Vendula Šrámková Brno

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka, dula, LP
„Na své svatbě je žena královnou. U porodu svého dítěte je však bohyní…“ (já)

Jsem maminkou úžasné holčičky, jejíž narození císařským řezem v roce 2013 mi nasměrovalo profesní dráhu od psychologie k práci s těhotnými ženami a ženami po porodu.

Pracuji jako předporodní, porodní a poporodní dula, lektorka a mentorka AmmaDula Akademie. Věnuji se tedy podpoře žen v různých fázích jejich raného mateřství. Od období plánování početí přes celé těhotenství a porod až po období šestinedělí a prvních měsíců po porodu. Jako lektorka kojení na kurzu pro duly a mentorka studujících dul pak podporuji své budoucí kolegyně a další generace dul, které chtějí podporovat ženy v jejich nejdůležitějším období života.

Kromě lektorování kojení na kurzech pro duly se věnuji individuálním i skupinovým přípravám na kojení v těhotenství, laktačnímu poradenství, podpůrným skupinkám a osvětě o kojení. Prošla jsem všemi laktačními výcviky, které jsou v ČR dostupné (MamilaLaktační Liga a Přirozené kojení) a v kojení a laktačním poradenství se dále vzdělávám.

Těhotenství s mou dcerou bylo velmi komplikované a zakončené neplánovaným císařským řezem, po kterém následovaly táhnoucí se komplikace kvůli kterým nakonec nemám další děti. Proto se už od roku 2014 věnuji císařovnám a s kolegyní Dagmar Ludvíčkovou jsme byly mezi prvními, které se tomuto tématu začaly věnovat. Na fb vedu několik skupinek na toto téma a dále se věnuji praktické péči o císařovny, přípravám na šetrný a laskavý na rodinu orientovaný císařský řez a na vaginální porod po císařském řezu a osvětě a přednáškám na toto téma.

Vzhledem k mému studiu psychologie a průběhu těhotenství jsem měla velmi blízko k hypnoporodním technikám. Proto se ze mě stala hypnodula a lektorka předporodních kurzů s Hypnoporodem Jemného Zrození. Hypnoporodní techniky považuji za úžasný nástroj pro jakýkoli porod s jakýmkoli průběhem (včetně císařského řezu) a za velmi přínosné i v napojení se na miminko v těhotenství nebo v laktačním poradenství po narození miminka.

V rámci Jemného Zrození vedu víkendové kurzy Kompletní předporodní přípravy, jednodenní kurzy Hypnoporodu pro ženy a relaxační večery s hypnoporodními technikami.

Bližší informace o mém vzdělání a poskytovaných službách najdete na mém webu www.vendulasramkova.cz