Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

V 6 se nám narodil krásný chlapeček

Zdravím všechny,

Přišla jsem vám sem napsat svůj příběh ? je to trochu delší ??

Otěhotněla jsem v 17, zjistila jsem to v 15tt. Začala jsem se zajímat o těhotenství a porod a taky porodnici. Dozvěděla jsem se obrovské množství informací, se kterými bylo docela těžké pracovat- v okolí nebylo moc pochopeni. Přítel byl ale velikou oporou a po kurzu jemného zrození ještě větší. V 17 tt jsem se chtěla zaregistrovat do podoli, nejprve to nešlo, nakonec, jelikož mi bylo 17 mě zaregistrovali jakožto rizikovou ?

Naštěstí mi bylo v prosinci 18, takže tím odpadlo řešení nezletilé rodičky.

Dozvěděla o možnosti Dříve vysloveného přání, které jsem jim tam také přednesla při první poradně. Pan doktor vypadal překvapeně, ale zároveň nebyl nějak proti (narozdíl od přítomné sestry), i když teda tvrdil, že tal, jak jsem jim to tam přinesla to nemá žádnou právní váhu, že dvp se sepisuje tam mezi mnou a doktorem.

Ještě teda před doktorem jsem mluvil s PA, která mi nezapomnela říci, že když si nenechám zjistit GBS a když si nenechám dat u porodu tedy preventivně antibiotika, tak se miminko nakazí a umře.
Další návštěva měla být den před termínem, to mi ještě volali, abych přišla dřív, že pan primář se mnou chce DVP probrat. To jsem si říkala, že super, proběhne nějaká diskuze, možná nějaké postrašení, ale to zvládnu. (Haha)

Šla tam se mnou dula a přítel. Hned na začátek se mě zeptal, jestli mi jako přijde normální jim tam takhle dát papír a diktovat si predem co tam můžou a nemůžou. Řekla jsem ze ano.

Místo diskuze na úrovni jsem se dočkala pouze neustálého omýlání, že bez VV o mě nic neví a nemůžou mi poskytnout péči a nemůžou sledovat porod a to oni musí. Bez toho tam zkrátka neporodím.
Pokud by měli VV vynechat, tak tam nebudou schopni porod zvládnout.

Jelikož jsem byla zaregistrovaná jako nadlimitní, protože tam psal táta, že je mi 17, takže jsem podle nich jako riziková, to ale znamená, že musím dodržovat nějaká pravidla jako vnitřní řád a nějaká odborná pravidla- což znamená, že budou vědět o moji situaci a situaci plodu.

Nejsou jakkoliv schopni poznat na ženě jestli rodí nebo jestli se něco děje bez vnitřního vyšetření.
Bez VV nemůžou vědět, jestli se třeba nevsunul pupečník před hlavičku- riziko, že se toto stane je v řádu jednotlivých procent.

Nechtějí akceptovat DVP s tolika zákazy, pokud bych tam přijela bez DVP a PP a ty věci řešila až na místě, tak budu podepisovat jeden revers za druhým a to je nepříjemné pro všechny a když v nich nemám důvěru, tak ten porod neprobíhá standardně.

Pan primář si nedovede představit, jak bude rodit dite (ano, on) bez toho, aniž by sahal na hlavičku a manipuloval s ní. Porod vypadá tak, že maminka tam leží a rodí, porodí se hlavička a pak jsou potřeba určité pohyby, které pomůžou dorodit to dítě. Když jsem mu řekla, že to dítě dorotuje snad samo, tak na vteřinu zmlkl, řekl, že to je věc druhá a pokračoval se sahanim na hlavičku..

Své vlastní dítě nemůže chytat ani přítel ani já, protože to je ohrožení života dítěte.
To, že by ten porod nechali prostě běžet, partner tam bude, aby chytal dítě, je naprosto nepřípustné.
Já to dítě chytit nezvládnu, jak mi řekl.

Po tom co jsem řekla, že to opravdu nevidím jako ohrožení života pro to dítě, tak mi řekl, že to je ohrožení jeho i moje. Tak jsem řekla, že to mám asi zvláštní představu o porodu. Což mi pan primář potvrdil, soudě dle mého DVP. Nakonec nezapomněl velice zarmouceně říci ze on ani já nemáme představu o té strašné bolesti, která mě u toho může čekat. A mám si tedy najít asi jinou porodnici než je, jakožto klinické pracoviště, kde mají nějaké standardy.

No, ve středu v 11 večer mi praskla voda, ve 3 ráno za nami přijela dula a v 6 ráno se nám narodilo miminko.

Jelikož mi šly kontrakce velice silně do zad, trávila jsem většinu času ve sprše, hodně mi pak pomáhala dula i přítel tlakem na zada v místech, kde mě to bolelo. Když už jsem začínala mít pocit, že to nezvládnu, a kontrakce už mě mířily tlačit, snažil se mě přítel s dulou přesvědčit, že už bychom fakt asi měli jet do porodnice. Tak jsem tal nějak vylezla z vany, při další kontrakci jsem byla na zemi a zavelela Nejedeme!”

Byla jsem na čtyřech a hlavou se opírala o přítele a on mě hladil ♥️

V 6 se nám narodil krásný chlapeček, nechali jsme dotepat pupečník, přestřihli ho a pak v posteli počkali na placentu, ta přišla asi po půl hodině nebo hodině. Pak jsme se pomalu posbírali a jeli na kontrolu do porodnice, tam mě zkontrolovali, bylo třeba něco šít (hráz ale bez poranění) a na miminko se dnes přijela podívat pediatra. Dnes nám udělala screeningy.

Přesto, že jsem přecejen do porodnice chtěla, doma byli dodrženy všechny body mého DVP, dokázala jsem porodit bez VV i bez monitorů ?

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a díky za přečtení a za kurz ♥️

Nikola