Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

Můj porod (vyvolaný)

“Když jsem otěhotněla, porodu jsem se nebála. Nějaký chytrý lékař mi potvrdil, že jinak než sekci rodit ani nemohu (mám špatnou srážlivost krve- leiden). Těšila jsem se, že si možná nezažiju žádné porodné bolesti. No pak přišlo další překvapení… Na hematologii mi řekli, že bych právě měla rodit přirozeně a sekce, jako každá jiná operace zvyšuje riziko trombóz. To byl pro mne šok. Musela jsem se vypořádat s novou informaci a situaci.

Shodou náhod jsem natrefila na knížku Hypnoporod od Marie Mongan. Strašně mne ta kniha uklidnila a naladila nato, že i porod může byt krásný a ne hrůza na jakou nás připravuje společnost a vše kolem… a tak jsem začala pátrat po nějakém kurzu hypnoporodu. Bohužel jsem nikoho, kdo se hypnoporodům v Čechách věnuje, nenašla…čas běžel, těhotenství se blížilo ke konci, když jsem se dostala k webu Michaely, která tyto kurzy organizuje..a občas i v Čechách. Tak jsem se s ní spojila, byla jsem už v  36TT. Bohužel jsem její pražsky kurz minula o jeden den, tak nám  Michaela navrhla udělat kurz přes skype. Partner nejdřív váhal, no rozhodli jsme se a šli do toho. S Michaelou jsme dělali “sessions” několikrát do týdne a bylo to moc příjemný. Vyprávěla nám o různých relaxačních technikách, poskytla nám materiály v češtině i angličtině (partner je Belgičan), bavili jsme se o afirmacích, komunikačních technikách v porodnici, masážních technikách, doporučeních WHO a jiných tématech kolem porodu. Po ukončení kurzu nám naše pravidelné sessions i scházeli 🙂 V tomto duchu jsem se připravovala na svůj vlastní porod, každý den dělala relaxace, vizualizace, masáže s partnerem a u relaxace hezky usínala.

Bohužel jsme nerodila úplně přirozeně jak jsem si to plánovala, byla jsem hospitalizovaná na rizikovém odděleni a miminko bylo nakonec vyvolané, nicméně, mi relaxační techniky moc pomohli po psychické stránce, hlavně v době mého pobytu na rizikovém odděleni a na začátku samotné první doby porodní, kdy jsme si pustili relaxační hudbu, udělala jsem si vanu s levandulovým olejem na uvolnění, vizualizovala…Později přišli takové bolesti, kdy jsem se nemohla na nic soustředit a tyto bolesti připisuji umělému vyvolání porodu, kdy stahy byly velice silný a já jsme s nimi bojovala. Byla jsem ale rozhodnuta jakékoliv uklidňující prostředky a epidurál odmítnout. Na závěr druhé doby porodní mi byla aplikována infuze, protože mi už docházeli síly, ale naše miminko po narození bylo bdělé a dívalo se na svět se široce otevřenýma očima.

Moc mne mrzí, že se můj vlastní porod nerozběhl přirozeně a já jsi mohla kontrakce neboli vlny užit i jinak. Každopádně jsem moc ráda, že se někdo, jako Michaela našel a že jsme se mohli přes dnešní komunikační media s ní zkontaktovat.

Děkujeme!” Iveta a Joris