Kompletní předporodní příprava s Hypnoporodem

< Zpět na přehled kurzů

Pár
4 950 Kč ?(Cena je za pár)
Žena
3 950 Kč ?(Cena je za ženu, která přijde na kurz sama)

Dvoudenní kurz Kompletní předporodní příprava s Hypnoporodem probíhá zpravidla o víkendech a je rozdělen do 2 dnů po 8 hodinách. Tento dvoudenní kurz je určený párům i jednotlivcům. Součástí kurzu jsou hypnoporodní techniky, které vám pomocí relaxací, vizualizací, afirmací a dýchacích technik pomůžou při porodu setrvat v klidu a uvolnění.

Skupinový kurz je určený pro maximálně 10 párů, ale je možné absolvovat jej i soukromě nebo online.

Příprava na porod je dlouhodobý proces, který kurzem v podstatě začíná. Techniky, se kterými se ženy na kurzu seznámí, vyžadují pravidelné procvičování.

VÍCE O HYPNOPORODU >>

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ >>

Kdy mám(e) na kurz přijít?

Ideální čas na navštívení kurzu je mezi 16. a 34. týdnem těhotenství.

Nikdy není příliš pozdě přijít na náš kurz…..ale nenechávejte to na příliš pozdě!

Budete mít alespoň dost času si vše promyslet a praktikovat hypnoporodní techniky. Možná si budete chtít najít dulu nebo svou vlastní porodní asistentku…přijďte tedy co nejdříve.

Pokud se vám ale stane, že se o nás dozvíte až ke konci těhotenství…..zůstaňte v klidu. Nabízíme také jednodenní kurzy Hypnoporodu pro ženy a soukromé kurzy.

Co si z kurzu odnesu/odneseme?

 • Nezávislé informace o porodu a všem, co s ním souvisí,
 • přehledně zpracované tištěné materiály,
 • 12 exkluzivních MP3 nahrávek pro praktikování relaxačních a vizualizačních technik,
 • trvalou podporu na telefonu nebo e-mailu až do narození miminka,
 • osobní účet klienta na našich stránkách obsahující doplňkové informace a tipy,
 • speciální klientské slevy na produkty z eshopu a další vzdělávací webináře,
 • bonusový dárek.

S kým mám na kurz přijít?

Považujeme rodinu za ústřední prvek celého procesu porodu. Chceme vás povzbudit, abyste spolu s partnerem přišli na oba dny kurzu. Nejenže se naladíte na stejnou vlnu, ale získáte velmi cenné informace a také partner zjistí, jaké to je si pořádně zarelaxovat. Bude to i pro něj v průběhu porodu velmi přínosná zkušenost.

Přijďte v doprovodu svého partnera nebo partnerky.

V případě, že přijdete sama, bude s  vámi lektorka v průběhu kurzu spolupracovat a podporovat vás.

Jak se mám na kurz přihlásit?

Klikněte na záložku “termíny kurzů” a vyberte si místo a datum kurzu. Všimněte si také termínů v pravé části obrazovky. Po vyplnění přihlášky a registrace do našeho systému vám přijde potvrzovací email. Ve svém přihlášení naleznete další množství informací a bonusů. Po kurzu zde naleznete také nahrávky ke stažení.

Naše filozofie spočívá v tom, že “pozitivní porodní zážitek” je stav mysli a není definován jen tím, co se v průběhu porodu děje, ale také tím jak se žena po narození dítěte cítí. My chceme posílit všechny těhotné ženy a jejich partnery, aby věřili sami sobě a svému rozhodnutí, které je založeno na dostatečném množství informací. Taková rozhodnutí, která povedou k dosažení toho nejlepšího porodu pro vás i vaše miminko.

 

V textu používáme slovo partner, ale uvědomujeme si, že ne všichni naši klienti jsou heterosexuálními páry. Není naším úmyslem nikoho diskriminovat. Slovo partner jsme použili čistě z důvodu sjednocení textu. Těšíme se na vás na všechny. S láskou….

Kurz mi velice pomohl zklidnit negativní myšlenky na porod, opět mohu klidně spát a užívat si naplno těhotenství. Před kurzem Jemného zrození jsem byla přesvědčená, že nikdy nezvládnu porod sama a dnes se na něj i díky naší lektorce Bibi těším :). Rozhodně bych se kurzu zúčastnila znovu! Jsou to nejlépe investované peníze a umím si představit takto trávit i mnohem více dní. Stejně tak byl z kurzu a naší lektorky Bibi nadšený můj manžel :-). Úžasné je, že kurzem nic nekončí, ale začíná a to i díky skvělým nahrávkám, které jsou stále se mnou. Velice děkujeme!

Jana

Velmi přínosný kurz pro mne i mého partnera. Spousta informací, myšlenek k zamyšlení a doujasnění si. Prohloubení vztahu s partnerem jakožto budoucím otcem 🙂 a naladění se na porod, mateřství a vše s tím související. Moc děkuji a kurz určitě doporučuji každému :).

Klára

Bylo to skvělý, pro nás pro oba, teda všechny tři. Kurz mi hodně pomohl utřídit informace, a mému muži zase informace získat. Na den třicetin vynikající náplň času:).

Hana

Na kurz jsem šla s “otevřenou myslí” s tím, že když už nic, že si rozšířím obzory. Díky lektorce se rozšířily značně, ve spoustě věcí mě utvrdila (to, co jsem si vnitřně myslela), dozvěděla jsem se i spoustu nového. Dokonce zvládla i mého partnera (dost negativně nalazeného, ukecaného a dost prudícího 😀 ), takže Nikol- díky a rozhodně nelituju stráveného času.

Hana

Upřímně jsem nevěděla, co od kurzu očekávat, ale byla jsem nadšená, naučila a dozvěděla jsem se spoustu nových informací všeho druhu, některé si myslím, že by se ke mně i nikdy nedostaly. Velikým přínosem jsou i osobní zkušenosti lektorky Viky, ke kterým se člověk také nedostane jen tak. Kurz bych určitě doporučila každé nastávající mamince i páru všema deseti. Opravdu děkuji za tuhle zkušenost za mě i za partnera.

Leona

Kurz sa nám veľmi páčil, naplnil naše očakávania. Vládla na ňom príjemná priateľská atmosféra a nám ten čas ubehol veľmi rýchlo. Dozvedeli sme sa množstvo informácií, najmä o priebehu samotného pôrodu, jeho fáz, kopec rád a osobných skúseností lektorky z pôrodov, ktoré boli veľmi obohacujúce, najmä pre mňa ako prvorodičku. 🙂 Rozhodne odporúčam prísť s partnerom, bol to príjemne a užitočne strávený víkend. Ďakujeme!

Nina

Kurz se nám moc líbil. Dozvěděli jsme se vše, co jsme potřebovali a to hezky přehledně a pohromadě. Spousta praktických informací včetně toho, jak a co vykomunikovat v porodnici, mít přehled o lékařských vyšetřeních a zásazích a vědět jejich rizika a jak je odmítnout. Teoretické a praktické části byly doplněny relaxací, takže to bylo i uvolňující a relaxační. Byl to užitečně i příjemně strávený čas spolu.

Naděžda

Zucastnila jsem se kurzu s partnerem. Jsem velmi rada, protoze mame potrebne informace a taky vedomi, ze porod je naprosto prirodni vec. Uz nemam takovy strach. Partner ziskal dulezite informace a konecne nezpochybnuje mou potrebu se na porod radne pripravit. Dekuji.

Belka

Byli jsme s manželem s kurzem maximálně spokojení 🙂 Moc se nám líbilo vedení i celkový přístup duly Míši Sedláčkové – spoustu informací, přátelský a milý přístup i vedené meditace. Po celou dobu nám zde bylo velmi příjemně, dozvěděli jsme se toho mnoho a žádné informace nám nepřišly navíc. Doporučili bychom to každému, vlastně takto by měl prostě předporodní kurz vypadat. Kurz je svou formou skvělý i pro muže. 🙂 Děkujeme!

Sabina

Kurz splnil má očekávání na více než 100% – dozvěděla jsem se o všem, co jsem chtěla a i o tom, o čem jsem ani nevěděla a přitom to perfektně zapadá do mých požadavků na porod. Na spoustu věcí jsem také změnila názor díky podloženým informacím z odborných zdrojů, ale i praktických osobních zkušeností lektorky. Dále je pro mě tím největším vítězstvím, které mi kurz přinesl, procitnutí mého partnera a změna jeho názoru na duly obecně a mé požadavky na přirozený porod, jelikož měl ohledně porodu zastaralé stereotypní předsudky a právě díky kurzu i on změnil názor na spoustu věcí a nyní jsme v tom opravdu spolu a jsme zajedno. DĚKUJI <3 Zatím nejlépe utracené peníze v životě.

Anna

Na kurzu jsem byla s manželem, se kterým jsme byli velice spokojení. Užili jsme si opravdu vše, od lektorky, občerstvení, až po samotné páry. Atmosféra byla opravdu přátelská a uvolněná. Kurz oslabil mé strachy a naopak posílil mou důvěru ve mě, v mé miminko, ale i v mého manžela a utvrdil mě v tom, jak je důležité být informován, abychom u zrození byli všichni ve své síle.

