Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Náš rychloporod

Míšo, zdravím, Chtěla jsem vám krátce napsat, jak se nám s Aničkou povedlo porodit/narodit se 🙂

Trochu jsem si malovala, jak příjemně prožijeme první dobu porodní, půjdeme na procházku, na oběd, pak mě Honza bude něžně masírovat….no, ehm, ono se to celé událo děsně rychle, Anička se narodila asi do tří hodin od prvního píchnutí v břiše, potom, co jsem večer zhasla a chystala se spát. Takže místo toho asi v půl jedné v noci do Podolí, teda poté, co jsem si do postele vzala poznámku z kurzu s Ivanou K. a hypnoporodní skripta 🙂 Totiž, samozřejmě jsem zapomněla, v jaké frekvenci kontrakcí (já tomu vlny prostě řikat nemůžu 😉 jet do porodnice. A ono to bylo skoro minutové po ne déle než pěti minutách. Tak jsme jeli! Byla jsem otevřená na osm centimetrů, takže jsme šli rovnou na sál. Vtipné je, že mám ve zprávě příjem 0:46, narození 1:56 :))
Proběhlo to téměř jak jsem si přála, aspoň co se týče zásahů do porodu, které se vlastně nestihly, jinak PA byla mladá dívčina, sice milá, ale moc mi sama nepomohla, spíš jsem si prosadila, jak bych to chtěla….malou nám pak na dvě hodiny nechali, potom přesun na oddělení šestinedělí, kde jsem jí nechala “ošetřit” dětskou sestrou. To už např. nikdy.
Sice jí nemyly, ale obecně mi veškeré postupy a zacházení s novorozencem dost nevyhovovaly a rozhodly jsme se jít ten samý den, resp. večer po porodu domů. Domluvila jsem se s Ivanou, která se na nás dvakrát přijela podívat, pomohla mi s kojením, hlavně byla milá a její přítomnost uklidňující, ne jako pruda sester v porodnici. Vím, že to asi nemyslí špatně a miminek tam mají jak v továrně, ale…..no, vždyť to víte sama nejlíp.
Takže jsme už 14 dní doma, chodíme ven na procházky, já se cítím úplně fit a mimino vypadá většinou spokojeně, jen občas má takové večerní “záchvaty” pláče, ale to je myslím normální.
Každopádně díky za milé setkání na kurzu, nebylo to pro mě tak užitečné, co se týče různých technik, protože jsem je prostě nestihla využít 🙂 ale přispělo to k mému dobrému a pozitivnímu naložení a taky jsem se řídila tím, že se můžu a budu chovat intuitivně a uvidím jak to půjde 🙂
Takže díky a ať se daří! Tereza