Gabriela Švadlenková Havlíčkův Brod

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a dula
"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

S narozením naší první dcery získal můj život nový rozměr. Absolutně nekonečný rozměr lásky a vzájemnosti, který byl také začátkem nového objevování a napravování vnitřních křivd. Témata těhotenství, porodu a nová role mateřství mě zcela pohltily. S očekáváním druhého miminka mi do cesty přišla kniha Hypnoporod a mé myšlenky se začaly ubírat tímto směrem. Kurz Jemného Zrození pak byl už jen dalším krokem, díky kterému jsem zažila krásný porod a nekonečné štěstí, když za námi jemně „vplula“ naše druhá dcera.

Nejednou jsem byla za blázna, když jsem projevila svou nesmírnou pokoru, vděčnost a úžas nad tím, jak silný a krásný zážitek je zrození miminka. Pro některé už zůstanu bláznem, pro jiné čarodějkou. Ale lidem, kteří umí a chtějí naslouchat a touží po krásných prožitcích a souznění, pro ty budu velmi ráda průvodcem a seznámím je s možnostmi, které techniky hypnoporodu přináší.

Původně jsem pracovala v zcela jiném oboru. V roce 2005 jsem promovala na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity – obor Francouzština a zeměpis. Následovalo nespočet kurzů týkajících se manažerského vzdělávání, obchodních dovedností, typologie osobnosti a měkkých dovedností. Z role tvrdé manažerky a nekompromisního obchodníka se však pomalu, ale velmi jistě ubírám směrem, který mi dává svobodu a utvrzuje mě v tom, jak krásný život je a může být.

Jsem šťastná, že jsem se mohla stát lektorkou předporodních kurzů a kurzů s technikami hypnoporodu. V této a dalších oblastech mám spoustu cílů a plánů. Připravuji se na absolvování dalších kurzů. Zajímám se také o oblast terapeutickou, kterou bych velmi ráda propojila s prací lektorky, a pomáhala bych tak například těhotným ženám zpracovat své obavy z porodu.

Jsem velice vděčná za absolvování tohoto kurzu, dokonce shledávám že by měl být doporučován všem těhotným ženám. I když jsou pro mě osobně techniky hloboké relaxace docela náročné a ještě mám před sebou hodně práce, informace které si z kurzu odnesete (ať už z oblasti fyziologie či duševního zdraví) jsou neocenitelné a nás opravdu posunuli v celkovém přístupu k těhotenství a porodu. Velice oceňuji jak důkladně připraví otce na jeho roli, ať už u samotného porodu, po porodu, nebo během těhotenství. Muž totiž získá po kurzu pocit, že je zcela nenahraditelný a nesmírně důležitý, pro celé tohle životní období. Staví ho do role ochránce a to muži v dnešní době potřebují cítit. My jsme zvolili variantu soukromého kurzu a pro nás oba to byla nejlepší investice z celé přípravy na miminko. Cítíte se uvolněně, bez studu položit jakoukoliv otázku, vyjadřujete své emoce a nemusíte se za ně stydět (těhotné pochopí 😀 ) , Gábina se nám věnovala opravdu na třista procent, měli jsme celý den co zobat, co pít, mohli jsme se volně pohybovat, kurz interaktivní, rozhodně se nemusíte bát že se budete nudit. Doporučujeme kudy chodíme a ještě jednou z celého srdce děkujeme za tento zážitek. Jitka Sauvage
Dobrý den, Gabrielo, Ještě jednou vám děkuji za tyto dva intenzivní dny bohaté na odpovědi, které nám dovolili vidět jasněji budoucí narození našeho miminka. Techniky Hypnoporodu nás uklidnily a teď se moje žena i já cítíme připravenější na šťastnou událost. Vaše rady a zkušenosti jsou velmi užitečné a my vám ještě jednou děkujeme. Cyril