Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

hypnoporod zkušenosti

Vsechno naprosto vsechno klaplo

Jsme z Plzně,do Chebu jsme jeli na doporučení PA,s tím,že tam je lepší cesta než do Rakovnika a že se tam hodně zlepšili a zkouší tam teď ty “přirozené porody”. Nejprve jsme absolvovali navstevu se spoustou dotazu,bylo nám řečeno,ze vše,co si přejeme klapne,pokud bude těhotenství i porod probíhat fyziologicky.

Volný pohyb,ctg a VV pouze vstupní,možnost porodit do vody,nulová separace,dotepani…proste úplně vsechno,zdálo se mi to trochu divny. ????

K mému údivu,vsechno naprosto vsechno klaplo. Při porodu se mnou byla vrchní PA Andrea Bučková a Dr. Ndukwe,kteří pouze z dálky pozorovali jak porod běží. Nakonec jsem souhlasila v rámci osvěty,aby se na porod přišly podívat ještě dvě mladé PA,což naprosto chápu,ani jsem o nich nevěděla. K samotnému porodu,rodila jsem v bazénku,PA mi namasírovala záda,nabídla aromaterapii,po celou dobu se mnou byl přítel. Volně jsem se pohybovala,žádné monitory,volba polohy při tlaceni samozřejmostí. Po celou dobu porodu jsem se vysetrovala sama,sahala na prorezavajici hlavičku. Dítě po porodu ihned kůže na kůži,dotepani pupecniku,odstřihla jsem ho sama,nulová separace,nepřála jsem si vyšetření novorozence,kredeizaci,měření,vážení,proste ani na minutu nebyla malá beze mě,při vyšetření po porodu byla vlastně chvili na těle tatínka ????Oxytocin jako aktivní vedení porodu placenty jsem nedostala,preventivně kanylu taky ne.

Po porodu mi PA sama od sebe udělala otisk placenty a nabídla,že si muzu placentu odvézt (na to jsem v porodním prani zapomnela). Po porodu jsme se cela rodina přesunuli na nadstandardní pokoj,kde jsme všichni spali v jedné posteli po celou dobu hospitalizace,nikdo nás nevyrušoval a vsechno bylo tak jak má být .

Váš kurz se Sandrou nám moc pomohl.

Romana