny ženy, co se chtějí pozitivně naladit na porod, pro které je zásadní mít možnost rozhodovat o svém těle a průběhu porodu a které chtějí rodit přirozeně a (sebe)vědomě. Do budoucna uvažuji o kurzu pro lektorky. 😉

Tereza

“Dobrý večer Maruško, předem Vám chci moc poděkovat za naprosto fenomenální kurz. Měla jsem trochu pochyby, jestli to na mě nebude moc alternativní, ale předčilo to v nejlepším slova smyslu všechna moje očekávání a dokonce můj vždy a ke všemu skeptický muž po kurzu prohlásil, že si nedovede předstvit, že by u porodu nebyl, a že je mu skoro líto, že si to taky nezažije. Tak pozitivně to na něj zapůsobilo ! 

Monika

Ještě jednou mockrát děkujeme za přípravu. Kurz mi tehdy hodně otevřel oči a nastartoval tak moc důležitou přípravu! Děkuji za vaši práci! Děláte to skvěle! 🙂 Už jsem Vám poslala na kurz kamarádku, aby mohla taky prožít tu nádheru. Už se moc těší!:)

Alžběta

Dobre dopoledne celemu tymu Jemneho zrozeni.

Chtela bych moc podekovat, sice se skoro pulrocnim zpozdenim (nasemu Misovi bude v zari sest mesicu) za to, co delate. Obzvlast nasi lektorce, na kurzu v Ceskych Budejovicich, Ilone. Kurz byl proste uzasny, s pritelem jsme z nej odchazeli nadseni. Vedeli jsme uz tak nejak pred kurzem, co bychom radi u porodu chteli a nechteli, ale po nem jsme byli vice jistejsi a jeste jsme se dozvedeli mnoho dalsich uzitecnych informaci, ktere se jen tak nikde nedozvite, za coz take moc dekujeme. Na porod vzpominam snad kazdy den, byl to pro me nejsilnejsi a nejuzasnejsi zazitek. Az na par veci probehl podle mych predstav, ale tomu by tak byt nemuselo, nebyt vsech vas, co delate uzasnou vec. Obdivuju vas. Mejte se krasne a hezky vikend.
Kristyna, Michal a Misa.

Kristýna

Dobrý den Míšo, tento víkend jsme strávili s Vámi na předporodním kurzu. Měla jsem z něj obavu kvůli manželovi, aby z toho nebyl otrávený a aby to tam nějak přežil. Velmi mě potěšilo, že byl z kurzu nadšený a dokonce začal mluvit i o porodu do vody či dokonce rovnou doma – to bych do něj nikdy neřekla 🙂 Konečně mám pocit, že se naladil na stejnou vlnu jako já a přestala jsem mít strach z jeho přítomnosti u porodu, věřím naopak, že mi tam bude obrovskou oporou. A za to bych Vám chtěla moc poděkovat!

Alena

Kurz byl perfektní svou praktickou formou a strukturovaností. Díky lektorce, která dokázala vytvořit i velice příjenou atmosféru.

Lucie

Děkuji za Váš kurz. Bylo to pro nás s mužem velice obohacující, nedovedeme si představit jej nyní neprojít. Cítíme se kurzem hluboce zasaženi a obohaceni.

Dita

Kurz byl vážně úžasný. Děkuji za to, co děláte! Námět na zlepšení mě žádný nenapadá. Chci jen napsat, že velmi příjemným doplňkem byla aroma lampička a lektorka byla velmi příjemná, ochotná, vstřícná, přátelská, pozitivní a milá. Měla jsem jako prvorodička spoustu dotazů a vůbec jsem si nepřipadala hloupě, když jsem se ptala na věci možná pro někoho samozřejmé. Bylo to perfektní! Děkujeme!