Petra

S manželem jsme si kurz společně velmi užili a také jsme po kurzu reflektovali, jak moc nás obohatil o spoustu důležitých informací, které jsou klíčové vědět, aby člověk mohl sám o sobě informovaně a vědomě rozhodovat. Také se nám velmi líbilo, že lektorka nám vždy poskytla k různým tématům (OGTT test, volba soukromé porodní asistentky nebo duly atd.) odborný pohled a to vždy s obou stran a považovala za klíčové, abychom si my sami utvořili svůj názor a rozhodli se tak, jak to cítíme. Moc Viktorii za kurz děkujeme a přejeme jí i celému týmu do budoucna vše dobré!

Ráchel

V průběhu celého kurzu jsme se s manželem cítili velice dobře. Lektorka byla velmi příjemná, otevřená a zjevně zkušená a načerpali jsme tak spoustu užitečných informací a praktických tipů (do účasti na kurzu mi třeba vůbec nedošla naprosto logická věc, a to, že manžel by se měl podílet na balení tašky do porodnice a vědět, kde v ní co je a k čemu to je, aby se mě při porodu nemusel zbytečně ptát, co chci, kde to je a co s tím mám dělat). Kurz nám pomohl ujasnit si, jak probíhá porod, že zpravidla není potřeba rychle spěchat do porodnice, a co je možné udělat pro snadnější a hladší průběh porodu a na co si dávat pozor. Také bylo skvělé, že součástí kurzu byla porodní videa a i manžel tak viděl, jak porod může probíhat. Kurz mě do velké míry uklidnil i znervóznil (co všechno ještě potřebujeme zjistit, připravit a zařídit a i když to uděláme, tak se stejně nemusíme vyhnout komplikacím), ale zejména oceňuji, že se mi potvrdilo, jak extrémně důležité je v průběhu porodu zachovat klid a nepanikařit, což pro mě bude asi největší výzva a doufám, že hypnoporodní relaxační nahrávky mi v tomto pomohou. Jsme moc rádi, že jsme si tento kurz vybrali, a rádi jej budeme doporučovat dál.

Aneta

Kurz byl pro mě velmi přínosným a upevnil mě mém postoji. Velmi se líbil i partnerovi, který si kurz pochvaloval a zjistil, jak je jeho role může při porodu velmi důležitá. Mockrát děkujeme za krásný víkend.

Veronika

Kurz se nám moc líbil. Dozvěděli jsme se vše, co jsme potřebovali a to hezky přehledně a pohromadě. Spousta praktických informací včetně toho, jak a co vykomunikovat v porodnici, mít přehled o lékařských vyšetřeních a zásazích a vědět jejich rizika a jak je odmítnout. Teoretické a praktické části byly doplněny relaxací, takže to bylo i uvolňující a relaxační. Byl to užitečně i příjemně strávený čas spolu.

Naděžda

Děkuji, speciálně lektorce Míše Sedláčkové, jsem velmi spokojená, informovaná, uklidněná, připravená.

Petra

Kurz splnil má očekávání na více než 100% – dozvěděla jsem se o všem, co jsem chtěla a i o tom, o čem jsem ani nevěděla a přitom to perfektně zapadá do mých požadavků na porod. Na spoustu věcí jsem také změnila názor díky podloženým informacím z odborných zdrojů, ale i praktických osobních zkušeností lektorky. Dále je pro mě tím největším vítězstvím, které mi kurz přinesl, procitnutí mého partnera a změna jeho názoru na duly obecně a mé požadavky na přirozený porod, jelikož měl ohledně porodu zastaralé stereotypní předsudky a právě díky kurzu i on změnil názor na spoustu věcí a nyní jsme v tom opravdu spolu a jsme zajedno. DĚKUJI <3 Zatím nejlépe utracené peníze v životě.

Anna

Míša byla moc příjemná a dobře se jí poslouchalo, dozvěděli jsme se mnoho informací a za sebe mohu říct, že jsem klidnější a víc si věřím. Moc se mi na kurzu líbilo. Moc děkujeme.

Marie

Jiz jsem Anne zpetnou vazbu davala, ale rada to shrnu jeste jednou. Jsem nadsena! Prostory konani kurzu byly prijemne, klidne a pomucky pro naproste uvolneni a pohodli byly k dospozici. S pritelem jsme se na miste oba citili naprosto uvolnene, atmosfera cele skupiny se take skvele sesla a sladila. Vyhovovalo mi, ze jsme se casto pustili vsichni do diskuzi, sdileli jsme sve zkusenosti, obavy. Ania nikomu nevnucovala zadny “spravny” nazor, podelila se o sve cenne zkusenosti a na nas bylo utvorit si obrazek dle vlastnich hodnot, preferenci. Obdivuji jeji energii a zapalenost, i pres obcas vydychany vzduch v sale zvladla cely vikend temer nonstop zabavnou formou predat spoustu informaci, tak, ze jsme se nikdy nenudili (dokonce ani muzi!) a prokladala je ruznymi videi, relaxacemi, praci s telem atd. Jiz od vikendu kazdemu koho potkam kurz doporucuji a ikdybych si do porodu neosvojila praktiky hypnoporodu a relaxaci, minimalne vim co me ceka a porodu se tolik nebojim, skoro se na nej tesim! Dekuji

Žofie

Skvělá domluva, příjemný průběh kurzu a skvěle zpracované materiály

Jana

Byli jsme s manželem velice spokojení, kurz nám dal, to co jsme potřebovali. Paní lektorka velice milá, člověk na svém místě. Sešli jsme se tam lidé stejně smýšlející, nikdo nás tam nerušil.

Barbora

Byli jsme s manželem s kurzem maximálně spokojení 🙂 Moc se nám líbilo vedení i celkový přístup duly Míši Sedláčkové – spoustu informací, přátelský a milý přístup i vedené meditace. Po celou dobu nám zde bylo velmi příjemně, dozvěděli jsme se toho mnoho a žádné informace nám nepřišly navíc. Doporučili bychom to každému, vlastně takto by měl prostě předporodní kurz vypadat. Kurz je svou formou skvělý i pro muže. 🙂 Děkujeme!

Sabina

Na kurzu jsem se cítila pohodně a v bezpečí, nebála jsem se na cokoli zeptat. Byla jsem moc spokojená, protože celé těhotenství sbírám informace a kurz mi můj průzkum nenaboural, ale vše krásně propojil a tak jsem se ani
necítila býti přehlcena informacemi. Pro přítele to byl asi trochu šok, říkal něco ve smyslu: “Vím, že jsi mi vše říkala už před kurzem, co se ode mě očekává…někdy přeháníš, tak jsem si tak 30% odfiltroval a nakonec zjišťuji, že jsi mě ve svých očekáváních spíš šetřila :-)”. Petra byla úžasná a moc se mi líbilo jaký kladla důraz na to jak moc je role otce důležitá. Jsem si jistá, že Matěj to také ví a tato podpora ho motivuje, aby si svá tatínkovská práva pečlivě ohlídal a já už vím, že bez filtru zná moje přání a potřeby a postará se o to, aby nás u porodu vědomě zabezpečil. Děkujeme

Magdalena

“Kurz naplnil má očekávání. Lektorka je velice sympatická, trpělivá a ochotná. Na kurz jsem si šla spíše pro ujištění, že to co dělám, dělám správně. Pro mého muže to byla slušná šipka do transformace 😀 ale to jsem taky čekala, proto jsem také zvolila kurz pro páry. Kurz bych doporučila naprosto každé nastávající mamince. Hodnotím ho jako naprosto smysluplně strávené 2 dny. A děkuji za ně. Úžasné.”

Martina

“Bibiana je profesionál, kt.nám s citom vytvoril skvelé prostredie a previedol nás krásnou prípravou, poskytla nám užitočné návody a inšpiráciu k tomu aby sme pristúpili k pôrodu bez stigiem ktoré okolo neho panujú hlavne v našej spoločnosti. Bolo to pre mňa aj pre manžela veľmi povzbudzujúce, ešte viac nás to spojilo v našej predstave a tešení sa na naše prvé dieťatko. Veľmi ďakujeme Bibiane, ktorá bola proste úžasná a Jemnému zrodeniu!”

Radoslava

“Úžasný kurz. Jsem šťastná, že jsem ho mohla absolvovat. Moc jsem si to přála. Byli jsme s partnerem maximálně spokojeni a je nám líto, že trval jen dva dny. Vydrželi bychom tam další hodiny a hodiny. Ačkoliv je dnes běžný pracovní den, atmosféra z kurzu ve mě stále přetrvává.”

Radka

“Jít na tento kurz bylo hned po početí jedno z těch nejzásadnějších momentů, velmi nám to pomohlo vnímat těhotenství a porod. Odblokovat obavy, napojit se na miminko společně s manželem. Manžel byl skvěle zapojen, nejen, že se dozvěděl všechny potřebné podrobnosti, ale byl mu dodán pocit, že nemá ”jen” vedlejší roli, od kurzu vnímá, že je plnohodnotným a potřebným článkem u porodu a v šestinedělí. Já odblokovala těch pár strachů, které se mi vynořovaly na mysl. A na porod se i těším.”

