Gabriela Švadlenková Havlíčkův Brod

< Zpět na přehled lektorek

"Skoč, křídla roztáhneš cestou." Ray Bradbury

S narozením naší první dcery získal můj život nový rozměr. Absolutně nekonečný rozměr lásky a vzájemnosti, který byl také začátkem nového objevování a napravování vnitřních křivd. Témata těhotenství, porodu a nová role mateřství mě zcela pohltily. S očekáváním druhého miminka mi do cesty přišla kniha Hypnoporod a mé myšlenky se začaly ubírat tímto směrem. Kurz Jemného Zrození pak byl už jen dalším krokem, díky kterému jsem zažila krásný porod a nekonečné štěstí, když za námi jemně „vplula“ naše druhá dcera.

Nejednou jsem byla za blázna, když jsem projevila svou nesmírnou pokoru, vděčnost a úžas nad tím, jak silný a krásný zážitek je zrození miminka. Pro některé už zůstanu bláznem, pro jiné čarodějkou. Ale lidem, kteří umí a chtějí naslouchat a touží po krásných prožitcích a souznění, pro ty budu velmi ráda průvodcem a seznámím je s možnostmi, které techniky hypnoporodu přináší.

Původně jsem pracovala v zcela jiném oboru. V roce 2005 jsem promovala na pedagogické fakultě Jihočeské univerzity – obor Francouzština a zeměpis. Následovalo nespočet kurzů týkajících se manažerského vzdělávání, obchodních dovedností, typologie osobnosti a měkkých dovedností. Z role tvrdé manažerky a nekompromisního obchodníka se však pomalu, ale velmi jistě ubírám směrem, který mi dává svobodu a utvrzuje mě v tom, jak krásný život je a může být.

Jsem šťastná, že jsem se mohla stát lektorkou předporodních kurzů a kurzů s technikami hypnoporodu. V této a dalších oblastech mám spoustu cílů a plánů. Připravuji se na absolvování dalších kurzů. Zajímám se také o oblast terapeutickou, kterou bych velmi ráda propojila s prací lektorky, a pomáhala bych tak například těhotným ženám zpracovat své obavy z porodu.