Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Kurz, který mě odpoutal od obav

Ahoj Sandro,
v srpnu jsme u Tebe byli na předporodním kurzu v Plzni, který jsme si hrozně užili a vytěžili z něho přesně to, co jsme potřebovali. Možná si na nás ještě vzpomeneš, přijeli jsme za Tebou až z Norimberku a můj partner Šimon, porodník, mě na kurz doprovázel.

V pondělí 12.10. se nám nečekaně narodil malý Adámek. Bylo to teprve 38+1, tudíž hrozně příjemné překvapení. Já už jsem si dlouho přála, aby porod přišel dřív, tak mě miminko asi vyslechlo 🙂

Nicméně porod byl celý naprosto skvělý, rychlý a můžu říct, že i (až na poslední fázi kontrakcí) bolesti nebyly tak hrozné. Ve tři ráno jsem dostala první kontrakce, prodýchávala jsem je přesně, jak jsme si říkali na kurzu a to v podstatě až do zašlé branky a musím říct, že to dýchání mi hrozně pomáhalo. Nesoustředila jsem se na bolest, ale v podstatě jen na počítání dechů a každá kontrakce tak utekla hrozně rychle 🙂 V šest ráno jsme dojeli do porodnice, jelikož Šimon už doma naznal, že je čas. Byla jsem již na 5 cm, takže pro mě skvělá zpráva, že budeme mít u sebe miminko brzy. Šla jsem se ještě se Šimonem projít po nemocnici, kontrakce sílily a v 9:00 jsem dorazila na porodní box a porodní asistentka mi již hlásila, že jsem na zašlé bráně a že můžu tlačit. Druhá doba porodní nám trvala asi půl hodiny a díky cvičení s Aniballem (na který jsem teda měla bohužel měla jen asi 10 dní), jsem přesně věděla, jak uvolnit pánevní dno a do toho tlačit, takže malý Adámek byl rychle na světě. Pro mě naprostý zázrak. Vše, čeho jsem se tak obávala, vůbec nenastalo – bolesti u kontrakcí se daly díky dýchání zvládnout, paní doktorky v nemocnici mi hodně nabízely opiáty nebo epidurál, ale já jsem už tušila, že to zvládneme bez toho, dokonce i bez jakéhokoli poranění hráze…To byl můj největší strašák. V porodnici jsme pak měli nejlepší péči, s kojením nemáme žádný problém a už máme naše zlatíčko doma a těšíme se, co nám všechno život s ním přinese.

Tobě ale patří velký dík za nás všechny tři, jelikož jsi nám připravila kurz, který mě odpoutal od obav a i díky tomu jsem u porodu mohla vymazat všechny strachy z hlavy a přivést na svět Adámka tak příjemnou cestou.

Posílám pozdrav i od Šimona a třeba u dalšího těhotenství zase na shledanou.

Opatruj se, zůstaň zdravá v této zvláštní době a pokračuj v tom, co děláš, protože to děláš perfektně 🙂

S pozdravem Terka, Šimon a Adámek