Alexandra

“Kurz mě překvapil kvanty informací, a jsem moc ráda že na něm byl i manžel a i on je rád že tam byl. Lektorka nám celou dobu věnovala plnou pozornost.”

Saša

“Kurz jako takový byl skvělý, obohacující jak pro budoucí maminky, tak ale i velmi pro tatínky. Velmi oceňuji práci přes relaxace/meditace, které leckomu rozšíří obzory. A dále jsme velmi vděční, že již existuje v běžné praxi takováto osvěta, pomáhající k fyziologickým porodům, která má velkou sílu transformovat vědomí budoucích rodičů a vytvořit pro ně celkově lepší zázemí. Moc díky, úžasná práce, pokračujte v tom co děláte, děláte to skvěle!:)”

Karolina

“Kurz byl pro nás s partnerem ještě mnohem větším přínosem, než jsme očekávali. Viki měla vše pečlivě rozložené, cítili jsme, že dostáváme informace od zkušené, zapálené a erudované osoby a odcházeli jsme se skvělým pocitem, že konečně víme, jak vše probíhá a proč, co nás může potkat a čemu se případně vyvarovat. My jsme z kurzu naprosto nadšení a těšíme se, že nám určitě v mnohém pomůže přivést na svět naše miminko mnohem radostněji, příjemněji a pohodověji.

Petra

Vřele doporučuji 🤩 Moc namto pomohlo nejen ke skvělému prožití porodu, ale zejména to pro nás bylo důležité i proto, že nám to hodně otevřelo oči v tom co nastane právě po porodu, ohledně miminka, vztahů s maminkou, a prostě nám to úplně otevřelo obzory, mysl a navnadilo na úplně jinou cestu,  tu správnou a přirozenou. Myslím že bychom nebyli tam kde jsme, nebýt kurzu❤ Jsem strašně vděčná ♥️

 

Lenka

“Z kurzu jsem nadšená, po zaslání prvních afirmací jsem měla trochu strach z toho jak bude kurz zaměřen, ale po polovině prvního dne jsem věděla, že rozhodnutí jít na tento kurz byla dobrá volba. Od kurzu se cítíme s přítelem na porod připraveni a nemáme žádné obavy.”

Kristýna

“Kurz pro mě a manžela byla nejlepší investice. Moc děkujeme lektorce Péťe za její energii a skvěle předané informace. Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek 🙂 Děkujeme”

Adéla

“Na kurzu u Sandry jsme byli již po druhé, ale tentokrát jsme byli více připraveni, protože jsme věděli do čeho jdeme (už jsme si něco zažili) a naše otázky byly přímé, takže možná druhý pár, který s námi kurz absolvoval, získal mnoho informací, které my před dvěmi lety neměli. Každopádně i přesto všechno v obou případech byl pro nás kurz přínosem a doporučuji různým lidem tyto možnost porodu a kurzů. Moc vám všem děkuji za informace, vaší práci i za skvělé lidi.”

Veronika

“Kurz naplnil má očekávání. Nejvíce mě však potěšilo, že i můj partner, který se nerad účastní takovýchto aktivit, kurz hodnotí velmi pozitivně, že se dověděl hodně nových věcí a že lektorka vždy nabízela různé volby a nenutila nám jen jeden názor či pohled. Děkujeme.”

Dagmar

“S manželem jsme se rozhodli na kurz přihlásit, abychom nasáli co nejvíce informací, než přijde na svět naše první miminko. První zmínku o Jemném Zrození jsem zaregistrovala na Instagramu a při procházení stránek se mi čím dál tím víc líbila hlavní myšlenka nejen hypnoporodu, ale hlavně myšlenka na pozitivně prožitý porod.

I přes vlastní iniciativní přístup před kurzem a procházení různých témat a článků nejen na stránkách Jemného Zrození, jsem pořádně nevěděla, co přesně můžeme od kurzu očekávat. Moc jsem se těšila a věřila, že se dozvím spoustu informací o tématech, která mi dosud byla záhadou. Doufala jsem, že se dozvím, na co se ptát při výběru porodnice, v jakých situacích se dá rodit přirozeně, jestli je normální, že si chci miminko u sebe nechat hned po porodu, nebo jestli na mě budou v porodnici koukat divně, když jim zakážu miminko hned po porodu vykoupat. Také jsem doufala, že manžel během kurzu získá jistotu v tom, co se po něm bude chtít. Je pro mě důležité, aby se i on cítil komfortně a nepřipadal si u porodu jako páté kolo u vozu.

Co naprosto předčilo má očekávání, byl od začátku do konce naprosto příjemně strávený víkend se skvělou partou lidí a úžasnou lektorkou. Načerpané informace sahají aktuálně až za myšlené možnosti – tolik opravdu důležitých věcí bych se nedozvěděla ani po měsících brouzdání po internetu a čtení odborných knížek. Vše, co jsem se na kurzu dozvěděla, mě utvrdilo v tom, že přirozený porod může zvládnout každá maminka a každé miminko. Po kurzu absolutně nemám strach z porodu a jsem momentálně přesvědčená, že bych zvládla porodit i nouzově doma na gauči. :))) Velmi doporučuji přijít na kurz s partnerem – všichni muži, kteří se účastnili našeho kurzu, byli nadšeni. Můj manžel získal sebevědomí a jistotu v tom, jaká bude u porodu jeho role a také se na zážitek moc těší. Myslím, že maminky, které neměly partnera s sebou, budou mít doma mnohem těžší úkol při předávání informací hlavně těm tatínkům, kteří budou u porodu přítomní.

Co velmi oceňuji, je na prvním místě Sandřina připravenost – je opravdu studnicí informací a zkušeností. Ať naše skupinka zabloudila do jakéhokoliv tématu, o kterém jsem třeba dříve ani neslyšela, dokázala nám podat komplexní informace o dané problematice a rozproudit diskuzi. Zároveň nám vytvořila bezpečný kruh a krásné prostředí pro sdílení, dotazy a ani na chvilku jsem se mezi partou “”cizích”” lidí nedokázala cítit nepříjemně. Byl to pro mě nejen obohacující, ale také odpočinkový víkend a děkuji Sandře za každou vteřinu jejího času.

Chci moc poděkovat celému Jemnému Zrození za úžasnou osvětu, kterou v naší společnosti provádí. Každá maminka si zaslouží krásný porod a každá maminka by měla vědět, jak na to. Jemné Zrození nabízí klíč. Kurz doporučuji všemi deseti, ať už čekáte první nebo páté miminko. Nikdy není pozdě na nové fascinující informace. :)”

Veronika

“Kurz byl pro nás s partnerem ještě mnohem větším přínosem, než jsme očekávali. Viki měla vše pečlivě rozložené, cítili jsme, že dostáváme informace od zkušené, zapálené a erudované osoby a odcházeli jsme se skvělým pocitem, že konečně víme, jak vše probíhá a proč, co nás může potkat a čemu se případně vyvarovat. My jsme z kurzu naprosto nadšení a těšíme se, že nám určitě v mnohém pomůže přivést na svět naše miminko mnohem radostněji, příjemněji a pohodověji. Jsme za to velmi vděční a tímto ještě jednou vašim kurzům a Viki velké díky”.

Petra

“Kurz, na kterém jsme s manželem byli, byl pro nás velice přínosný, jak po stránce informativní, tak i navozením příjemné atmosféry. Jsme moc vděční, že jsme se ho mohli zúčastnit. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které jsou pro nás důležité. Bylo to pro nás velmi hezké, přínosné a příjemné setkání, které vedla Andrea Bučková a vždy byla ochotná i o přestávce nám zodpovědět otázky. Toho si moc vážíme.”

Anna

“Na kurzu se mi líbilo, že jsem získala spoustu nových informací o tom, co mohu očekávat v české porodnici, které se z jiných zdrojů nedozvím (knížky, internet). Oceňuji, že u všech informací nás lektorka upozorňovala, jestli se jedná o podložená fakta nebo o předávané zvyky. Myslím, že pro nás jako rodiče bylo velmi přínosné téma o asertivitě, abychom se uměli za sebe a za své dítě postavit, pokud potřebujeme některé věci jinak (to se týká i tématu rozhodování ). Na kurzu byla velmi příjemná atmosféra, lektorka kolem sebe šířila positivní vibrace, její individuální přístup k potřebám jednotlivých párů, resp. k těhotným ženám mi byl velmi sympatický. Při ukončení kurzu jsem měla silný pocit, že to, co děláte má velký SMYSL. Děkuji”

Lenka

“Před kurzem jsem se trochu bála, aby pro mě (jsem pragmatik s důvěrou k lékařům) nebyl kurz příliš “”ezo””. Jsem velmi ráda, že se moje obavy ani v nejmenším nenaplnily a že kurz je opravdu stavěný pro “”normální lidi”” a dokonce i pro “”normální chlapy”” – ani manželovi nepřišel kurz nijak ujetý 🙂 Během víkendu se stihlo probrat neskutečné množství témat a to některé i velmi do hloubky a až po kurzu jsem si uvědomila, jak málo jsem do té doby o porodu vlastně věděla. Relaxace byly božské, krásně jsme si při nich odpočinuli. Moc děkujeme, že takové kurzy jsou a jsme rádi, že jsme narazili zrovna na Aniu – byla perfektní :-)”

Barbora

“Tento kurz mi poskytl mnoho důležitých a potřebných informací, převážně co se týče fyziologie porodu, přehled o jednotlivých fázích porodu, ale i dobré rady a tipy. Cítila jsem se na kurzu velmi příjemně, byl pro mě relaxací a zastavením se v každodenním shonu. Také mi to opět pomohlo se více vyrovnat s traumatem, který si nesu ze svého prvního porodu a překonat své obavy a strachy. Vnesl do mě důvěru, že to dokážu, že i já mohou porodit svoje miminko s láskou a s úctou k sobě sama i ke svému miminku. Moc se na svůj další porod těším, tolik bych si přála, aby byl krásný, abych z něj vyšla jako posílená a sebevědomá žena, aby mé miminko bylo v pořádku a šťastné v náručí své milující matky. Moc děkuji za to, že toto nejen pro nás ženy, ale i pro naše muže děláte. Moc si vážím vaší práce a jsem ráda, že něco takového existuje a napomáhá to přinášet ten správný pohled na opravdu přirozený porod.”

