Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Přirozený porod koncem pánevním (KP) v Brně na Obilném Trhu

Dobrý den, v 36.týdnu jsem absolvovala i s manželem kurz hypnoporodu v Brně. Ráda bych Vám touto cestou poděkovala a poprosila o sdílení. Díky kurzu a informacím, které jsem na něm získala jsem si utřídila své přání a rozhodla se rodit přirozeně KP. I přes všechny pokusy (jóga, polohy, moxování, akupunktura) se maličká neotočila. Teď už chápu proč. Miminko ví opravdu nejlépe!

14 dní zpět jsem tedy rodila KP (jako prvorodička), přirozeně, bez nástřihu a natržení. Byl to nádherný zážitek pro mě i moji holčičku. Která přišla na Svět zdravá, krásná, nepomačkaná a spokojená stejně jako maminka . Mimochodem bylo to v Brně na Obilném trhu. Záměrně zmínim úžasnou porodní asistentku (p. Štancelovou), která naprosto respektovala mé porodní přání. Velké díky jí, kurzu Hypnoporod i vedoucí lékařce p. Gerychové… Pokud má maminka jasno, tedy ví co chce, není co řešit.

Jen se nenechat vystrašit, zvyklat a pokud není žádná kontraindikace – vytrvat!

Musím dodat, že jsem se nesetkala s nikým, kdo by nerespektoval to co chci, měl námitky, či nepatřičné komentáře. Ráda bych tímto dodala odvahu dalším maminkám, které budou v podobné situaci. Nenechte se připravit a přirozené, jemné zrození mladými lékaři, kteří nejsou zkušení a tlačí vás do sekce. Trvejte na svém (pokud není prokázaná patologie), určitě se Vám to vyplatí!

Děkuji, Věrka