Stana

Málokdy se mi stane, že bych nějaký kurz ohodnotila nejvyšším počtem a neměla ani jedinou připomínku. Paní Kalusové ale opravdu není co vytýkat, ani jsem nedoufala, že se dozvím tolik informací, celý víkend byl navíc velmi příjemný. Relaxace mi nikdy moc nešly, nedokázala jsem se soustředit, dokonce jsem vždy bojovala i se správným dýcháním. Během tohoto kurzu šlo vše skoro samo, až jsem z toho byla sama překvapená. Svou roli v tom určitě hraje příjemná atmosféra, prostředí a moc sympatická a milá lektorka. Vidím, že i mému partnerovi to dalo strašně moc, od kurzu více o miminku mluvíme, víc si všímá mého bříška a věřím, že mi bude nyní u porodu ještě větší oporou. Určitě mým kammarádkám Váš kurz doporučím, a co je důležité, aby s sebou vzaly i své partnery.. myslím si, že příprava na porod je pak kompletnější a ženu to uklidní po všech stránkách. Děkuji moc a ráda Vám napíšu zpětnou vazbu i po porodu našeho dítěte, kdy asi budu moct být o něco konkrétnější 🙂

Veronika

Bylo to perfektni, kdyby to slo dala bych i 10 bodu.zlepsovani neni treba.

Tereza

S manželem jsme byli velice spokojeni a i přes to, že jsem studovala něco předem, jsme se na kurzu dozvěděli spoustu nových a užitečných informací. Nenapadá nás žádné zlepšení. Bylo to super! 😉

Lucie

Moc děkuji za 2 denní kurz jemného zrození. Díky němu se již porodu nebojím (můj strach byl opravdu velký a bůhví, jak by můj porod s ním vypadal). Dostali jsme s partnerem množství velice cenných informací a již vím, co chci a co nechci během svého nastávajícího porodu. Ještě jednou vřelé díky. Všem, co se rozhodují a jsou před porodem doporučuji, ani pánové se opravdu nudit nebudou.

Štefi

Moc dekuji. Jsem stastna, ze jsem dostala doporuceni na vase stranky, vsem tehotnym kamaradkam vas doporucuji. Verite v silu zeny a to, ze to kazda dokaze. Ja si porad rikala, ze vim jak porodit a moje dite vi, jak se narodit. Jako zeny si malo verime. Ano, pokud si zlomim nohu, lekare potrebuju, ale porod beru jako dychani, pokud dycham nepotrebuju pomoct. Delate krasnou praci. I ja cetla vase porody a uzasne.

Nikola

Na kurzu a jeho obsahu bych neměnila vůbec nic. Byl parádní. Míša Sedláčková je naprosto skvělá a dává všemu co se týká porodu nový rozměr a smysl.

Andrea

Ahoj Marie, Děkuji moc za víkendový kurz, rozhodla jsem se napsat mail hned, nechtěla jsem zdržovat po konci kurzu. Muži se seminář moc líbil a zapůsobil až nad mé očekávání. Nevím, jestli se to v něm za pár dní nějak neusadí, ale momentálně můžu tvrdit, že možnost domácího porodu se znovu otevřela. Moc díky a přeji krásné dny 🙂

Lenka

Dobry den, predevsim bych rada podekovala za skvely kurz se Sandrou, ktereho jsme se s muzem zucastnili v Plzni. Pilne jsem pak poslouchala relaxace a myslim, ze diky Vam se mi podarilo privest na svet prirozene (po predchozim CS) chlapecka. Splnil se mi tak muj sen a zmirnilo trauma z predchoziho pirodu. Vas kurz a relaxace me naucily prdevsim to, jak silna je mysl a jak s ni lze pracovat, jak zpracovavat strachy atp. Rada bych se zeptala, zda byste nemeli nejake doporuceni na podobne relaxace – ted uz ale pro bezny zivot? Dekuji!

Lucie

Nic mě nenapadá, velkou důležitost u tohoto typu kurzu hrají i všichni účastníci a ne jenom lektor a materiály. Sandra je moc milá, je velký nadšenec a já jí moc děkuju. I za to, že svou osobností neodradila mého partnera, se kterým jsme se díky kurzu a Sandřině přístupu naladili víc na stejnou notu a ne jenom ohledně těhotenství a porodu, ale celkově. Je to sice teprve 3 dny po kurzu, ale mám pocit, že je teď vnímavější a chápavější, přestože většinu věcí o tom, jak se ženy cítí, věděl. Myslím, že během těch dvou dnů mu to ale “docvaklo”. Takže děkuju.