Marie

“Ačkoliv jsem si předem o kurzu zjišťovala poměrně hodně informací, měla jsem trochu obavu (hlavně kvůli partnerovi, který šel na kurz se mnou), jestli kurz nebude vedený moc esotericky. Tato obava se ukázala být velmi lichá. Na kurzu jsme se dozvěděli spoustu praktických informací o těhotenství, porodu a šestinedělí. Člověk nebyl do žádného názoru tlačen, informace byly podávány tak, že každý má možnost volby. Součástí kurzu byly praktické ukázky techniky hypnoporodu včetně relaxací a informací, jak partner může rodičce pomoci. Na kurzu panovala opravdu skvělá atmosféra, lektorka Simona byla úžasně milá a ochotná. Snad nejhodnotnějším výstupem je pro mě to, že jsme se prostřednictvím kurzu s partnerem hezky sladili, napojili se na miminko a partner si začal lépe uvědomovat důležitost svojí role v těhotenství, během porodu a hlavně v šestinedělí a po narození miminka vůbec. Moc za všechno děkuji, určitě budu doporučovat dál!”

Markéta

“Kurz naprosto splnil má očekávání, moc za něj i za informace děkuji. Manžel, který tam šel “”naprosto dobrovolně”” je snad ještě nadšenější než já a všude o kurzu a nových poznatcích vypráví. Teď věřím tomu, že porod proběhne v klidu a v pohodě a nebudeme si nikdo z nás 3 odnášet z porodnice špatné vzpomínky.”

Lucie

“Naše počáteční obavy, že jsme se přihlásili na bláznivý esokurz s hypnózou, se vcelku rychle rozplynuly. S partnerem jsme se oba již od začátku cítili příjemně. Přivítala nás milá lektorka, která nás provedla jak fyziologickým procesem přirozeného porodu, tak několika ukázkami relaxací, které posloužily i k odpočinku od soustředění se. I můj k relaxacím skeptický doprovod nakonec uznal, že je rád za kurz, který ho obohatil o informace o průběhu porodu i o možnosti jednání s porodnicí apod. Děkujeme, rozhodně dobře investovaný čas i peníze.”

Jana

“Kurz pro mě/nás byl přínosný, pomohl mi ujasnit si, jaký porod bych si přála, na čem mohu ještě do porodu zapracovat, jak mohu předcházet komplikacím, jaké mám vůbec možnosti a práva a mnoho dalšího. Obě lektorky byly příjemné, každá měla svůj osobitý styl vystupování, což považuji za plus.”

Jana

“Kurz byl naprosto úžasný, nejen pro mě, ale i pro partnera. Andrea má bohaté zkušenosti a zdravý pohled na věc, nikomu nic nenutí, ale ani netají, nepřehání. Působila na mě velmi důvěryhodně a líbí se mi, že dokáže jasně formulovat argumenty, ale neprosazuje svoje názory. A také se mi líbí, že se nesnaží o žádné “”pseudoduchovno””, prostě bere věci tak, jak jsou, přirozeně, a drží se toho, co zná a čemu rozumí.
Moc moc díky!!”

Karolina

“Jsem moc, ráda že tyto kurzy Hypnoporodu pořádáte. Kurz mi dal velké uklidnění, vysvětlení proč se některé věci dějí a ne jen “” že se to tak dělá “”, informování na co mám nárok a jak postupovat když bude někdo proti mému porodnímu přání. Moc Míši děkuji. Jsem uklidněná, víc si věřím a na porod se těším. Partner jít na kurz původně nechtěl (dlouho a zarytě), ale podařilo se mi ho přemluvit a i on přiznal že se dozvěděl hodnotné informace a je rád že má lepší představu o tom co se bude dít. Ještě jednou děkuji, váš kurz doporučím každému kdo bude ochoten poslouchat :)”

Julie

“S manželem jsme se na kurz přihlásili, abychom se o porodu dozvěděli co nejvíce informací a byli tak na ten velký den připraveni. Z kurzu jsme odcházeli nadšení, plní informací a spokojení, neboť Míša pohotově odpovídala na všechny naše dotazy. Jsme vyrovnaní a plně věříme, že náš porod bude jemný a klidný.
Kurz naprosto splnil naše očekávání a my jsme za to vděční.
Moc děkujeme,
Čevelovi”

Monika

“Lektorka nám k porodu dala komplexní souhrn informací a doporučení a příjemnou cestou nás dopřipravila na jemné zrození našeho děťátka. Moc rádi Aniu a hypnoporod doporučíme našim známým, protože to má takhle podané opravdu velký smysl. Nevíme, jak to dělají ostatní lektoři, ale Anie patří náš velký Dík.”

Eva

“Celkově kurz splnil naše očekávání. Lektorka byla velice dobře připravená, zodpovědla nám všechny otázky a dozvěděli jsme se mnoho nových užitečných informací. Struktura kurzu byla také velice vhodně vytvořená – proložení přednášek, relaxací, dotazů, videí atd.
Velice kladně hodnotím poslední relaxaci, kde jsme se přímo obraceli k našemu miminku a mluvili přímo s ním – to byl opravdu velice silný a dojemný zážitek. Také jsem velice ráda za podklady, které jsme na kurzu obdrželi – můžu se do nich kdykoliv podívat a osvěžit si vše, o čem jsme na kurzu mluvili.
Tento kurz bych doporučila každému, kdo se chce na těhotenství a porod podívat z trošku více lidské, přirozené a vlídné stránky. Oba s manželem jsme odcházeli s mnoha nově získanými teoretickými, ale i praktickými dovednostmi, které při porodu budeme chtít co nejvíce využít.
Ještě jednou díky paní Simoně za skvěle strávený víkend. :)”

Lucie

“Velice děkuji Sandře i celé skupině za příjemnou atmosféru, která po dobu konání kurzu panovala. Našla jsem zde, co jsem hledala – prostor pro setkani mě same, manžela a našeho druhého děťátka. Našla jsem zde také nalezení klidu. Uvědomila jsem si,ze vše bude tak, jak má být, že miminko nám ukáže cestu kdy, kde a jak se chce narodit. (Do této doby jsem stále řešila, zda rodit doma nebo v některé porodnici, zda mít asistentku nebo být sama…) Již při prvním porodu jsem využívala techniky Hypnoporodu na základě přečtené knihy a příchod našeho syna na svět byl nadherny- bezbolestny, klidny a harmonický. Díky absolvování kurzu jsem do technik pronikla mnohem hlouběji a věřím, že díky němu bude i porod našeho druhého dítka krásným zazitkem. Děkuji♥️”

Andrea

“Kurz byl naprosto báječný. To, že povídání o porodu oba dva dny bavilo i muže, je jasný důkaz. Na porod jsem se těšila už před kurzem, teď se nemůžu vyloženě dočkat. Partner to začal brát taky úplně jinak. Moc děkujeme za seznámení i s tématy, které pro nás byly naprostá tabu. A velký dík Anie, která byla úžasná.”

