Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Narodila se klidná, bez pláče

Dobrý den, přidávám svůj příběh povedeného VBAC v Praze Krči – ÚM Thomeyerova nemocnice 🙂 1.porod (říjen 2016) byl po 30hodinách kontrakcí ukončen sekcí. Následně to asi zná skoro každá maminka po akutní sekci, bolest, stres, strach, smutek, pocit ochuzení… Hned jsem věděla, že příště udělám vše proto, abych porodila spontánně. 2-těhotenství bylo plné slz, smutku a bolesti. Ve 4.měsíci mi zemřela kamarádka a v 5.měsíci mi zemřel tatínek ani ne měsíc po diagnostikování rakoviny…Do toho naše svatba na kterou se táta těšil…

Cca týden po odchodu tatínka jsem měla zaplacený kurz hypnoporodu u skvělé Simonky v MC Balónek a přemýšlela jestli to nemám zrušit…Nakonec jsem si řekla, že mi to může pomoci i v této situaci a šla jsem. A jsem za to moc šťastná… Dcera se PPHL (poloha hlavičkou dolů) otočila až někdy kolem 35tt díky akupunktuře, spinning babies, vizualizacím a relaxacím… (Nechtěla jsem to po sekci podcenit). Byla jsem stále ve spojení se Simonkou a vždy, když jsem potřebovala, tak mi poradila a pomohla.

Po otočení dcery PPHL (poloha hlavičkou dolů) nic nebránilo spontánnímu porodu. PPKP (poloha koncem pánevním) jsem rodit nechtěla. Pila jsem hodně maliníku, brala homeopatika a těšila se na den D. Nicméně 4dny před termínem porodu se mi dcera otočila PPKP a lékařka mě tlačila do sekce. Odmítla jsem a řešila jsem to s vedoucí porodního sálu, domluvily jsme se,že termín na sekci dáme cca za 2 týdny tj.24.6.2019 a že do té doby budu cvičit a vše, co jsem již dělala… Sama mi řekla, že se spíš neotočí…

Když jsem ji řekla, že je miminko schopné otočit se během porodu řekla mi, že to za 9 let nezažila (a představte si měsíc po mně to lékařce sousedka během porodu ukázala, že to možné je 🙂 )A já jí řekla, máme ještě hodně času ona se otočí… Ale cestou z ordinace jsem brečela cejtila se ohrožená… A tak jsem doma hned začala se vším znovu…

Po pár dnech jsem si řekla, že k tomu má třeba dcera důvod a mluvila jsem k ní, prosila pokud může at se otočí a pokud ne, že to zvládneme i s císařem. Na další kontrole 21.6.2019 byla PPHL!!!!

Nicméně na termín 24.6.2019 mi řekli, že chtějí vyvolávat, řekla jsem, že nechci, že se toho bojím a že já budu rodit o víkendu. Tělo bylo připravené a tak jsem jela domů, dělala jsem si kontryhelovou nápařku, chodila na dlouhé procházky… A od soboty jsem měla kontrakce… Ovšem ty pravé vlny přišly až v neděli večer, ten den jsem už spát nešla a 24.6.2019 v 5 ráno jsem opravdu do porodnice přijela, měla jsem vlny hrozně rozházené, ale já věřila, že to tak má být a že to zvládneme.

Celý den jsem poslouchala afirmace a byla v soukromí, občas někdo zkontroloval nález poslechl miminko jinak nic a 25.6.2019 v 1:43 ráno se nám VBAC narodila naše druhá dcera Stela. Narodila se klidná, bez pláče, což ji zůstalo i teď, když ji je měsíc. Ikdyž jsem ke konci zmatkovala, už to trvalo 21hodin a byl mi několikrát nabídnut Epidural, kterého jsem se bála, jelikož u prvního porodu po napíchnutí zad mi vše zastavil, manžel už byl také nervózní a ptal se na sekci, tak mě to ke konci rozhodilo a uklidnila mě až skvělá porodní asistentka, byl to opravdu nádherný porod.

Tímto moc děkuji všem, kdo se na tomhle nádherném zrození podílel, mému lékaři MUDr.Rohlíčkovi, který je odborníkem na svém místě a hlavně je lidský, Vám za to,co děláte pro nás pro ženy, díky vám jsem si mohla věřit, že to zvládnu, Simonce za její kurz a pomoc a porodnici v Thomayerově nemocnici, která od roku 2016 prošla neuvěřitelnou změnou a pro VBAC ji moc doporučuji. Byl to tak silný zážitek, že neustále vzpomínám a prakticky hned po porodu jsem řekla, že doufám, že takový zázrak zrození zažiju ještě jednou.

Byl to ač dlouhý, ale nádherný porod klidného miminka <3 Děkuji. M.