Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Prvorodička a překotný porod

Dobrý den,

Chtěla bych vám moc podekovat za kurz. Pro mě to mělo obrovský přínos, byla jsme prvorodicka a prý nemůžu mít prekotny porod. Ale to bych nebyla já, abych měla porod normální. Já měla totiž přesně ten prekotny.

A díky kurzu a úžasné PA jsme to zvládli a už máme našeho Matyaska u sebe.

A ten náš příběh:

29.7. mi začala večer odtekat po troskách plodova voda, díky kurzu jsem věděla že nemám panikarit. Dobalila jsem tašku, zavolala do porodnice a pomalé jsme jeli, že na mě mrknou. V 21.00 jsme byli v porodnici. Manzela poslali domu ze to bude za dlouho, nic mi nebylo, žádné vlny, bolesti, byla jsem úplně v pohodě. Ve 23.13 mi praskl sekundární vak a zacali bolesti, k tomu zakalena voda .A pak následovala  hodina silných vln s asi 10ti vterinovymi pauzami. monitor lital jak šílený, najednou během 10ti minut otevrena ze 3cm na 6cm. Opakovala jsem si afirmace, dělal hluboký dech do břicha, to pomahalo.Manzelovi jsem jen stihla napsat jed. UZ jsme nevedela jak se zkroutit, oprena o stul, postel, na zemi, jakkoliv skrcena blízko země mi dělalo nejlepe. Uplne vyčerpána, ale přitom plná vnitřní síly jsem v 00.03 zvladla s pomoci PA vytocit na telefonu muze kde je. Pry za 5 minut jsem tam. Já byla v klece oprena o postel na zinence a tlačila,  malej uz lezl ale vzdycky se trochu vrátil. Muz dobehl 00.10, buchl sebou ke me na zem. Ja se o nej opřela a už nic nevnímala. Stačila mi jeho přítomnost, to že mě hladil po zádech jak se to naučil na kurzu. Behem 10 minut byl maly venku, byla jsem upln eponorena sama do sebe, říkala si že to zvládnu, za chvilku budu mít malickeho v náručí. Vůbec jsme nevnímala okolní svět, jen naše miminko. Malého jsme s PA a mužem chytili a pritiskli, byl to úžasný pocit. Malý se trošku nalokal, tak ho museli nechat vykuckat. Ale jinak vše v pořádku. Mám jen pár malých oderek a jedno drobné natrzeni. Potvrdilo mi to, že to jde i bez nastrihu.

Takže i když to byla zatím moje nejbolestivejsi hodina v životě, byl to pro mě úžasný zážitek a i jsem si říkala že bych si to dala klidně ještě jednou.

Omlouvám se za sloh, ale měla jsem pocit že vám mám napsat. Takže ještě jednou moc děkuji.

J.