Jana

“Chtěla bych touto cestou poděkovat za úžasný kurz, který byl plný skvělých teoretických i praktických informací. Lektorka Ania je osoba na svém místě, empatický a energický člověk s neskutečným množstvím znalostí. Tento kurz bych doporučila každé těhotné ženě, nedá se absolutně srovnat s tím, jaké informace podávají na předporodních kurzech v porodnicích. Jediná věc, která mě mrzí, je to, že jsem kurz hypnoporodu neabsolvovala před narozením prvního syna. Takže ženy, pokud váháte, zda jít či nejít, určitě běžte! A vemte své drahé polovičky sebou, manžel byl nadšený.” Marie (+ Josef)

Marie

“Pod názvem kurzu si neznalý člověk může představit opravdu cokoliv. Takže i mě se do kurzu popravdě moc nechtělo. Přečetla jsem si o něm tedy něco více a musím říct, že zbytek mě velmi zaujal. Nakonec jsem k účasti přemluvila i přítele a od té chvíle jsme ani jeden nelitovali. V dnešní uspěchané době jsme si až na kurzu našli chvilku klidu a začali si mateřství opravdu užívat. Všímat si maličkostí, jeden druhého a spojení s naším budoucím miminkem na kurzu bylo tak silné, že nato oba nikdy nezapomeneme. Jediné co mě mrzí je, že jsem na kurz nešla dříve, ale až ve 32 týdnů těhotenství. Vše mohlo být už dávno jinak. Moc za vše děkujeme celému kolektivu, hlavně paní Sandře Fialové. Lenka a Thom”

Lenka

“Kurz byl pro mne i mého manžela velkým přínosem, ačkoliv nebudu rodit poprvé, cítím se tentokrát mnohem lépe připravená, nejen teoreticky, ale zejména po psychické stránce, která je možná tím nejdůležitějším. Mám pocit, že vše mi do sebe hezky zapadlo. Vnímám, že porod je zázrakem, ženské tělo je k němu dokonale uzpůsobeno a je potřeba se všemu jen odevzdat v plné důvěře a dokonce mohu říci, že na porod se moc těším 🙂 Účast manžela a jeho “”prozření”” považuji též za velký přínos ať už pro jeho úlohu při porodu, ale i celkově pro náš vztah, kdy jsme nyní více “”na jedné vlně””. Lektorka Anna byla moc příjemná, meditace byli pro nás krásným zážitkem. Všem bych kurz vřele doporučila.”

Michaela

Dokonalost sama! Díky kurzu jsme se s přítelem i miminkem hodně propojili a ještě víc se do sebe zamilovali. Je skvělé mít jistotu toho, na co máme nárok a vědět, že doktor a nemocnice jsou pouhými pomocníky, ale my s přítelem jsme od prvopočátku tvůrci našeho zázraku a porod je vyvrcholením. Navíc porod díky informacím z vašeho kurzu bude kouzelným okamžikem, kdy tělo maminky za své vlastní podpory a podpory tatínka přivede na svět úžasné miminko. A o té síle propojení a lásky to je.
Kurz vřele doporučuji – je plný informací a zároveň jsou všechny tak smysluplné a víme, že takhle by měl porod probíhat. Jsme v úplném propojení s názory, zkušenostmi a informacemi, které nám byly během kurzu předány.
Moc si vážím vaší práce a věřím, že se bude rozrůstat množství vědomých maminek a tatínků, kteří uvidí smysl a důležitost toho jít na tento kurz.
Ještě jednou moc děkujeme za dokonalý víkend v úžasné partě lidí vedený báječnou lektorkou!

Lucie

“Lektorka Maruška byla skvělá! I přes počáteční brblání manžela :-), že se jedná o kurz hypnoporodu, jsme odcházali nadšení oba dva. Kurz můžeme jen doporučit! Děkujeme. P+J”

Petra

“Kurz předčil naše očekávání. Byla probrána témata i mimo porod a za to jsme moc rádi. Na informace, které lektorky podávaly bylo nahlíženo ze všech úhlů, byly ověřené, podložené zdroji a statistikami. Líbí se mi množství materiálů, které máme i po kurzu k dispozici, takže si můžeme dané problematiky lépe projít i v klidu domova. S mužem jsme moc rádi, že jsme kurz absolvovali, doplnili si chybějící informace a zbavili se strachu z domácích porodů.”

Nikol

“Už když mi kamarádi o kurzu vyprávěli, tak jsem začala tušit, že tohle pro mě bude to pravé. A opravdu. Se sympatickou lektorkou Andreou Kapitánovou jsme se s manželem náramně trefili. Provedla nás skvělým obsahem kurzu tak, že jsme hltali každé její slovo. Sedělo mi, že nám nepředkládala žádná dogmata, ale spíš možnosti a vedla nás k tomu, abychom si uvědomili, co my sami chceme a nechceme. Kurz Kompletní předporodní příprava a hypnoporod vřele doporučuji každému, kdo má zájem prožít těhotenství i samotný porod ve větší harmonii a klidu. Informace a relaxační techniky samozřejmě nikomu nezaručí, že porod bude procházka růžovou zahradou. Mně to všechno už teď ale dodalo sebedůvěru a vnitřní klid. Jak přesně můj porod bude probíhat se nechám překvapit, ale mám teď arzenál tipů na to, jak si ho co nejvíce zpříjemnit a usnadnit. A za to z celého srdce děkuji jak přímo Andree, tak celému týmu Jemného zrození.”

Kristýna

“Vzhledem k tomu, že jsem ještě před otěhotněním hodně sledovala vaši fb stránku, myslela jsem si, že se moc nových informací nedozvím. Přesto byl pro mě kurz velice přínosný a ještě více asi pro partnera, který šel na kurz jakýmikoli informacemi naprosto nedotčený. Příprava na porod byla opravdu komplexní a doplnění o zážitky z praxe obou lektorek dodávalo informacím ještě větší váhu.”

Barbora

“Trochu jsem se obávala, jestli to nebude moc alternativní, ale byla jsem velmi mile překvapena, dostali jsme adekvátní informace a naučili se techniky sebeovládání, které se dají využít nejen k porodu. Cítím se po kurzu sebevědomě a připraveně na přirozený porod. Jsem velmi ráda, že jsme se s partnerem kurzu účastnili i jemu to dalo spoustu informací a ujištění, že je pro mě u porodu velmi důležitý. Děkuji skvělé lektorce Bibianě, která utvořila výbornou atmosféru a podala kurz velmi příjemně a přijatelně pro každého účastníka.”

Hana

“Kurz se nám s manželem velice líbil, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a přínosných informací. Lektorka byla vynikající, vše hezky vysvětlila a zodpověděla jakékoli dotazy. Po celou dobu panovala velice příjemná atmosféra. Moc se mi líbilo zapojení partnerů(mužů) v průběhu kurzu, kteří dostali jasné informace o tom, jak se mohou u porodu zapojit a jak správně partnerku podpořit. Tento kurz mohu všem rozhodně doporučit.”

Tereza

“Kurz hypnoporodu byl opravdu bezkonkurenční jak po stránce obsahové, praktické, lidské, emocionální… Koncepčně je kurz skvěle vymyšlený a postavený, nicméně to, že jsme se během víkendu cítili tak dobře, bylo především zásluhou lektorky Marie, která do někdy náročných témat vnesla lehkost, přiměřenou legraci, nadhled, ale především tam nechala kus sebe. Klobouk dolů!”

Eva

“Moc se mi líbilo zaměření zejména na psychiku v období porodu i kolem. Práce se strachy a očekáváním, relaxace. Praktické zkušenosti duly. Současně je třeba vzít v úvahu, její vzdělání (oproti lékařům, porodním asistentkám, kteří jsou vzděláním a systémem jinak obroušeni, včetně jejich strachů z komplikací), vítám však tendence k celkové spolupráci, pokoře, což je ku prospěchu přirozeného procesu. Zavzatí a edukace partnerů, kteří se u porodu už nemusí cítit jako páté kolo u vozu a pro mne uvědomění, jak mohou být u porodu opravdu nápomocní i např. komunikací s personálem, zajištění klidnějšího prostředí. Děkujeme, bylo to příjemné.”

Veronika

“Jsem ráda, že jsem mohla kurz absolvovat i s partnerem, ten byl nakonec také rád. Kurz se mi moc líbil, byl plný informací a technik, teď zbývá už jen trénovat. Donutil nás opět přemýšlet o volbě porodnice, původně jsme preferovali hlavně kvalitní péči a vybavení porodnice, teď se snažíme výběr posunout i k příjemnějšímu prostředí, kde bude větší šance využít techniky a celou filosofii hypnoporodu. Moc za kurz děkuji, doporučila bych ho povinně i zdravotnímu personálu. V rodině mám také lékařku – porodníka – již nepracuje v nemocnici, ale určitě by byla zajímavá interakce mezi lékařem a lektorem. Lékaři jsou často zajetí v rutinních postupech a to je škoda.
Relaxace rodící ženy je základ a věřím, že pak je porod úplně o něčem jiném.
Moc děkuji
Kristýna”

Kristýna Bea

“Bola som spokojná, získala som ucelené informácie a ujasnila si, čo chcem pri porode a naopak nechcem. Super som sa zrelaxovala a ten strach z porodu opadol. Lektorka veľmi milá a priateľská. Moc ďakujeme aj s manželom.”

Olívia

“Manžel díky kurzu lépe pochopil svou úlohu v průběhu porodu, utvrdili jsme se v tom, že mít vlastní porodní asistentku je opravdu dobrá volba. Kurz určitě doporučíme.”

Martina

“Anna Vršník vedla kurz Jemného zrození s naprostou profesionalitou. Všechna témata probrala dostatečně do hloubky a zodpověděla všechny dotazy. I přesto, že v publiku zaznívala kritika lékařů, tak si Anna držela tvář profesionála a nestranila ani lékařskému personálnu ani dulám. Mluvila o tom, jak vše záleží především na jednotlivcích. A že i určité zásahy při porodu nemusí vždy znamenat špatný zážitek. Tím nás připravila očekávat a být otevřený čemukoliv, co při porodu přijde, tak abychom mohli udělat informované rozhodnutí.”

