Iris Išpoldová Hodonín

< Zpět na přehled lektorek

Lektorka, PA
"Až najdeme cestu ke své pravé povaze, nikdo už nás neobalamutí - včetně nás samých" Claudia Schreiderová.

Milým a krásným ženám a jejich životním partnerům: Je pro mě silné a dojemné, moci Vám předávat informace o hypnoporodu Jemného Zrození. Vnímám jejich velký význam pro těhotenství a porod. Benefitem navíc je, že nás toho učí hodně o nás samotných a má tak i vliv na prožívání našeho života. Děkuji Vám tímto za důvěru a ráda bych Vám posdílela něco o sobě. Jsem porodní asistentkou, poskytuji ženám poradenství a péči v těhotenství a zároveň poporodní výpomoc. Jsem také průvodkyní rituálu zavinování a lektorkou hypnoporodu. Miluji práci s rebózem a tělovými svícemi. Vždy mě zajímala sexualita a její ohromný vliv na náš život, vaginální mapování, napářka, psychologie a neverbální komunikace.

Do porodnictví jsem se zamilovala při mé první interakci s porodem již na zdravotní škole. Pracovala jsem několik let v nemocnici a prošla oddělením gynekologie, kde byla kompletní péče o rizikově těhotné, onkologicky nemocné a pooperační péče. Dalo by se říct, že vše, co souvisí s ženskými onemocněními. Pracovala jsem půl roku i na porodních sálech a šestinedělí, ale skrz můj vnitřní nesoulad s tehdy vedenými praktikami, jsem si chvíli myslela, že od této profese snad i opustím. Zlomem byl pro mě přechod na oddělení malých nemocných dětí, kde jsem po 2 letech vyhořela a ze zdravotnictví odešla. Poté jsem však nastoupila do dětské ambulance, kde jsem nakonec skončila z více důvodů. Všechny mé pracovní zkušenosti mi toho mnoho ukázaly a naučily. Hlavně jsem již věděla jistě, co mi dává smysl a dovolila si za tím jít. Začala jsem se tedy vzdělávat a dělat si radost v tom, co mě baví a v tom také pokračuji. Myslím, že doba, v níž žijeme, je úžasná v tom, že máme informace a možnosti,
jak si tímto obdobím života projít a vyjít z něj obohacení a posílení. Nemusíme opakovat a přebírat zranění, která třeba zažila při porodu naše maminka nebo kamarádka.

Kurz hypnoporodu jemného zrození dává tyto nástroje. Kolik si toho do svého života odnesete je již na Vás. Upřímně věřím, že mnoho. Pojďme se tedy potkat a povědět si víc.

Kurzy a doplněné vzdělání, které jsem zatím absolvovala:

2023 NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE SE ZVÍŘATY – Loesje Jacob
2023 BYLINKY A BDĚLOST – Juraj a Andrea Dovalovi
2023 PÉČE O ŽENU U PORODU – Anna Kohutová
2023 PÉČE O ŽENU PŘED PORODEM – Anna Kohutová
2023 REBOZO PÉČE O ŽENU – Anna Kohutová
2023 SEMINÁŘ REBOZA A TĚLOVÝCH SVÍCÍ – Ingrid Šimková
2022 ČLENSTVÍ UNIPA
2022 CORE TOUCH 1 Denisa Říha Palečková, Richard Vojík
2022 ÚVODNÍ VÍKENDOVÝ KURZ BODYPSYCHOTERAPIE – MUDr. Tomáš Morcinek
2022 RITUÁL ZAVÍRÁNÍ KOSTÍ – Jana Rosa Matulová, Ingrid Šimková

Dosažené vzdělání:
Vysoká škola zdravotnická, o.p.s. Praha – BAKALÁŘSKÝ TITUL, PORODNÍ ASISTENTKA 2012