Marie Ilkivová Praha

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka a dula
"Každý, koho potkáš, je jaký je, z nějakých důvodů. Můžeš se stát terčem oněch důvodů, ale rozhodně nejsi těmi důvody"

Podporuji ženy a rodiny na jejich cestě těhotenstvím, porodem a poporodním obdobím. Sama jsem mámou dvěma zářivým dětem a ženou jednomu úžasnému muži. Věřím v nádherný a naplňující porod. Věřím v sílu porodu, v sílu dětí, matek i otců. Věřím, že se vše děje tak, jak má.

Pocházím z Karlových Varů, ale v současné době žiji v malém městečku jen kousek za Prahou.

Na cestu rodičovství jsem vkročila v červnu 2013, kdy se v pražském Podolí za mohutné bouře narodila naše dcera Johanka. Právě tam se mi, spolu s cestou matky, otevřela i cesta duly a práce s dalšími rodiči v očekávání. Nicméně uvědomění, že po této cestě skutečně kráčím (a chci se po ní vydávat dál) přišlo až v roce 2015. Tehdy jsem před druhým porodem sama prošla kurzem Hypnoporodu u Michaely Kalusové. Všechny techniky a tipy na zpracování strachů a práci s vlastním podvědomím a vrozenou silou, které nám předala, nás nasměrovaly ke klidnému a opravdu jemnému zrození syna Prokopa.

Proto jsem byla velice nadšená, když jsem na konci roku 2015 měla tu čest být mezi prvními novými lektorkami Jemného zrození. Následně jsem pod vedením Kicki Hansard absolvovala londýnský kurz pro duly BirthBliss doulas Academy. V roce 2017 jsme pak s Michaelou Kalusovou založily školu pro duly AmmaDula Akademie. Od roku 2018 využívám po výcviku u Karla Dawsona v UK také techniky EFT (Emotional freedom technique) a Matrix reimprinting.

Velice ráda pracuji také s bylinami a zavinováním ženského bříška a pánve, ať už mexickým rebozem, ekvádorskou mantou či českou pintou. Můžete si se mnou proto vychutnat hýčkajících služeb jak na předporodních, tak na poporodních rituálech.

Pro další informace prosím navštivte můj web Propojení s důvěrou nebo FB stránky Marie Ilkivová – Propojeni s důvěrou.