Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Ženy jsou opravdu bohyně

Dobrý den, ráda bych sdílela svoji zkušenost s kurzem a hypnoporodem.  Jen 5% dětí se narodí ve vypočítaném termínu. Náš chlapeček se rozhodl za námi přijít přesně na devátý úplněk, v 37+3tt. Jak magické..v noci mě probudily lehké stahy a říkala jsem si, že to ještě přejde..ale už pár dnů před tím jsem měla tušení, že to brzy přijde. Ten večer jsem v duchu řekla miminku, že už máme vše připravené a že jsme připraveni a budeme čekat, až se rozhodne za námi přijít.

Díky dechu jsem si říkala ještě další dvě hodiny od začátku prvních náznaků, že to určitě ještě přejde, že to není přece ono. Následně jsem si musela připustit, že už opravdu rodím a v tu chvíli se mé tělo naprosto uvolnilo a začalo pracovat téměř samo s miminkem a já byla jen tichým pozorovatelem a respektovala jsem vše, co přicházelo. Pomocí dechu jsem sama se sebou dokázala pracovat a zůstala naprosto v klidu a můj manžel mě podporoval.

Bylo krásné pozorovat, jak se nožičkama v bříšku odráží a sestupuje dolů a dolů. Náš chlapeček se narodil 20 minut po příjezdu do porodnice. Pocity, který narození provázely jsou nepopsatelné, takový obdiv, respekt a trpělivost, zároveň vzrušení a následně nekonečná vděčnost a láska k tomu právě narozenému miminku, který se narodil naprosto vědomý, bez pláče, se široce otevřenýma očima, kterýma se na mě díval celou hodinu na mém nahém těle a následně se sám přisál.

Podle slov naší PA to bylo tak neskutečně krásné a emotivní, že se málem rozplakala. Byla vděčná za to, že mohla být pozorovatelem tak krásného porodu a neskutečné souhry maminky a miminka. Tímto bych chtěla poděkovat Bibi, která nás provázela kurzem a mě dala jistotu a naučila mě pracovat ještě více se sebou a pozitivním myšlením a mému muži se dostalo informací, že opravdu nechci nic speciálního, jen si sama s respektem porodit naše miminko přirozeně tak, jak to naše těla umí. Samozřejmě velké díky patří mému muži, který na sobě nedal známky nervozity a respektoval má přání a byl mi velkou podporou a dokonce i po porodu odvezl placentu na zpracování a pak mi vozil koktejly, i když před tím tvrdil, že to prostě nezvládne.

Díky tomuto porodu jsem si uvědomila, že ženy jsou opravdu bohyně, příroda mocná a miminka ví nejlépe! Ještě jednou děkuji! Jediné, co mě mrzí je, že byl porod tak rychlý a já si ho nedokázala dosyta užít.

Je neskutečné,jak je Vojtíšek vědomé miminko i nadále, jsem za něj vděčná! Také děkuji za Váš program jen tak dál! Afirmace mě provázely celým těhotenstvím a relaxační hudba porodem a jen tak při poslechu doma když ji pustím teď, Vojtík většinou usne.

Marketa