Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Náš ambulantní porod

​Ahoj Míšo, chtěla bych ti moc poděkovat za úžasný kurz hypnoporodu, díky kterému jsme se s manželem dozvěděli hodně věcí o porodu, o našem geniálním těle a o tom, co přesně u porodu chceme a jak chceme aby probíhal a vypadal. Díky hypnoporodu jsem prožila krásné těhotenství, každý večer jsem poslouchala afirmace, někdy když jsem byla ve stresu, tak jsem je poslouchala několikrát denně.

Na porod jsem se moc těšila, nebála jsem se a i když jsem prvorodička, tak jsem chtěla mít ambulantní porod. Ale samozřejmě jsem byla připravena na to, že se může cokoli zkomplikovat, proto jsem se na ambulantní porod neupínala. Rozhodla jsem se, že budu rodit v Podolí, měla jsem svoji úžasnou PA Markétu Scott-Gasperovou (která mluví perfektně anglicky, můj manžel je cizinec), byl se mnou také můj úžasný manžel. Porodila jsem přirozeně, bez jakéhokoli zásahu. Moc mi pomáhalo hypnoporodní dýchání a vizualizace!!!

Když jsem vlny prodýchávala a představovala si lampión, který stoupá vzhůru, byla to velká pomoc a ve druhé době porodní jsem si představovala růži (manžel mi růže pravidelně kupoval v devátém měsíci těhotenství ). Narodil se mi krásný brouček Benjamin, od porodu byl celou dobu se mnou, hned se přisál, placenta vyšla za několik minut sama ven, nechali jsme dotepat pupeční šňůru, nebyla jsem potrhaná (cvičila jsem s Aniballem) a 4 hodiny po porodu už jsme jeli domů! Byl to úžasný pocit! V té chvíli jsem si nedokázala představit, že bych měla v nemocnici zůstat sama bez manžela, chtěla jsem být s oběma doma. Hlavní, co mě po porodu zajímalo bylo, jestli si sednu a jestli se postavím – a šlo to!

V Podolí jsem spokojená nebyla vůbec, i když jsem měla porodní přání tak jsme se museli během porodu s doktorkou pořád dohadovat o tom, co chceme. Vůbec naše přání nerespektovala. Manžel na ni musel dvakrát zvýšit hlas, což pomohlo. Samozřejmě, že mě na druhou porodní dobu tlačili do polohy vleže na zádech (i když mají v Podolí na stránkách napsáno: volný výběr porodní polohy), stropila jsem hysterickou scénu (díky Míšo za radu na kurzu), že tam už nejsem schopna vylézt a že to v žádném případě nedám – což samozřejmě zabralo!

Potom mě chtěla nastřihnout, nechtěla čekat na dotepání pupečníkové šňůry, nechtěla čekat na placentu atd. – pořád jsme se s ní museli hádat a dohadovat. Ale vždy jsme si prosadili svou! To bylo nepříjemné, radši bych se soustředila na porod než na to, co mi zase ta doktorka bude chtít udělat, pořád jsem byla ve střehu. Navíc byla velmi mladá a teprve se zaučovala, proto k mému porodu chodila tak často, i když byl přirozený a bez komplikací. Když jsme jim sdělili, že chceme jít domů, tak nám to znepříjemňovali, jak mohli.

Ale nakonec jsme si to vybojovali a doma jsme se měli úžasně!!! Nezažila jsem poporodní depresi, hned jsem se krásně rozkojila, byla jsem v klidu a spokojená. Myslím si, že to bylo díky tomu ambulantnímu porodu a samozřejmě díky pozitivnímu myšlení z kurzu hypnoporodu!

Kurz doporučuji všem, změní Vám pohled na porod a těhotenství!

Děkuji! Viz foto – den po porodu.

Petra