Výpočet termínu porodu a těhotenská kalkulačka

nebo

"Porod není jen o rození miminek. Porod je o matce, která se stává silnější, zdatnější a schopnější. O matce, která věří svému tělu a zná svou vnitřní sílu"

Barbara Katz Rothman

Výzkum naznačuje, že výpočet termínu porodu a s tím spojená délka těhotenství se může přirozeně lišit až o pět týdnů. Termín porodu lze zjistit pomocí těhotenské kalkulačky a výpočtem 280 dnů po zahájení poslední menstruace nebo přesněji ultrazvukem. Přesto pouze 4% žen porodí v den „termínu“ a pouze 70% do 10 dnů od jejich předpokládaného termínu porodu.

Vypočtěte si pomocí naší těhotenské kalkulačky přibližný termín porodu. Nefixujte se ale na tento termín a čtěte dále…

S indukcí se často začíná ve 41+3 nebo i dříve. Je to tedy dříve, než je vůbec možné těhotenství označit jako prodloužené. Velmi málo žen zažije opravdu prodloužené těhotenství. Myšlenka přenášení rovněž zahrnuje předpoklad, že každé těhotenství trvá stejnou dobu. Zdá se ale, že „normální“ dobu těhotenství jednotlivých žen mohou ovlivňovat genetické rozdíly.

Předchozí studie ukazovaly, že signály z dítěte zahajují porod, ale přesné molekulární mechanismy zahajující porod zůstávaly nejasné. Biochemici z UT Southwestern studující modely myší zjistili, že dva proteiny – steroidní receptory koaktivátory 1 a 2 (SRC-1 a SRC-2), – regulační geny pro povrchově aktivní plicní složky, podporují zahájení porodu.

Zjistili jste pomocí těhotenské kalkulačky přibližný termín porodu vašeho miminka? Teď můžete přistoupit k dalšímu kroku a začít se na porod miminka připravovat.

Vyberte si termín kurzu z naší nabídky předporodních kurzů s Hypnoporodem a nebo si začněte rovnou sestavovat vaše porodní přání.