Vendula Šrámková Brno

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka, dula, LP
"Jste-li matkou, již nikdy nejste ve svých myšlenkách sama. Matka vždy musí myslet dvakrát - jednou za sebe a jednou za své dítě." Sophia Loren

Jsem předporodní, porodní a poporodní dula a laktační poradkyně. K této profesi jsem se dostala jako slepý k houslím po tom, co jsem kvůli dlouhodobé nemoci musela těsně před státnicemi ukončit studium psychologie. Psychologii jsem pak vyměnila za mateřství a péči o svou úžasnou dceru. Po jejím narození propuklo mé nadšení pro látkové plenky a jejich osvětu. Má nová vášeň mě přivedla přátelství s mou kolegyní Dagmar Ludvíčkovou a k naší spolupráci při pořádání kurzů a akcí pro rodiče malých dětí pod značkou Pluspromaminky. Ve stejnou dobu jsme se s kolegyní začaly věnovat traumatizovaným ženám po císařském řezu a odtud byl už jen krůček ke studiu na dulu v AmmaDula Akademii.

V rámci projektu Císařovny pomáháme v přípravě ženám, které čeká císařský řez nebo u nichž je císařský řez zvažován. Podporujeme ty, které plánují vaginální porod po sekci nebo po více sekcích. A celý projekt vznikl především pro císařovny, které pociťují nějakou nespokojenost nebo trauma z tohoto způsobu porodu.

K hypnoporodu a Jemnému Zrození mě přivedl průběh mého těhotenství a také to, jak se uskutečnily všechny mé strachy a obavy. Vím, jakou sílu má lidská psychika a naše přesvědčení. A tak jako můžeme sami zhmotnit své obavy a strachy, tak můžeme zhmotnit i své touhy, přání a naděje. A v tom chci ostatním ženám pomáhat.

Bližší informace o mém vzdělání a poskytovaných službách najdete na mém webu www.vendulasramkova.cz