Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Jsem velice vděčná za možnost takového porodu

Ahoj, koncem ledna se nám narodil druhý přírůstek do rodiny, chlapeček Vojtěch.

Můj první porod byl pro mě poměrně traumatickou zkušeností – arogance, otrávenost, ignorace mých téměř žádných přání, nulová komunikace, medikace bez konzultace se mnou. Naivně mě nenapadlo, že takové chování je ještě možné a běžné.

Proto jsem se přihlásila sem a v prosinci absolvovala kurz jemného zrození. Moc děkuji lektorce Petra Bendlova za krásný a přínosný kurz a Vám, kdo jste mi zde doporučili porodnici v Hořovicích!

Syn se narodil přirozeně hodinu a půl po příjezdu do porodnice (celkově porod trval 6 hodin, ještě 3 hod. před porodem jsem dceři dělala mezi kontrakcemi snídani). Proto jsem také na ně v porodnici jen hodila své porodní přání spolu s ostatnímu papíry – na nějaké probírání nebyl čas – ale on ani nebyl potřeba – prostě si to přečetli a vše respektovali, jen pokud chtěli něco probrat, naprosto nenásilně a příjemně mi předložili alternativu.Na porod mám krásné a radostné vzpomínky, bolest jsem opravdu vnímala jinak – ne jako bolest – velmi mi pomohlo správné dýchání, afirmace, informace z kurzu, výborná atmosféra a skvělý personál a mé vlastní správné pozitivní naladění, které mi nikdo v porodnici nevhodným chováním nezatípl (tak jako u prvního porodu).
Jsem velice vděčná za možnost takového porodu. Po porodu jsem byla plná radosti a hrdosti, energie – naprosto opačné pocity, než tomu bylo u mého porodu prvního (téměř až stud před partnerem, pocit nejistoty, selhání, naprostá vyčerpanost etc.). Jak velký to má dopad na matku, když si s pocitem vlastního selhání veze dítě z porodnice domů, nebo když si ho veze triumfálně (pardon za patos:)…Nástřih hráze jsem nechtěla (u předchozího porodu rutinně ano – i přes mou prosbu to nedělat, obvod hlavy dcery 31cm), poranění jsem pociťovala úplně jinak než jizvu po nástřihu, téměř nebolelo, zahojeno rychle (obvod hlavy syna 34,5cm + ručička, hráz jsem nijak nepřipravovala, nemasírovala, nějak nebyl čas).
Takže ještě jednou díky, jde to! Prostředí považuji za zásadní, protože to Vám může vše rychle zkazit.
Všem přeji radostné porody, které Vás naplní štěstím a sebedůvěrou.
Ema