Helena Tůmová Machačová Modrá Hůrka

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a dula
„Své budoucí zdraví si vytváříme především v průběhu svého nitroděložního života. Tento fakt by měl způsobit, že blaho těhotných žen se stane prioritou ve všeobecné péči o zdraví." - Michel Odent-

S mužem a čtyřmi syny žiji na malé vesničce. Miluji setkávání, jsem propagátorkou kontaktního rodičovství, svobodné volby v porodnictví, pediatrii a školství.

K Jemnému Zrození jsem se dostala v období mého druhého těhotenství ve čtvrtém měsíci. Kurz povzbudil nejen mě, ale především mého muže, což je v těhotenství a při porodu skutečně zásadní. Následující týden po kurzu jsme se dozvěděli, že čekáme trojčata. Díky kurzu jsme přesně věděli, jak jednat, aby vše bylo podle našich představ, i když situace byla o dost složitější než s představou jednoho děťátka v době kurzu.

Moc si přeji předávat dál metody Jemného Zrození, protože z praxe vidím, že fungují a bez nich si už ani neumím svoji práci duly představit. Cítím, že v českém prostředí je to třeba. Chci dodat ženám a mužům sebevědomí, aby si dokázali porod svého děťátka prožít s láskou a bez stresu. V pomáhání ženám v těhotenství a při porodu vidím obrovský potenciál pro uzdravení naší společnosti.

Těším se na společně strávené chvíle s Vámi.

Vzdělání:

Lektorský kurz hypnoporodu

Výcvik pro duly Ammadula akademie

Práce s rebozem

Semináře u Angelina Martinez Miranda

Semináře u Dr. Michela Odenta

Rekvalifikační masérský výcvik

Momentálně se nejvíce věnuji doprovázení k porodům, lektorovaní předporodní přípravy, mentoringu pro duly ve výcviku a v neposlední radě jsem programovou ředitelkou rodinného festivalu respektu k porodu v Praze. Pořádám také on-line  semináře pro laickou a odbornou veřejnost.

 

 

www.helenatumova.cz