Příběhy klientů

< Zpět na přehled příběhů

A vše se maximálně povedlo!

Dobrý den Míšo, chci Vám napsat, jak to tedy s námi dopadlo. Posílala jsem Vám vybarvenou omalovánku, u které jsem si vizualizovala, aby se mi miminko otočilo do polohy hlavičkou dolů. Dělala jsem všemožné cviky (i ty z kurzu jemného zrození) a triky, které se radí na internetu… ale nic z toho nepomohlo.

Po velkých úvahách a hledání dostupných informací jsme se s manželem rozhodli, že zkusíme obrat zevními hmaty. Objednala jsem se do nemocnice a obrat se opravdu povedl! Měla jsem obrovskou radost, protože mi to otevřelo cestu k přirozenému porodu. (první porod probíhal přirozeně jen do té doby, než do něj začala dr. zasahovat – nakonec byl ukončen kleštěmi s obrovským nástřihem, syna museli oživovat, nikdy se nepřisál, šrámy na těle i na duši si nesu dodnes… – proto jsem teď, podruhé, tolik stála o co nejvíce přirozený porod).

Také proto jsem se na něj hodně připravovala – zúčastnila jsem se vašeho kurzu (s lektorkou Viki), sepsala si porodní i poporodní přání, našla si dulu, cvičila s Aniballem, meditovala a vizualizovala jsem podle vašich nahrávek.

A vše se maximálně povedlo! Sice náš porod byl překotný, ale krásně přirozený. Nikdo do celého procesu nestihl zasahovat (ale i kdyby chtěl, byli jsme všichni – já, můj muž, i dula připraveni v tom zabránit). Do porodnice jsme dorazili tak tak, rodila jsem se zhasnutými světly, v kleku, porodní asistentka jen naše miminko chytala. Nekonal se nástřih, mám jen drobné poranění, nekonala se separace miminka, nejistota a strach (jako při prvním porodu). Zažila jsem bonding, sáhla si na dotepaný pupečník, prohlídla si placentu. Zkrátka – všechno tentokrát bylo úplně jiné, než při prvním porodu, vše dle mých představ. A jsem přesvědčena o tom, že je to i díky vašemu kurzu a za to vám patří mé DÍKY! Jana

A vše se maximálně povedlo! Sice náš porod byl překotný, ale krásně přirozený. Nikdo do celého procesu nestihl zasahovat (ale i kdyby chtěl, byli jsme všichni – já, můj muž, i dula připraveni v tom zabránit). Do porodnice jsme dorazili tak tak, rodila jsem se zhasnutými světly, v kleku, porodní asistentka jen naše miminko chytala. Nekonal se nástřih, mám jen drobné poranění, nekonala se separace miminka, nejistota a strach (jako při prvním porodu). Zažila jsem bonding, sáhla si na dotepaný pupečník, prohlídla si placentu. Zkrátka – všechno tentokrát bylo úplně jiné, než při prvním porodu, vše dle mých představ.

A jsem přesvědčena o tom, že je to i díky vašemu kurzu a za to vám patří mé DÍKY!

Jana