Anna

“Opravdu hodnotím všechno moc pozitivně. Líbilo se mi, že můžu během kurzu ležet a odpočívat, a že byl spíše prakticky v podobě meditací, než velkým výčtem teorie. Děkuji z celého srdce.”

Veronika

“Nemám co bych hypnoporodu vytkla, hlavně oceňuji tu věc, že se snažíte předávat informace na co má žena potažmo rodiče dítěte právo. Spoustu lidí tyto informace nemá a u klasických kurzů se k nim nedostanou. Je škoda, že díky nastavení společnosti musí být kurz složen takto a ne zaměřen více na relaxaci a uvolnění. Ale velmi oceňuji, že kurz “nemaluje vzdušné zámky” ale vypořádává se i s touto překážkou.Děkuji moc, za to co děláte”

Veronika

“Kurz byl naprosto skvělý. Jestli to nakonec zvládnu tak hezky, jak jsem viděla, že to je možné (nebo aspoň z poloviny tak hezky), budu Vás vychvalovat kudy budu chodit a nacpu odkaz na Vás všem potenciálním budoucím matkám ve svém okolí.:) Jen mám za sebe problém, že se nedokážu moc dostat ze své hlavy, takže mám pocit, že bych potřebovala přesný návod a kurz minimálně každodenní měsíční, aby bylo něco tak krásného možné.:) Doufám, že se mi včas povede od všech pochybností o svých schopnostech odprostit a prostě se uvolnit, protože přesný návod k porodu prostě není.:)”

Kateřina

“Kurz byl pro mne i mého přítele velmi přínosný. Nemám sebemenších výhrad, naopak bych chtěla moc pochválit lektorku Sandru, s níž jsme si i po lidské stránce dokonale sedli. Její přednášení i celkový přístup nás jen utvrdil v tom, že rozhodnutí porodit naše dítě co nejpřirozenější cestou, je správné. Jsem přesvědčena, že díky praktikám Hypnoporodu s tím nebudu mít žádný problém. Jsem moc ráda, že jsem se k této možnosti dostala a doufám, že do budoucna bude počet žen/párů, které se rozhodnou pro metodu Hypnoporodu, přibývat. Děkuji Vám za Vaši činnost a přeji mnoho úspěchů a větší osvětu naší společnosti do budoucna! :)”

Kristýna

“Kurz byl úžasný a s manželem jsme si ho oba hezky užili. Péťa je skvělá lektorka a moc děkujeme!!! Žádné zlepšení nás nenapadá, vše bylo prima…”

Barbora

Rozvrh kurzu

 • Dozvíte se co to vlastně Hypnoporod je
 • Prozkoumáme zděděné přesvědčení a mylné představy o porodu
 • Zjistíte, jak dosáhnout hluboké relaxace
 • Pochopíte fyziologii přirozeného porodu a toho, jak stres ovlivňuje výsledek porodu
 • Pochopíte, jak uvolnit endorfiny při porodu - vaše vlastní anestetikum těla
 • Projdeme hypnoporodní techniky navržené pro uvolnění úzkosti, strachu a posílení sebedůvěry
 • Procvičíme techniky dýchání, které pomůžou vašemu tělu v každé fázi porodu a zrození
 • Zaměříme se na speciální vizualizační techniky, které nenajdete v žádném jiném hypnoporodním programu
 • Projdeme fyzickou přípravu na porod a cviky pro uvolnění
 • Zažijete lehkou dotekovou relaxaci s partnerem
 • Váš partner získá informace, jak se stát skvělým porodním partnerem a jak vás může účinně podpořit v průběhu porodu
 • Projdeme klíčové fáze porodu a zrození
 • Napojíte se na miminko a započnete s ním komunikaci
 • Budeme mluvit o porodním přání
 • Řekneme si, jak probíhá péče v porodnicích
 • Nebude chybět ani kojení a šestinedělí