Sabina Kotrčová Hradec Králové

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a dula
"To my jsme prvními láskami našich dětí."

K hypnoporodu mě dovedl můj syn. A jsem mu velice vděčná, že to stihl již v období těhotenství a dával mi celkem jasné signály, že si mě musí trochu převychovat. Díky němu jsme s manželem prožili jeden z nejdůležitějších dní v životě naší rodiny. Vzpomínky na porod mě dodnes naplňují. Jsem pyšná na to, že jsem v sobě našla sílu, o které jsem doposud nevěděla a která mě transformovala do mých dalších dní.

Pocházím z naprosto nealternativní rodiny. Celé mé studium se točilo kolem zdravotnictví a ještě při práci v lékárně jsem měla zcela jinou představu o porodu. Hlavně ať to nebolí a je to rychle za mnou. Přece nebude žena v této době trpět bolestmi. Díky těhotenství se ale mé cesty zcela otočily. Začala jsem více číst, více se zajímat a cvičit jógu. Vše najednou dostalo ten pravý smysl a já cítila, že je to ono.

Po absolvování kurzu Jemného Zrození jsem okamžitě věděla, že se chci stát lektorkou a předávat tak tyto cenné informace dalším ženám. A můj porod tuto touhu ještě potvrdil. Budu vám totiž předávat informace, kterým naprosto věřím, protože jsem si je ověřila sama na sobě a zažila jsem, jaké to je. Zažila jsem, jaké to je porodit své dítě jen díky své vnitřní síle, harmonickému prostředí a bez rušivých vjemů. Zažila jsem, jak probíhá samopřisátí naprosto bdělého novorozence. Stala se ze mě silnější žena, protože nyní vím, co všechno my ženy dokážeme, pokud cítíme podporu a ochranu našich mužů.

Na technikách hypnoporodu se mi líbí to, že jsou využitelné nejen v době přípravy na porod a při porodu samotném, ale jejich síla je přenositelná i do běžného života. Více informací o mě najdete na mých webových stránkách. S manželem také provozujeme kurzy sebeobranného a taktického systému Krav Maga a i zde nacházím spojitost a podobné prvky.

Vzdělání a kurzy:

VOŠZ – obor farmaceutický asistent

Studium Iyengar jógy