Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Náš vánoční porod doma

Krásné vánoční ráno, Chtěla jsem se s vámi podělit jen s krátkým porodním příběhem, který jsem slíbila. V pondělí ve 4 ráno mi začla odtékat plodová voda. Termín byl 15.1 a tak se stalo, že má PA asistovala u jiného porodu, se slzami v očích jsem obvolala všechny co mě napadly, ale nikdo nemohl a představa porodnice mě bolela a nedovolovala dýchat, když v tom telefon od Majky S.,že její kamarádka může, všechny plány zůstávají při starém. PA (anděl) přijela k nám, domluvili jsme se co a jak a čekali s manželem na vlny, koukali jsme na filmy, jeli na nákup,..

Vlny dorazily a celou noc jsem krásně prodychavala při svíčkách, k ránu byly vlny silné a mě ze všech afirmací nebyla potřebná ani jedna, opakovala jsem si jen ANO A DOLŮ a tak stejně i u porodu a pomáhalo to maximálně. Po příjezdu PA asi o pul 9 ráno jsem byla klidná a krásně otevřená což jsme kontrolovali linkou nad zadečkem.

Tlačila jsem a malinká se posunuvala o mm, ale nebyl důvod spěchat, poloha v čupu opřena o manžela nakonec gravitací udělala své a po pár tlačení a zařvani pro jakousi úlevu se nám v 12:15 narodila Noemi.

Žádné poranění a nejkrásnější zážitek v našem životě. S myšlenkou, že jsme vlastně dokázali na konci 37tt odrodit tak nádherně s úplně cizím člověkem. Slova úcty a pokory.