Marina

“Kurz je velmi informačně přínosný, ukazuje širokou škálu možností porodu a skvěle psychicky připravý ženu i partnera. Velmi užitečné a hlavně praktické!”

Veronika

“Paní lektorka Petra Bendová byla velmi příjemná. Má hluboké znalosti o porodu. Kurz nebyl pojat jako alternativní metoda, ale jako pohled na porod jako na přirozený a krásný zážitek. S manželem nám byly zodpovězeny všechny otázky a tak se teď cítíme oba připraveni na tak významnou událost, kterou porod bezpochyby je.”

Karina

“Já i manžel jsme byli a jsme velmi spokojeni. Dodalo nám to jistotu, zamysleli jsme se co můžeme dělat lépe. Instruktorka úžasná, velmi přirozená. Skvělá práce!”

Lenka

“Perfektni kurz, z ktereho jsem v nedeli odchazela zrelaxovana a uvolnena, s klidnou mysli, ze vim, co me ceka (co se muze stat a jak na to reagovat). Zaroven jsem doufala, ze nekdo (za me :)) preda tyto informace i memu manzelovi, a i tak se stalo. Pochybuju totiz, ze by me doma manzel vydrzel celou sobotu a nedeli poslouchat, ale tady byla ta spravna atmosfera (mj. se mi libi prave to, ze jsme byli v parech; muzi tomu dodaji proste uplne jinou atmosferu, nez kdybychom tam byly jen zeny) a navic ma pani Marie velice prijemny hlas, coz jsme oba ocenili nejen pri relaxacich.”

Petra

“Kurz byl perfektně připravený – lektorka, prostory, občerstvení, materiály a především nás nadchla možnost vidět v Mělnické porodnici prostory, do kterých při porodu zavítáme. Nebude to naprosto neznáme prostředí a já toto za sebe hodnotím jako obrovské plus a velmi si vážím tohoto kroku od porodnice.
Kurz nám dal mnohé informace, které nám vymazaly otazníky v hlavě, strach, obavy. . .
Jsem přesvědčena, že náš porod bude krásný, přirozený a jemný a velmi se na něj těšíme 🙂
DĚKUJEME, Markét a Olda”

Markéta

“Chcela by som velmi podakovat za nadherny vikend straveny so Simonkou. Az mi je smutno, ze to uz skoncilo 😀 Manzel frflal, ze su to cele 2 dni, ze co tam budeme tolko preberat, ale ja by som nemala problem si ten kurz predlzit a este par veci si vypocut. Nikdy predtym som nepremyslala nad porodom, a ked mi kamaratka asi pred 2 rokmi spominala rozne polohy pri porode a ze v leze sa nedoporucuje, tak som sa na nu divala ako na blazna, ze to funguje x rokov a nikto s tym nema problem, tak preco nejake inovacie. A odkedy som otehotnela a zacala sa o porode zaujimat, zistila som take veci, ze az to budem vypravat mojej mamine, tak mi snad ani verit nebude 😀 Je zvlastne ako ma clovek niektore veci tak vzite, ze ho ani nenapadne sa zamysliet, ci to nejde aj inak a lahsie 🙂 Dakujem kurzu, velmi vela novych informacii som si odniesla domov, ale hlavne- pokoj v dusi. Dufam, ze mi to vydrzi az do porodu. Tento kurz by som doporucila naozaj kazdemu, dokonca aj moj manzel ktoremu sa tam moc nechcelo sa odtial vracal spokojny, plny informacii a ja mozem byt kludna, ze ak si ho vezmem sebou k porodu, tak je naozaj pripraveny a vie co ma robit :)”

Ivana

“Jsme vděčni za dechberoucí dva dny, které ještě více prohloubily naše spojení .. spojení rodiny..spojení lásky.. spojení maminky, tatínka a miminka.
Těšíme se na porod, na příchod našeho drobečka na svět v doprovodu s naší skvělou porodní vílou Sandruškou.
Ještě jednou ti Děkujeme 🙂 S láskou Kačka, Miša a mimísek”

Kateřina

“Byli jsme s mužem z kurzu doslova nadšení. Přicházeli jsme s tím, že kurz asi nebude náš styl, ale odneseme si cca 50% důležitých informací. Nakonec odcházíme skutečně obohaceni, s nádhernými vzpomínánkami, zbaveni většiny obav. Odnášíme si 100% a mnohem víc. Lektorka Simona byla skvělá po všech stránkách. Vytvořila na kurzu krásnou atmosféru, věřila jsem jí všechno. Byla nenásilná, nevtíravá, přirozená, vysvětlila vše, když něco nevěděla, řekla, že neví. Myslím, že 16 hodin kurzu může mít pro nás nedozírné pozitivní důsledky. I kdyby porod nedopadl podle mých představ, vím, že dopadne, jak nejlépe to půjde,a těším se na něj. Za to Simoně moc děkuji.”

Petra

“Velice přínosné, tímto kurzem by měl projít každý budoucí rodič. Jsem ráda, že jsme si vybrali právě G.Švadlenkovou a Havlíčkův Brod, protože i na podání velice záleží a ona to zvládla na jedničku. Za mě zatím nejlépe investované peníze za celé období těhotenství. Být informovaný se vyplatí.”

Aneta

“Moc přínosné pro mě i partnera. Mě kurz hlavně uklidnil a dal přehled co můžu očekávat, ale i požadovat v našich porodnicích, a jak se na porod co nejlépe připravit především psychicky. Partner si uvědomil o co vlastně jde a jaký je jeho úděl při porodu. Reálná videa mu přiblížila situaci a co žena v tom okamžiku prožívá.”

Štěpánka

“Perfektní, myslím si, že nás to se ženou zblížilo ještě víc i přesto, že jsem si mysle,l že už to víc nejde. 🙂
Kurz perfektní, člověku dodá sebevědomí a konečně mu někdo řekne jaká má práva, a že si porod (pokud je vše v pořádku) řídí sám.

Ještě jednou děkujeme Marii za vstřícnost ve všech odpovědích na dotazy a skvěle vytvořenou atmosféru!:))”

Aleš

“Perfektní! Dostali jsme informace,pro které jsme si šli plus neuvěřitelnou spoustu dalších zajímavých informaci,díky kterým víme,co a jak chceme nebo nechceme u porodu. Pro nás velmi přínosná zkušenost!”

Zuzana

“Děkuji Marii za krásný odpočinkový víkend.
Uvědomila jsem si až nyní na počátku 29.tt, že bych měla více odpočívat, obklopovat se krásnem a láskou, s miminkem víc komunikovat, poslouchat svoje tělo, zahnizďovat se a připravovat na porod. S partnerem a miminkem nás kurz velice sblížil a ujistili jsme se, že pro co jsme se rozhodli je správné a že to tak chceme. Otevřela se nová témata, která je nejvyšší čas zpracovat a jen si užívat těhotenství bytí a nabírat síly.
Kurz bych doporučila všem otevřeným párům, anebo ženám, které chtějí k porodu dulu, kamarádku, jinou podpůrnou osobu, dále všem, kteří berou rozhodnutí o sobě a tom nejdražším tvorečkovi, který k nim za pár měsíců přijde, do vlastních rukou. Všem, kteří nevěří na pověry, tomu, co se říká a hledají jiné možnosti jak si zpříjemnit život v každém okamžiku a tzv. “”těžké”” chvíle.
S láskou Alice”

Alice

Kurz předčil má očekávání. Již mám 2 porody za sebou, vždy jsem se připravovala a zajímala, takže jsem ani neočekávala tolik nových a praktických věcí. Techniky hypnoporodu mi krásně zapadly do mých znalostí a zkušeností s psychologií, jógou, osobním rozvojem. Na kurzu opravdu maximum informací, skvěle předané. Lektorka Gábina dokázala vytvořit otevřenou, přátelskou atmosféru. Její prezentační schopnosti naprosto profesionální, dokáže zaujmout, vše dobře vysvětlit, tak, že se dobře pamatuje. Oba dny rychle uběhly, kurz jsem si prožila a užila. Moje obavy z porodu a systému českého porodnictví, které se mění jen velmi pomalu a nedává moc možností jsou nyní minimální. Vidím cestu jak v klidu porodit, našla jsem si přátelskou porodnici, trénuji dle nahrávek z kurzu. …uvidíme jaký bude porod:-))
Moc děkuji za vše.

Markéta

Ahoj Simono, byli jsme u Tebe s mým přítelem Joskou na kurzu hypnoporodu v Radotíně. Ještě jednou moc díky, bylo to skvělé a nemám tomu vůbec co vytknout. Byla tam příjemná atmosféra a bylo to krásně uvolňující.

Jana

V Opavě jsme byli u lektorky Misi Sedláčkove nadmíru spokojeni s partnerem. Je úžasné, jak to vnímají muži a co vše jim to dá… Ať vizualizace, afirmace, meditace, osobní zkušenosti, videa a racionální informace. Jsem moc vděčná a přála bych zažít všem párům větší souzeni…??

