Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

HBA2C – domácí porod po 2 císařských řezech

Můj krásný porod HBA2C. Jak jsem se stala ženou a celou.

Porodila jsem 41+6, 11.10. u nás v obýváku. Mám za sebou dva císařské řezy, od začátku jsme plánovali/doufali a aktivně se připravovali na domácí porod (s porodnicí v záloze). V půlce těhotenství jsme se s manželem zúčastnili kurzu Jemného zrození, právě s Ilonou, která se nám stala i průvodkyní porodem. Její péče při porodu byla perfektní, nenucená, jemná a já jí naprosto důvěřovala.

Kurz nám vytříbil myšlenky a postoje, rozhodně zformoval pohled na domácí porod manželovi. 1.10 jsem byla prvně na kontrole v porodce (kvůli utz a zápisu) mladá doktorka nepříjemná, ihned mě zapsali na sekci, neměla jsem sílu s ní nějak zvlášť diskutovat. Prostě jsem nedošla. Poslední 4dny přicházeli silnější poslíčci i mě budili ze spaní. Tak se vše chystalo pěkně pomalu dopředu. No a úterý 10.11. už jsem měla mozek někde v děloze Pro kluky jsem šla do školky o hodinu dřív, všecko mi padalo z rukou. Odpo jsme stihli ještě hřistě, tam už jsem rozdýchávala vlnky. V 6h. jsme byli doma, tělo to vědělo, hned začali po 4min., v7h.praskla voda-troška se zátkou.

A už se valili co dvě/tři minutky. Přišla moje mamka. Manžel odvezl děti k babičce. Pomáhala sprcha, prodýchávat vlny. Asi v 10h. přijela dula-Ilča To už jsem zas byla na suchu, chvíli na gauči pak v kleče na baloně. Manžel mě pořád hladil, chválil, byl úžasnej, doslova mě dobíjel, nesnesla bych, kdyby se vzdálil. Mamka odešla o půlnoci. To už jsem byla dlouho naložená ve vodě a pěkně mručela. -Ilča navrhla změnu polohy aby mohlo miminko lépe dál. Ve stoje naprostá šílenost, padla jsem zas na kolena k balónu. Doslova jsem cítila, jak mi prochází hlavička čípkem-to byla nejnáročnější část . Pak přišel pocit na stolici a po několika vlnách jsem v pochvě cítila hlavičku. Poslední snad půl hoďka? Ta byla strašně zvláštní, cítila jsem hlavičku jak se posouvá pochvou, každou vlnou (překvapilo mě, jak mě vlny nutily tlačit, ale intenzitu jsem do jisté míry mohla regulovat sama) o kousíček dál. Pak kousek vykoukl ven a zpět, pak větší a na několikrát byla hlavička venku. Na další jsem vytlačila tělíčko. Ilča celou dobu nahřívala hráz, já se snažila přitlačovat pomalu, abych se neporanila. Ale k tlačení mě tělo doslova nakopávalo.

Vyklouzl ven, hned jsem ho měla v náručí. Teplounký, voňavý kluzký. A už jsme se tulili.

Přišla moje máma. Snad za dvě hoďky jsem vytlačila placentu. Manžel odsřihl pupečník po porodu placenty. Naložili jsme ji na tinkturu a zbytek s dětmi zakopali u babičky. Ilča tu byla ještě alespoň tři hoďky, kontrolovala mě i miminko. Ráno přišli chlapečci, krásně se přivítali, od té doby se od něj nechtějí hnout. Ani na chvíli jsem při samotném porodu nepochybovala o zdárném konci.

Byl to velmi silný, intenzivní zážitek, který dokonale ovlivnil celou naši rodinu.

Děkuji ???? Erika