Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Příběh z Rakouska

Milá Míšo, v neděli jsme přivítali našeho Františka v rakouské porodnici po 17 hodinovém klidném porodu! S miminkem jsme se pěkně domluvili na termínu zrození, takže si vybral den přesně na vypočítané datum 20. 7. 2014.

Přípravu k hypnoporodu jsem využívala vždy, když jsem měla náladu, ráda jsem využívala relaxační nahrávky i skripta. Vše bylo připraveno i v porodnici, ale když přicházely vlny, už jsem na mluvené slovo neměla náladu. V potěmnělé místnosti jsem každou vlnu prodýchala vzhůru a prozpívala buď s vlastní hudbou (mix romantické “klasiky” – Čajkovskij, Schumann, Smetana, Dvořák…) a v poslední fázi převážně gayiatri mantrou, která mi naskočila. Ve vaně jsem pak vnímala přechodovou fázi, když jsem mezi vlnami začala dřímat, věděla jsem, že se miminko už blíží.

Do vody jsem nakonec nerodila, byl pokus ve stoje zavěšená za manžela, ale vlny se zpomalovaly. Nakonec jsem porodila na stoličce, podpořená malou dávkou oxytocinu v nejposlednější fázi poté, co jsem seouhlasila. Dostavila se velká únava. Nakopl mě manžel, citoval mi afirmace z kartiček, jak voda vymývá miminko, když jsem si sáhla na jeho hlavičku, která byla uvnitř jen na půl prstu a když řekl, že už chce taky vidět ty jeho vlásky (celou dobu pě podpíral za zády), František vyklouzl na jedno zatlačení bez jakéhokoliv poranění.

Porodní “bábu” Marii a lékařku znervóznilo větší krvácení, musela jsem se přesunout na lehátko a miminko odstřihli dost brzo, ač chtěli respektovat přestřižení po odloučení placenty. Celou dobu, kdy se ženy staraly o mě, strávilo miminko na hrudi manžela, krvácení se zastavilo. Užívali jsme si pak všichni tři asi 2 hodiny v jedné posteli, Františka pak bez koupání změřil a zvážil manžel v přítmí bez svícení. Zbytek noci jsem pak měla nahé miminko na holém břiše a v jedné posteli jsme si užívali celé 3 dny pobytu v porodnici. Ve zlaté hodince jsem se zeptala manžela, jestli příště zase jedeme rodit sem.

Takže oba víme, že to byla dobrá volba stejně jako perfektní příprava i díky vám a hypnoporodu doplněná ještě hodinami Vědomé přípravy k porodu v Č. Budějovicích.

p. s. Před půl hodinkou jsem spolkla první placentovou kapsli! (Dělala Eva Vejnarová)

A srdíčko z nevytepaného pupečníku má nádhernou rubínovou barvu!