Petra

Název kurzu je trochu zavádějící, hypnoporod zní trochu “lesansky” ve smyslu, bůh ví, co se tam provádí 🙂  Jinak musím sem ještě vypsat pozitivní hodnocení kurzu. Lektorka Andrea je nej, nej nej. Taková krásná atmosféra na kurzu byla, Andrea je příjemná, strašně dokáže povzbudit, nabudit energií a pozitivní myslí, že pokud bych rodila už zítra, tak by mi to nevadilo, jak jsem nadopovaná tím pozitivním. Když jsem na kurz v sobotu přišla, bolelo mě břicho, při každém pohybu, zvedání jsem funěla, hekala těžkostí, že mě to miminko v břiše strašně tlačí, vše mě bolí. Včera jsem skoro lítala, nadnášela se lehkostí. Jak když bych po 1 dni odhodila pomocnou berli. Což značí, že jsem na kurzu zpracovala nějaký strach, zábranu a začala si těhotenství užívat. A to vše díky Andree. Být v každé porodnici alespoň 1 taková Andrea, tak by porody vypadaly jinak.  Teď už musím jen sepsat v hlavě i na papíře porodní přání a zasvětit partnera. Ale díky kurzu to půjde lépe, než když bych si sama měla hledat informace, jak by porod mohl probíhat. Bohužel partner se nemohl zúčastnit, ale ačkoli mi to před kurzem nevadilo, tak mi to poté bylo líto. Myslím, že skoro každý muž jde na kurz kvůli své ženě, ale po absolvování mi došlo, jak důležité informace to jsou i pro nastávající tatínky.

Radka

Kurz byl úplně úžasný. Moc jsme si ho s přítelem užili. Získali jsme spoustu informací a jenom mě to utvrdilo, že se musím mít z ničeho obavy. Anička byla skvělá. Ještě jednou moc děkuji.

Sandra

Dobrý den, chtěla bych poděkovat, že vedete takto úžasné kurzy. Celý kurz předčil mé očekávání a oba s partnerem jsme moc rádi, že jsme kurz absolvovali. Kurz nám oběma rozšířil obzory, dozvěděli jsme se informace o kterých jsme třeba ani netušili, ale především oceňuji, že vše bylo podáno takovou příjemnou pozitivní formou a v neutrální podobě, aby si každý mohl vytvořit vlastní názor. Dokonce mi i několikrát naskočila myšlenka, že se na porod docela i těším. Stanislava

Stanislava

Hezký večer Ilono, ještě jednou jsem ti chtěla poděkovat za celý kurz. Jak se mi to rozkládá v hlavě, byla tam celá řada momentů, které pro mě měly léčivý efekt. 2.5 roku se snažím zpracovat si minulý porod a přestat si vyčítat, že jsem to nedala, že jsem nevydržela déle. Teď vím, že to nebyla moje chyba a moje slabost. Informace na kurzu pro mě byly k nezaplacení a dokázaly víc, než půl roku sezení u psycholožky. Po 2.5 letech cítím, že mi spadl velký balvan ze srdce.

Věrka

V červenci jsme s manželem absolvovali dvoudenní kurz s Ilonou a podle mně to byla ta nejlepší investice v celém těhotenství. Z kurzu jsme odjížděli oba úplně nadšení a natěšení, až přijde den D! ?Přestože můj porod nakonec nedopadl tak, jak jsem si jej ideálně představovala, mně i manželovi veškeré informace z kurzu moc pomohly – jak ke klidnému těhotenství bez jakýchkoliv obav a strachu, tak i během porodu, kdy jsem i v těžkých situacích dokázala “vypnout hlavu” a jen dýchat. Bohužel jsem už neměla šanci si pustit tu poslední afirmaci k porodu, na tu jsem se těšila ☺️ Ale narodila se nám krásná zdravá holčička. Všem kurz moc a moc doporučuji a děkuji za to, co děláte ❤️

Hana

Absolvovala jsem dvoudenní kurz s partnerem a za mě nejlepší investice! Čekáme první miminko, a už několikrát jsem slyšela příběhy žen i z mého okolí, jak je porod hrůza, a kdesi cosi a ten víkend jen potvrdil, že to jde samozřejmě i jinak. Opravdu bych ten kurz doporučovala všem, aby každý před porodem věděl, jaká jsou jeho práva a možnosti. Že to není o tom dojet do porodnice, napíchat se vším možným, lehnout na záda a hlavně odjet živá i s dítětem za 4 dny domů. Moc se mi líbilo vedení kurzu a styl. Mně se často stává, že když někde déle sedím, tak usínám, moc jsem se bála, abych si neudělala ostudu, ale věřte, ani jednou by mě usnout nenapadlo. To je snad poprvé v životě, co jsem nějaký takový kurz zažila. Především se mi moc líbil přístup, nikdo vám nic nenutí, ale informuje, aby každý věděl, na co má nárok a našel si to, co mu nejlépe vyhovuje. A velmi jsem ocenila část kurzu ohledně porodních přání, sama bych to sestavit nedokázala, teď mám v hlavě srovnáno, co přesně chci a nechci a nebýt kurzu, pořádně ani nevím, že vůbec se mnou někdo něco takového v porodnici může udělat . Vážně ještě jednou moc děkujeme za krásný víkend v Budějcích 

Valentýnka

V prosinci jsem absolvovala kurz v ČB s milou a šikovnou lektorkou Ilonou Pánkovou. ? Kurz pro mě představoval skvěle strávený čas v příjemném prostředí. Potvrdila jsem si v něm většinu informací nabytých již z dřívějšího čtiva a samostudia, ale získala i mnohé nové, se zájmem jsem si poslechla zkušenosti a názory jiných. Užila jsem si relaxace a vuzualizace, ve kterých můžu díky MP3 nahrávkám pokračovat i doma. Pomáhají naladit se na miminko (vždycky začne živě reagovat, jen co se uvelebím v relaxační poloze), navodit si pocity klidu, sebedůvěry a bezpečí. Průběh kurzu i celá filozofie hypnoporodu je v naprostém souladu s mým osobním i profesním zaměřením v oblasti psychoterapie. Podle mě je kurz výborná finanční i časová investice pro všechny ženy, co se chtějí pozitivně naladit na porod, pro které je zásadní mít možnost rozhodovat o svém těle a průběhu porodu a které chtějí rodit přirozeně a (sebe)vědomě. Do budoucna uvažuji o kurzu pro lektorky. ?

Tereza

“Dobrý večer Maruško, předem Vám chci moc poděkovat za naprosto fenomenální kurz. Měla jsem trochu pochyby, jestli to na mě nebude moc alternativní, ale předčilo to v nejlepším slova smyslu všechna moje očekávání a dokonce můj vždy a ke všemu skeptický muž po kurzu prohlásil, že si nedovede předstvit, že by u porodu nebyl, a že je mu skoro líto, že si to taky nezažije. Tak pozitivně to na něj zapůsobilo ! 

Monika

Ještě jednou mockrát děkujeme za přípravu. Kurz mi tehdy hodně otevřel oči a nastartoval tak moc důležitou přípravu! Děkuji za vaši práci! Děláte to skvěle! 🙂 Už jsem Vám poslala na kurz kamarádku, aby mohla taky prožít tu nádheru. Už se moc těší!:)

Alžběta

Dobre dopoledne celemu tymu Jemneho zrozeni.

Chtela bych moc podekovat, sice se skoro pulrocnim zpozdenim (nasemu Misovi bude v zari sest mesicu) za to, co delate. Obzvlast nasi lektorce, na kurzu v Ceskych Budejovicich, Ilone. Kurz byl proste uzasny, s pritelem jsme z nej odchazeli nadseni. Vedeli jsme uz tak nejak pred kurzem, co bychom radi u porodu chteli a nechteli, ale po nem jsme byli vice jistejsi a jeste jsme se dozvedeli mnoho dalsich uzitecnych informaci, ktere se jen tak nikde nedozvite, za coz take moc dekujeme. Na porod vzpominam snad kazdy den, byl to pro me nejsilnejsi a nejuzasnejsi zazitek. Az na par veci probehl podle mych predstav, ale tomu by tak byt nemuselo, nebyt vsech vas, co delate uzasnou vec. Obdivuju vas. Mejte se krasne a hezky vikend.
Kristyna, Michal a Misa.

Kristýna

Dobrý den Míšo, tento víkend jsme strávili s Vámi na předporodním kurzu. Měla jsem z něj obavu kvůli manželovi, aby z toho nebyl otrávený a aby to tam nějak přežil. Velmi mě potěšilo, že byl z kurzu nadšený a dokonce začal mluvit i o porodu do vody či dokonce rovnou doma – to bych do něj nikdy neřekla 🙂 Konečně mám pocit, že se naladil na stejnou vlnu jako já a přestala jsem mít strach z jeho přítomnosti u porodu, věřím naopak, že mi tam bude obrovskou oporou. A za to bych Vám chtěla moc poděkovat!

