Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Vysněná holčička Matilda Anna

V pátek, v 18:04 hodin, mi do náruče připlula naše vysněná holčička, Matilda Anna, 4350g ❤️

První vlny, které jsem začala cítit, přišly někdy večer že středy na čtvrtek. V noci jsem už pořádně nespala, budilo mě to a ráno jsem zrušila kontrolu u mého gynekologa, u kterého jsem zůstala až do konce těhotenství, abych nemusela na monitory do porodnice. Šla jsem se synem na zmrzku a cítila nepravidelné vlny celé dopoledne. Vrátili jsme se domu, dali si oběd, šli spát a já volala manželovi, jestli by mohl přijít z práce dříve domů, aby vzal syna ven, protože jsem už nebyla schopná někde běhat po hřišti. Pouštěla jsem si vizualizace Jemného zrození, pospávala nebo si pouštěla Dva a půl chlapa ? Nic extra se ale nedělo.

Večer ze čtvrtka na pátek jsem už usnout nemohla, vlny po cca 8-12 minutách, občas se to na chvíli zastavilo. Pořád nic pravidelného. Několikrát jsem byla ve sprše a třikrát si dávala vanu. Bála jsem se, jestli to nejsou jenom poslíčci ? ale ta intenzita byla jiná, než jsem měla u poslíčků doposud. Ráno cca ve 4:30 se vzbudil syn a šel semnou do vany, manžel už také nespal a ptal se mě, jestli má tedy nafouknout bazének. Já si nebyla jistá, abychom ho nenafukovali zbytečně, ale nakonec jsem souhlasila. Od 7-8 rána vlny v průměru co 3minuty, dlouhé, minutové, ale já si stále nebyla jistá, že je to ono. Syn byl nejúžasnější dula ❤️hladil mi a pusinkoval bříško, namáčel záda, říkal mi neplakej   bylo to krásný ❤️

Byla jsem v kontaktu se svojí úžasnou PA, ale vyčkávala jsem na správný okamžik, kdy jí volat, ať vyrazí  nakonec dorazila někdy kolem 13 hodiny, kdy jsem chtěla zkontrolovat, jestli je všechno v pohodě. Poslechla si miminko, kluci se mezitím oblékli a šli ven. Nechala jsem se vnitřně vyšetřit, abych věděla, jak to vypadá a 6cm!!! Uuuf, super, takže je to ono! Je to rozjetý!! ??? Největší úleva a radost!!
Mezi kontrakcemi jsme si s PA povidaly, bylo to super, cítila jsem se dobře 

tak dvě hodky na to, jsem už nebyla schopná moc komunikovat a bolesti se začínali stávat nesnesitelné. Nedokázala jsem se v žádné poloze uvolnit, měla jsem křeče od břicha po záda, bylo to vyčerpávající, tlak na spodek byl čím dál tím větší a obě jsme myslely, že už to nebude dlouho trvat a miminko tady bude s námi ❤️ po 16hodine jsem se nechala vyšetřit, jak to tedy postoupilo. A pak přišla pro mě příšerná zpráva, že je to pořád stejný!!! To mě srazilo! Bolesti byli příšerný,byla jsem vyčerpaná a nevěděla, jak už si mám ulevit a do toho zpráva, že sem se vlastně dál neotevřela. Dostala jsem krizi.

Říkala jsem, že už vážně nemůžu, že už nevím, co dělat, že to nedávám. PA se na mě podívala a řekla: ,,Tak co budeme dělat, Nikolo? Vždycky můžeme odjet do porodnice.,, NE!!!! TO NECHCI!!!! A v duchu jsem si pomyslila, vždyť je to krize! To přejde, chci porodit doma, já to přeci dám! Jen teď nemůžu prostě!!!

