Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Manžel mi byl skvělou oporou

Dobrý den Míšo,
tak fyzioterapeuta jsem nakonec nestihla, malý se nám narodil o týden dříve – ve čtvrtek 20.9. Toto datum jsme oba viděli při vaší vizualizaci! 🙂
Na vašem kurzu jsme vyjadřovali obavu, abychom stihli dojet do porodnice do Chebu, což se nakonec bez problému povedlo 🙂 O půlnoci mi praskla voda, hned jsme se sbalili a vyjeli. Kontrakce začaly prakticky hned po 5 minutách. Už v autě jsem se krásně ponořila do sebe a kolem čtvrté (už v porodnici) jsem byla otevřená na 8 cm. Manžel na mě díky vašim informacím krásně reagoval a podporoval mě. V porodnici mi na přání napustili bazén, kde mi bylo příjemně, krásně jsem prodýchávala kontrakce a tlačila dle své potřeby. Avšak čas běžel a ačkoliv šla velmi brzy nahmatat hlavička, malý se dále neposouval. A zde si říkám, že jsem pro to měla udělat víc během těhotenství – snažit se trochu srovnat mé křivé tělo, které mi to i dávalo najevo.
Nicméně tady krásně zafungovala má PA a pan doktor. Ozvy měl malý pořád předpisové a ačkoliv už jsem pak byla úplně vyčerpaná, podpořili mě v mé původní představě přirozeného porodu a nabídli řízené tlačení (v kontrakcích), kterým se nakonec malého podařilo dostat v dřevu na žíněnce na svět (v 10 dopoledne). Jsem jim za to moc vděčná, já sama bych to asi vzdala a chtěla sekci.
Ačkoliv to nebyl hypnoporod jak z příručky, mám z něj teď velmi dobrý pocit, protože jsem byla krásně ponořená do sebe, nikdo mě nerušil a všichni respektovali má přání.
Chtěla bych vám tedy ještě jednou poděkovat, díky vašemu kurzu jsme byli s manželem skvěle připravení, manžel mi byl obrovskou oporou a malý si snad z porodu neodnesl žádné velké trauma 🙂
Mějte se krásně,
Alena