Alena

Kurz byl perfektní svou praktickou formou a strukturovaností. Díky lektorce, která dokázala vytvořit i velice příjenou atmosféru.

Lucie

Děkuji za Váš kurz. Bylo to pro nás s mužem velice obohacující, nedovedeme si představit jej nyní neprojít. Cítíme se kurzem hluboce zasaženi a obohaceni.

Dita

Kurz byl vážně úžasný. Děkuji za to, co děláte! Námět na zlepšení mě žádný nenapadá. Chci jen napsat, že velmi příjemným doplňkem byla aroma lampička a lektorka byla velmi příjemná, ochotná, vstřícná, přátelská, pozitivní a milá. Měla jsem jako prvorodička spoustu dotazů a vůbec jsem si nepřipadala hloupě, když jsem se ptala na věci možná pro někoho samozřejmé. Bylo to perfektní! Děkujeme!

Stana

Málokdy se mi stane, že bych nějaký kurz ohodnotila nejvyšším počtem a neměla ani jedinou připomínku. Paní Kalusové ale opravdu není co vytýkat, ani jsem nedoufala, že se dozvím tolik informací, celý víkend byl navíc velmi příjemný. Relaxace mi nikdy moc nešly, nedokázala jsem se soustředit, dokonce jsem vždy bojovala i se správným dýcháním. Během tohoto kurzu šlo vše skoro samo, až jsem z toho byla sama překvapená. Svou roli v tom určitě hraje příjemná atmosféra, prostředí a moc sympatická a milá lektorka. Vidím, že i mému partnerovi to dalo strašně moc, od kurzu více o miminku mluvíme, víc si všímá mého bříška a věřím, že mi bude nyní u porodu ještě větší oporou. Určitě mým kammarádkám Váš kurz doporučím, a co je důležité, aby s sebou vzaly i své partnery.. myslím si, že příprava na porod je pak kompletnější a ženu to uklidní po všech stránkách. Děkuji moc a ráda Vám napíšu zpětnou vazbu i po porodu našeho dítěte, kdy asi budu moct být o něco konkrétnější 🙂

Veronika

Bylo to perfektni, kdyby to slo dala bych i 10 bodu.zlepsovani neni treba.

Tereza

S manželem jsme byli velice spokojeni a i přes to, že jsem studovala něco předem, jsme se na kurzu dozvěděli spoustu nových a užitečných informací. Nenapadá nás žádné zlepšení. Bylo to super! 😉

Lucie

Moc děkuji za 2 denní kurz jemného zrození. Díky němu se již porodu nebojím (můj strach byl opravdu velký a bůhví, jak by můj porod s ním vypadal). Dostali jsme s partnerem množství velice cenných informací a již vím, co chci a co nechci během svého nastávajícího porodu. Ještě jednou vřelé díky. Všem, co se rozhodují a jsou před porodem doporučuji, ani pánové se opravdu nudit nebudou.

Štefi

Moc dekuji. Jsem stastna, ze jsem dostala doporuceni na vase stranky, vsem tehotnym kamaradkam vas doporucuji. Verite v silu zeny a to, ze to kazda dokaze. Ja si porad rikala, ze vim jak porodit a moje dite vi, jak se narodit. Jako zeny si malo verime. Ano, pokud si zlomim nohu, lekare potrebuju, ale porod beru jako dychani, pokud dycham nepotrebuju pomoct. Delate krasnou praci. I ja cetla vase porody a uzasne.

Nikola

Na kurzu a jeho obsahu bych neměnila vůbec nic. Byl parádní. Míša Sedláčková je naprosto skvělá a dává všemu co se týká porodu nový rozměr a smysl.

Andrea

Ahoj Marie, Děkuji moc za víkendový kurz, rozhodla jsem se napsat mail hned, nechtěla jsem zdržovat po konci kurzu. Muži se seminář moc líbil a zapůsobil až nad mé očekávání. Nevím, jestli se to v něm za pár dní nějak neusadí, ale momentálně můžu tvrdit, že možnost domácího porodu se znovu otevřela. Moc díky a přeji krásné dny 🙂

Lenka

Dobry den, predevsim bych rada podekovala za skvely kurz se Sandrou, ktereho jsme se s muzem zucastnili v Plzni. Pilne jsem pak poslouchala relaxace a myslim, ze diky Vam se mi podarilo privest na svet prirozene (po predchozim CS) chlapecka. Splnil se mi tak muj sen a zmirnilo trauma z predchoziho pirodu. Vas kurz a relaxace me naucily prdevsim to, jak silna je mysl a jak s ni lze pracovat, jak zpracovavat strachy atp. Rada bych se zeptala, zda byste nemeli nejake doporuceni na podobne relaxace – ted uz ale pro bezny zivot? Dekuji!

Lucie

Nic mě nenapadá, velkou důležitost u tohoto typu kurzu hrají i všichni účastníci a ne jenom lektor a materiály. Sandra je moc milá, je velký nadšenec a já jí moc děkuju. I za to, že svou osobností neodradila mého partnera, se kterým jsme se díky kurzu a Sandřině přístupu naladili víc na stejnou notu a ne jenom ohledně těhotenství a porodu, ale celkově. Je to sice teprve 3 dny po kurzu, ale mám pocit, že je teď vnímavější a chápavější, přestože většinu věcí o tom, jak se ženy cítí, věděl. Myslím, že během těch dvou dnů mu to ale “docvaklo”. Takže děkuju.

Anna

“Opravdu hodnotím všechno moc pozitivně. Líbilo se mi, že můžu během kurzu ležet a odpočívat, a že byl spíše prakticky v podobě meditací, než velkým výčtem teorie. Děkuji z celého srdce.”

Veronika

“Nemám co bych hypnoporodu vytkla, hlavně oceňuji tu věc, že se snažíte předávat informace na co má žena potažmo rodiče dítěte právo. Spoustu lidí tyto informace nemá a u klasických kurzů se k nim nedostanou. Je škoda, že díky nastavení společnosti musí být kurz složen takto a ne zaměřen více na relaxaci a uvolnění. Ale velmi oceňuji, že kurz “nemaluje vzdušné zámky” ale vypořádává se i s touto překážkou.Děkuji moc, za to co děláte”

Veronika

“Kurz byl naprosto skvělý. Jestli to nakonec zvládnu tak hezky, jak jsem viděla, že to je možné (nebo aspoň z poloviny tak hezky), budu Vás vychvalovat kudy budu chodit a nacpu odkaz na Vás všem potenciálním budoucím matkám ve svém okolí.:) Jen mám za sebe problém, že se nedokážu moc dostat ze své hlavy, takže mám pocit, že bych potřebovala přesný návod a kurz minimálně každodenní měsíční, aby bylo něco tak krásného možné.:) Doufám, že se mi včas povede od všech pochybností o svých schopnostech odprostit a prostě se uvolnit, protože přesný návod k porodu prostě není.:)”

Kateřina

“Kurz byl pro mne i mého přítele velmi přínosný. Nemám sebemenších výhrad, naopak bych chtěla moc pochválit lektorku Sandru, s níž jsme si i po lidské stránce dokonale sedli. Její přednášení i celkový přístup nás jen utvrdil v tom, že rozhodnutí porodit naše dítě co nejpřirozenější cestou, je správné. Jsem přesvědčena, že díky praktikám Hypnoporodu s tím nebudu mít žádný problém. Jsem moc ráda, že jsem se k této možnosti dostala a doufám, že do budoucna bude počet žen/párů, které se rozhodnou pro metodu Hypnoporodu, přibývat. Děkuji Vám za Vaši činnost a přeji mnoho úspěchů a větší osvětu naší společnosti do budoucna! :)”

Kristýna

“Kurz byl úžasný a s manželem jsme si ho oba hezky užili. Péťa je skvělá lektorka a moc děkujeme!!! Žádné zlepšení nás nenapadá, vše bylo prima…”

Barbora

Rozvrh kurzu

 • Dozvíte se co to vlastně Hypnoporod je
 • Prozkoumáme zděděné přesvědčení a mylné představy o porodu
 • Zjistíte, jak dosáhnout hluboké relaxace
 • Pochopíte fyziologii přirozeného porodu a toho, jak stres ovlivňuje výsledek porodu
 • Pochopíte, jak uvolnit endorfiny při porodu - vaše vlastní anestetikum těla
 • Projdeme hypnoporodní techniky navržené pro uvolnění úzkosti, strachu a posílení sebedůvěry
 • Procvičíme techniky dýchání, které pomůžou vašemu tělu v každé fázi porodu a zrození
 • Zaměříme se na speciální vizualizační techniky, které nenajdete v žádném jiném hypnoporodním programu
 • Projdeme fyzickou přípravu na porod a cviky pro uvolnění
 • Zažijete lehkou dotekovou relaxaci s partnerem
 • Váš partner získá informace, jak se stát skvělým porodním partnerem a jak vás může účinně podpořit v průběhu porodu
 • Projdeme klíčové fáze porodu a zrození
 • Napojíte se na miminko a započnete s ním komunikaci
 • Budeme mluvit o porodním přání
 • Řekneme si, jak probíhá péče v porodnicích
 • Úvod do šestinedělí a základy pohodlného kojení