Začal vnitřní boj, stáhla jsem se do ústraní do ložnice, abych byla sama a všechno si přerovnávala v hlavě. Myslela jsem na vás, ženy, bohyně, které dokázaly porodit doma a na to, že k vám asi hold patřit nebudu, na to, jak moc jsem si to přála a jak sama sebe zklamu, protože to nedokážu, honilo se mi toho v hlavě spousta. Ale také jsem věděla, jak by to dopadlo v porodnici. Co by tam semnou asi tak udělali? Oxytocin, epidural, píchání vody, nástřih? Ne díky, to už jsem jednou zažila!!!!

V hlavě mi běželo, že pro mě asi bude muset někdo přijet a uspat mě ? najednou mě to nutilo jít na čtyři na postel,dala jsem si pod sebe ručník a tělo začalo tlačit. Bručela jsem a tlačila, po chvíli říkám PA, že přeci tlačit ještě nemohu, když nejsem otevřená a ona na mě, ať dělám, co mi tělo říká! Že je to v pořádku!

To mě uklidnilo! V porodnici jsem byla otevřená na 9cm a bylo mi zakazováno tlačit, pak se to samozřejmě zastavilo a bylo později na řadě řízené tlačení  PA mě povzbuzovala, ať se sama vyšetřím, jestli tam cítím hlavičku, já si akorát nahmatala takovou kuličku, což byl prý vak blan a za ní měla být hlavička ?nakonec jsem jí poprosila, ať mě i ona vyšetří a přišla krásná zpráva JSEM OTEVŘENÁ!!!?? Chtělo se mi v té chvíli brečet radostí a začala jsem se PA ptát jestli mi nelže? několikrát jsem se jí na to ještě zeptala  šla jsem zase nad ručník do ložnice, kde jsem začala už odpravdu tlačit, nejprve šlo trochu krve, poté jsem cítila, že půjde i stolice, tak jsem se přesunula na záchod a začala příšerně řvát ?? né jak lev, ale spíš nějaký dinosaurus? vůbec nevím, kde se to ve mě vzalo! Už jsem si přidržovala ruku pod sebou a cítila, jak se dere hlavička.

PA mi dala podložku před WC, že tam můžu porodit, ale není to úplně super. Naštěstí jsem se zvedla a šla do bazénku a za cesty říkala: Já ale nechci kakat do bazénku ? PA se smála a odpovídala, že je to v pořádku!! Že všechno, co jde ven, je správně. V bazénku jsem tlačila, voda mi pořád nepraskla a já nejprve vytlačila vak a křičela jsem na PA, ať ho dá okamžitě ze mě pryč! Nakonec ho praskla a pak přišla na řadu hlavička, sahala jsem si na ní, bylo to neuvěřitelný!!!! Podívala jsem se dolu a viděla Krásné dlouhé vlásky, které v té vodě vlály. Byla to nádhera ❤️ na další kontrakci mi pomohla PA s raminkama a pak už se miminko narodilo ❤️❤️

Hned jsem ho měla na sobě, za chvilku zabrucelo, začalo plakat a mě zaplavila obrovská euforie. Bylo to nádherný! Neuvěřitelný a nepopsatelný!!❤️❤️ Koukla jsem se miminku mezi nohy a HOLČIČKA ❤️ Bože můj, děkuju!!!! Děkovala jsem PA, která nás obejmula na dala pusu na čelo, vzala jsem si mobil a volala manželovi, ať jdou se synem domů ?

Po chvíli jsme se přesunuli na gauč, domů přišli moji kluci a štěstí se ještě znásobilo ❤️
Nikdy nepřestanu být vděčná za tenhle neskutečný a obrovský zážitek!! Doteď nedokážu uvěřit tomu, že jsem jí dokázala porodit, že jsem to zvládla!! Moc děkuji vám, ženy, za inspiraci a nejvíce své úžasné PA, kterou vážně zbožňuju a bez které bych to nezvládla. DĚKUJU DĚKUJU DĚKUJU ❤️❤️ N.