Nikola Šímová Krupka

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a dula
Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“

Jsem maminka dvou dětí a své porody považuji za jedny z nejsilnějších a nejúžasnějších zážitků, které změnily můj život. Ukázaly mi nový směr, kterým chci jít. Mou původní profesi mzdové účetní vystřídalo poslání pečovat o těhotné ženy, jejich rodiny a krásu okamžiku zrození. Moc bych si přála, aby každá žena měla možnost prožít krásný a přirozený porod, ať už se rozhodne porodit své dítě kdekoliv.

S hypnoporodem jsem se poprvé setkala na kurzu Jemného Zrození, kterého jsme se s manželem zúčastnili v prvním těhotenství. Tehdy jsem pochopila, že porod nemusím jen přežít, ale že si ho můžu prožít podle svých představ, a dokonce si ho i díky technikám hypnoporodu užít. Připravená, uvolněná, klidná.

Jsem šťastná, že mohu podporovat ženy v tak krásném období, jakým těhotenství, porod a mateřství je, předávat všechny ty důležité informace a zkušenosti, a dělat to, co mě baví a dává mi skutečný smysl.