Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Další příběh zadečku

​Ve středu 16.7., na svátek mého přítele, se nám v půl druhé odpoledne v Neratovicích narodila holčička Jolanka. Byl to spontánní porod koncem pánevním, který vedl zkušený doktor a skvělá PA. Porod začal odtokem plodové vody v pět hodin ráno a dobře se rozbíhal. Do dvou hodin po odtoku plod. vody jsme dorazili do porodnice. Natočil se vstupní monitor a udělalo vyšetření, které ač jsem nechtěla, podstoupila (vedla doktorka, co měla službu). Pak už ale dorazil zkušený doktor na KP a i má PA byla na místě. Většinu času během kontrakcí jsem strávila ve sprše, kam mě PA chodila kontrolovat dopplerem miminko. Monitor jsme natočili jen při příjmu.

Po 5 hodinách už jsem byla otevřená na 7 prstů (vyšetření proběhlo šetrně, porod postupoval krásně). Bohužel po 7.5 hodinách, kdy jsem vylezla ze sprchy a klekla si na všechny čtyři na sále, začaly slábnout kontrakce. Miminku se ale stále dařilo dobře. Byla už jsem dost vysílená. Po dohodě s panem doktorem jsme nasadili oxytocin, aby se mi zesílily kontrakce (jinak bych už asi neměla sílu malou porodit). Kontrakce zesílily jen díky malé dávce. To už jsem ale musela vylézt na kozu, zkoušela jsem na všech čtyřech, ale byla jsem zesláblá. Kvůli KP jsem musela mít monitor na břiše.

Miminku se stále dařilo skvěle. Za 8.5h byla malá na světě. Porod nakonec proběhl v polosedě na koze (stále tedy byla možnost působení gravitace), byla to snad pro mě v tu chvíli nejpohodlnější poloha, rukama jsem se zapírala o držáky na nohy, s každou kontrakcí jsem tlačila, abych ji vytlačila (obvod hlavičky 35cm, bez nástřihu a drobné poranění – 2 stehy). Protože se čekalo déle na kontrakci pro hlavičku, museli jsme pupečník nechat přestřihnout hned a malou zkontroloval v místnosti pediatr. Díky oxytocinu jsem porodila ihned placentu. Následoval dvouhodinový bonding, malá se hned krásně přisála. I když to z mého pohledu nakonec nebyl moc hypnoporod (hypnoporodní techniky bohužel zůstaly někde po příjezdu v autě.

Měla jsem CD s relaxacemi, ale nechtěla jsem je u porodu poslouchat.

Místo vln jsme říkala stále kontrakce, ale snažila se je prodýchávat a trochu si věci vizualizovat. No a ke konci už jsem tlačila o sto šest, aby malá vyšla ven.) a některé věci jako oxytocin a přestřihnutý pupečník nebyly v porodním plánu, ale v tu chvíli byly nutné, tak se nám to povedlo.

Díky skvělému kurzu a podpoře Míši Kalusové se můj sen o krásném porodu naplnil.

Moc děkuji. Jste skvělá. Bez vaší podpory a technik hypnoporodu bych nebyla schopná dojít ke zdárnému konci a zůstat v klidu až dokonce.

Malá je úžasná, krásně saje, je to klidné miminko a statečná holka.