Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Nádherný porod Jakoubka v Neratovicích

Dobrý den Míšo, moc bychom Vám s manželem chtěli ještě jednou poděkovat za Váš kurz.

Otevřel nám oči a já si od té doby uvědomila, že vše bude tak jak si to dám do hlavy. A ono to tak opravdu bylo. Nevěřím, že by to byla jen náhoda, neboť už jsem se několikrát v životě přesvědčila, že když si něco přeji, tak se mi to dříve či později splní. A takový byl i můj porod našeho malého Jakoubka.Můj porod byl úžasný a hned bych si ho dala znovu. Byl skoro takový, jaký jsem si ho představovala. A taky jsem se přesvědčila o tom, že ty naše miminka, které v sobě nosíme na nás opravdu reagují a vnímají nás.

Jen ve zkratce:Všechno to začalo už v sobotu 24.11. kdy bylo venku nádherně a manžel si přál nafotit ještě pár foteček mého bříška. Já už 14 dní předtím jsem si každý den přála, aby Jakoubek vylezl, ale podvědomě jsem si říkala, že to manželovi nemůžeme udělat, když on tak toužil nafotit nás v podzimní krajině ( čekali jsme na pěkné počasí:-)). Po výborném obídku, kdy jsem slavnostně prostřela stůl a udělala steaky z urugvayské svíčkové na počest Jakoubka, aby se mu jaksi lezlo dobře ven 🙂 ,jsme šli nafotit fotečky. Po pěti hodinách focení venku jsme ještě nafotili nějaké interiérové a řekli jsme Jakoubkovi, že teď už může vylézt. Pak manžel ještě prohlásil, ať nám ještě Jakoubek dá chvilku na prospání se, neboť jsme oba byli po tom focení úplně vyřízení. No a ve dvě v noci mě vzbudily kontrakce, které jsem ještě na tři hoďky zaspala.

Kontrakce byly sice bolestivé, ale pěkně jsem si je prodýchávala a manžel je poctivě zapisoval. ( Vtipné je, že si tu bolest teď nedokážu ani vybavit. )Po 10 hodině dopolední, kdy jsem se vyšetřila a zjistila, že jsem otevřená na dva prsty, jsme se rozhodli jet do porodnice, neboť jsem celé těhotenství tušila, že můj porod bude rychlý. Tam mě vyšetřili a řekli, že to je tak ještě na dalších 7 hodin, ale já jsem věděla, že to bude rychlé.A tak mi napustili vanu, ať si v ní relaxuji. Asi tak po 15.kontrakci jsem porodila hlavičku, která šla úplně krásně, neboť jsem cvičila s Aniballem a měla nacvičeno na 35,6 cm a Jakoubek měl hlavičku 35 cm.

A to jen v přítomnosti manžela( který mě celou dobu hladil po stehnu a dodával energii, jak jsem ho o to žádala), ten už pak zavolal na porodní asistentku paní Trhoňovou ( kterou jsme měli domluvenou a která byla úplně úžasná a respektovala všechna má přání a ve všem mi vyšla vstříc) a při další kontrakci jsem porodila Jakoubka a sama jsem si ho vzala, nikdo mi na něj nesahal a nikdo nemluvil ( jen já jsem na něj mluvila a on ani nezaplakal a pěkně se rozdýchal sám, ani jsme nemuseli odsávat hleny) a to vše za intimního osvětlení, tak jak jsem si to vysnila v představách. A to i přesto, že v Neratovické porodnici porody do vody nedělají a vše bylo přichystáno na porodní sál, kde se ale nedalo udělat intimní osvětlení a to já měla v představách vysněné.Jen tedy ten neplánovaný porod do vody, s tím jsem nepočítala:-D, ale musím říct, že to bylo velice příjemné neboť jsem se v té vodě krásně nadnášela a měla jsem možnost se soustředit jen na to, jak uvolňuji svaly a pouštím prcka ven.

Myslím si, že kdybych stála na nohou, tak se tak neuvolním. Jakoubek byl úžasný, vůbec neplakal a já neměla žádné poranění, nedělali jsme ani žádný klystýr-který jsem si nepřála, to jsem se ještě doma třikrát vyprázdnila sama, až jsem se divila, že je toho tolik ve mně.

No prostě úžasný porod a za to vděčím Vám!

Po kurzu jsem si v hlavě začala všechno představovat a vysnívat, jak by se mi asi líbilo porodit. A ono to zafungovalo. A to mi všichni říkali, že si to představuji moc růžově a že vše bude úplně jinak.

Jakoubek se narodil ve 12:09 a to jsme pak zjistili, že podle numerologické tabulky jsou písmena jména JAKUB převedena na číslice: 1+2+ = 9 asi mu byl vybrán i čas:-).

Moc děkuji za to co děláte, nám to moc pomohlo a doufám, že jednou můj další porod bude taky tak úžasný.

V příloze Vám posílám pár foteček.

DĚKUJEME!!!

S pozdravem

Monika, Pavel a Jakoubek