Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Isabelle Anna

Drahé spřízněné ženy, přišel čas, abych se s vámi podělila o náš příběh. Isabelle Anna se narodila před měsícem v Praze, už na konci 34. týdne. Naštěstí jsme necelé dva týdny předtim absolvovali kurz Hypnoporod, kde jsme de dozvěděli spoustu důležitých informací a získali i porodní přání. Ze srdce Míši děkujeme.

Vzhledem k předčasnému porodu, podle personálu porodnice, nešlo dodržet příliš našich požadavků. Přesto jsme na některé věci měli štěstí, jiné snad smůlu, personál se někdy snažil, jindy byl rigidní. Podařil se nám tedy spontánní přirozený porod, který proběhl za 11 hodin od odtečení plodové vody. Bohužel (nebo dík), poslední půlhodina se vymkla kontrole, a tak mi i přes můj odpor byla provedena epizotomie, byla mi dána malá dávka oxytoxinu a malou mi na bonding dali opravdu symbolicky. Do té doby jsme však měli s manželem naprosto náš klid a hlavně díky józe všechny vlny jsem vydýchavala krásně.

Zázrakem se mi také podařilo byt s malou uz třetí den na pokoji a po týdnu jsme šli domů.

Mám milióny výhrad, je třeba změnit tolik věcí v našem zdravotnictví, přesto je to nyní třeba přijmout tak, jak to je. Příště bych ráda rodila doma a ano, na příště se těším. Všem vám moc fandím a posílám salvy lásky! Děkuji!