Andrea Bučková Cheb

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a porodní asistentka
Mark Twain řekl: „Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“

Jsem porodní asistentka, laktační poradkyně, lektorka a maminka dvou úžasných dětí. Jako porodní asistentka pracuji už více než 15 let. Doprovázím ženy při zrození jejich miminka do porodnice v Chebu, kde zároveň působím jako vrchní porodní asistentka. Ženy a jejich rodiny jsou u mne na prvním místě a přistupuji k nim s respektem a trpělivostí.

Za celou dobu své praxe jsem prošla několika životními fázemi, které mne zavedly až k Jemnému Zrození a hypnoporodu. Jako lektorka kurzů Jemného Zrození jsem vděčná za možnost předávat informace ženám a jejich partnerům a být u zrození , při kterých si ženy mohou vědomě vybrat, jak se jejich miminko narodí. Převládají u mě pocity lásky, štěstí a naplnění a jsem šťastná, když vidím, že má práce má smysl. Děkuji za tu možnost.

“Název kurzu je trochu zavádějící, hypnoporod zní trochu “lesansky” ve smyslu, bůh ví, co se tam provádí 🙂
Jinak musím sem ještě vypsat pozitivní hodnocení kurzu. Lektorka Andrea je nej, nej nej. Taková krásná atmosféra na kurzu byla, Andrea je příjemná, strašně dokáže povzbudit, nabudit energií a pozitivní myslí, že pokud bych rodila už zítra, tak by mi to nevadilo, jak jsem nadopovaná tím pozitivním. Když jsem na kurz v sobotu přišla, bolelo mě břicho, při každém pohybu, zvedání jsem funěla, hekala těžkostí, že mě to miminko v břiše strašně tlačí, vše mě bolí. Včera jsem skoro lítala, nadnášela se lehkostí. Jak když bych po 1 dni odhodila pomocnou berli. Což značí, že jsem na kurzu zpracovala nějaký strach, zábranu a začala si těhotenství užívat. A to vše díky Andree. Být v každé porodnici alespoň 1 taková Andrea, tak by porody vypadaly jinak.

Teď už musím jen sepsat v hlavě i na papíře porodní přání a zasvětit partnera. Ale díky kurzu to půjde lépe, než když bych si sama měla hledat informace, jak by porod mohl probíhat.
Bohužel partner se nemohl zúčastnit, ale ačkoli mi to před kurzem nevadilo, tak mi to poté bylo líto. Myslím, že skoro každý muž jde na kurz kvůli své ženě, ale po absolvování mi došlo, jak důležité informace to jsou i pro nastávající tatínky. Radka”